Niedziela
28.06.2015
nr 179 (3619 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: ich logika

Autor: bfgj  godzina: 08:13
@atsap Nie ma znaczenia czy Wałęsa ” współpracował” kiedy zmieniał się ustrój Polski. Nikt na tym kapowaniu nie ucierpiał i nikogo bezpieka na śmierć nie zatłukła. Jeżeli nawet ta współpraca była , i cel zmiany ustroju osiągnięto pokojowo to efekt rozgrzesza wszystko . Zawsze mogło być gorzej a być może mogło też być lepiej, ale jak to obecnie sprawdzisz? Najważniejsze ,że nie doszło do masakry . [Nie znalazłem nigdzie tezy że Wałęsa denuncjował wszystkich , a ci przez niego tracili życie ,a komuna przez to się obroniła i ma się dobrze do dzisiaj rządząc Polską o pustych półkach sklepowych , bez paszportów, z wszechmogącymi sekretarzami PZPR itp.] Natomiast zgadzam się z Tobą ,że zbyt pobłażliwa polityka wobec dawnych komuchów jest przyczyną wielu niesprawiedliwości co trafnie ująłeś w końcówce swego tekstu. Trzeba to zmieniać , ale nie można za ten stan rzeczy winić Tylko jedną czy kilka osób. To problem który wynikł z wielu skomplikowanych uzależnień ,które przy takiej transformacji państwa zawsze występują. [Ja skorzystałem na zmianach nie dlatego ,że miałem jakiekolwiek powiązania z dawnym systemem , ale dlatego że stworzono mi warunki ,aby o sobie decydować samemu , a państwo stworzyło mi warunki, że nie musiałem być uzależniony od decyzji i widziemisie innych.] Jest jeszcze wiele do zrobienia. Ale kto nie zauważa zmian jakie już zaszły to albo jest ślepy, albo obecny system tak mocno go "wykluczył" że rozpacz przysłania mu rzeczywistość .

Autor: jooopsa  godzina: 08:50
Autor: atsap "słowo "lewica" z goownem mi się kojarzy." Kategorycznie protestuję przeciwko obrażaniu goowna przez aż tak kzywdzace dla niewinnego i uczciwgo goowna porównania! :-)

Autor: atsap  godzina: 09:01
Ale smród jednego i drugiego mi przeszkadza. Protest uwzględniony. ;-))))

Autor: jooopsa  godzina: 09:22
Aaa, to co innego, faktycznie bodźce zapachowe nie są w obu przypadkach nadmiernie przyjemne. Podobno to wynika z tego, że np. taki Kalisz nie myje się, lecz tylko podlizuje, co nawet weszło do powiedzenia o mijaniu Kalisza: Powoli mi jajKa lisz :-)

Autor: ULMUS  godzina: 09:58
Bfgjot .... Widzę że w polityce też masz najwięcej do powiedzenia. Masz kobietę taką stałą ?

Autor: bfgj  godzina: 10:05
ULMUS A jakie to ma znaczenie? Pisałem kiedyś na ten temat . Możesz sobie znaleźć na forum. Mam żonę, dzieci ,wnuki.. A może zapytasz jeszcze ,czy w wojsku byłem i czy noszę okulary jak dna od butelek po piwie.

Autor: ULMUS  godzina: 10:12
Zdumiewające . Podejrzewam że kitujesz . Pytam bo to ma znaczenie dla sensu dyskusji bo czasem poprostu przypominasz mi klasyczne spotykane w życiu typy "gadaczy" . Taki nieznośny typek którego nikt na grilla nie zaprasza bo wszystko wie i ma wszystko najlepsze i najtańsze. Bez urazy , tak sobie pytam bo to sieć i próbuję spenetrować prawdę , ponieważ są momenty że piszesz mega sensownie a czasem tak jak w tym wątku poprostu klepiesz "na masę", kompletnie pływając na fali klawiatury , upajając się szumem klawiszy i ciepłym światłem monitora :)

Autor: bfgj  godzina: 11:01
ULMUS W internecie nie da się tego sprawdzić Ale zaręczam Cię że są na tym forum osoby które to "sprawdziły" Być może że kiedyś też dostąpisz tego zaszczytu. Ale jak na razie nie mam do Ciebie 100% zaufania. A byłbyś zaskoczony tak jak niektórzy.

Autor: jooopsa  godzina: 11:25
Autor: bfgj "Być może że kiedyś też dostąpisz tego zaszczytu." Zaszczytu? No to ogłaszam quiz - jak może mieć na imię bfgj? Ja obstawiam, że Napoleon :-)

Autor: Kowalski Leszek  godzina: 11:35
Szacun koledzy fajna dyskusja, czytam i uczę się nadal ludzi, - z wrażenia idę zrobić coś d popicia bo w ustach mi zaschło choć jeszcze nie ma południa:-))

Autor: pochwalony  godzina: 18:55
Leszku dobrze że czytasz i niech tak zostanie , człek uczy się całe życie:) A co do picia to zdrowie nie domaga czy umysł nie pozwala ;-)

Autor: Kowalski Leszek  godzina: 19:56
Niech będzie pochwalony:-))

Autor: pochwalony  godzina: 20:57
na wieki;) końca ich