Czwartek
02.01.2014
nr 002 (3077 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Myśliwy-strzelcem wyborowym

Autor: jooopsa  godzina: 00:01
Czytałem taką opowiastkę (nie wiem czy prawdziwa, choć prawdopodobna) Między kilkoma specjalistycznymi służbami amerykańskimi odbywały się coroczne zawody snajperów. Któregoś roku zgłosiło się kilku cywilów - myśliwych, fanatyków varmintingu i long range hunting. Po długich ceregielach w końcu była zgoda na dopuszczenie ich do zawodów. Przyjechały jakieś brzuchate dziadki, z których wysportowani, wybrani najlepsi z najlepszych snajperzy ze służb drwili sobie niewybrednie. I te dziadki spuściły zadufanym snajperom na zawodach łomot . Przegrani snajperzy potem się tłumaczyli żałośnie, że dostali bęcki dlatego, że myśliwi mieli taką broń (składaki na zamówienie) z takim osprzętem, na jaką nie było stać nawet bogatego państwa amerykańskiego... tylko podziwiać... (www.youtube.com/watch?v=XlIs0v_Ljrc)

Autor: michalloo  godzina: 17:29
Strzelanie konkurencji myśliwskich różni się zasadniczo od strzelectwa taktycznego. Jedni stoją i 70% za nich robi postawa strzelecka, a inni muszą się nabiegać i jeszcze trafić w każdych okolicznościach. Przy konfrontacji w drugą stronę jednostki specjalne miałyby niezły ubaw dając Wam broń krótka lub karabiny maszynowe.

Autor: marhunter  godzina: 18:07
michalloo Tak się składa że z broni krótkiej CZ, Glock, P64, MP5 zagiąłem wielu "specjalistów" :) raczej zrobiliby sobie większy przypał

Autor: varmint  godzina: 18:26
marhunter czy możesz coś bardziej ,,naświetlić" w sprawie okoliczności zagięcia wielu "specjalistów" z broni krótkiej CZ, Glock, P64, MP5??????? a tak na marginesie MP5 to pistolet maszynowy.

Autor: michalloo  godzina: 18:48
"jednostka szybkiego reagowania" ćwicząca na strzelnicy myśliwskiej??? Czy aby nie była to Straż Ochrony kolei lub jakaś firma ochroniarska?

Autor: marhunter  godzina: 18:48
varmint Chodzi o celność strzelania z tych broni do tarczy, sylwetka człowieka. Wiem że nie którzy specjalnie strzelają nie za dobrze...dlaczego? Jak wypali na służbie do gościa z bronią i trafi go w czapę bo chciał go tam trafić prokurator w śledztwie weźmie na pewno pod uwagę fakt jak facet strzelał na treningach, A jak Bedą kule rozsiane po tarczy to dupo-chron gotowy... Panie ja celowałem w nogi nie wiem jak to się stało. Wiem że MP5 to pistolet maszynowy, z rozpędu go wpisałem. A co do treningu 5 strzałów raz na 6 lub 12 miesięcy....jeśli można nazwać to treningiem. A konkretnie chodzi mi o to żę nie każdy myśliwy jest super strzelcem ale powiedzcie sami że wielu kolegów może się pochwalić naprade świetnymi umiejętnościami strzeleckimi?

Autor: michalloo  godzina: 18:59
marhunter nie wiem o czym Ty piszesz i skąd bierzesz takie teorie... Prawdziwe jednostki specjalne nie ćwiczą z cywilami, a wśród firm ochrony nie ma snajperów, no chyba że u detektywa Rutkowskiego :)

Autor: wj2000  godzina: 22:53
zasadniczo taki weźmy np Ayrton Senna czy Niki Lauda...............zasadniczo w ogóle nie potrafią jeżdzić a gdzieś czytałem opowiastkę że jacyś tam zagraniczni emeryci .........ci to dopiero jeżdżą.............

Autor: marhunter  godzina: 23:05
Michalloo Za przeproszeniem w du.e byłeś zgadnij co widziałeś? Napisz do kogoś z Lądka Zdroju. Jak będą chcieli to Ci powiedzą jakie służby korzystały z ich strzelnicy... A Druga sprawa strzelałem nie tylko na strzelnicy w Lądku ale również w Kłodzku.

Autor: czarny myśliwiec  godzina: 23:52
hahahahahaha nie no jak w Kłodzku to spoko hahahahaha DB

Autor: PatrykZG  godzina: 23:55
Bez obrazy dla kogokolwiek,ale w życiu nie uwierzę że zwyczajny myśliwy strzela lepiej ze swojego sztucera od wyszkolonego strzelca zawodowego.Czy nawet "Varmintowca" który trenuje długie dystanse pod zawody(hobbystycznie).Są wśród nas i właśnie varminty,ale to mały procent.I nie uwierzę w to że ktoś z nas brany z ulicy ze swoją bronią łowiskową,fabryczną amunicją strzeli lepiej na 600m jak facet trenujący choćby ten dystans co weekend na odpowiednim obiekcie. Tak samo nie uwierzę w to że myśliwy któremu w "dobrym"czasie udało się zarejestrować krótką,wystrzela lepszy czas i wynik od zawodnika ipsc czy podobną konkurencję. Nie chwaląc się ale trenowałem 12 lat pistolet sportowy,teraz strzelam czysto hobbystycznie i wiem jak wiele trzeba poświęcić czasu na trening. Bo broń,amunicja,optyka to nie wszystko, a pojedyńcze strzały w łowisku ,czy na strzelnicy to jednak ciut brakuje. DB