Piątek
22.11.2013
nr 326 (3036 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: NOWY MINISTER ŚRODOWISKA

Autor: jooopsa  godzina: 10:01
Nie ma znaczenia, czy nowy minister czegokolwiek jest ekonomistą, aktorem, leśnikiem czy tancerzem. I tak nie ma nic do gadania, został tylko zderzakiem, decyzje podejmują inni. I nawet nie wiadomo kto. W czasach Jeffrey'a Sachsa przynajmniej było wiadomo kto decyduje, dziś rzeczywiste ośrodki decyzyjne są rozmyte i ukryte.

Autor: Rolnik  godzina: 10:32
Jooopsa, jak tak się patrzy na całokształt, to osrodki są te same, tylko zamiast tamtych nazwisk mamy ich emisariuszy, żeby nie nazwać inaczej. Konfitury są też te same. DB

Autor: Kierpcuch  godzina: 11:37
Oby ekonomista z siekierą zabrał się za Lasy Państwowe. To jest państwo w państwie, które administrując na gigantycznej połaci kraju obraca miliardami, ale sztucznie dławi zyski do poziomu wystarczajacego tylko na sute wyżywienie własnej biurokracji i wygody. Gdzie nie pojedziesz, tam kasta w zielonych mundirkach buduje dla siebie pałace w stylu myśliwskim a la Mościcki czy Goering, ale jak przychodzi płacić dywidendę do skarbu państwa, to larum się podnosi, że upadek, grabież, wyprzedaż i pokrzywdzenie.