Niedziela
28.06.2015
nr 179 (3619 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Selekcyjny?

Autor: Sylwian70  godzina: 00:19
Słabo było widać ale dosyć mocny nieregularny szóstak jakby w trzecim porożu.A wątek to pewnie kolejna intryga.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:08
Autor, który opublikował to zdjęcie regularnego szóstaka w necie pokazując go w taki sposób aby nie było widać, że to szóstak obustronnie koronny chciał wywołać efekt prawidłowego odstrzału. Jako syn łowczego okręgowego (a do niedawna prezesa koła) pozwala sobie na wiele w tym na olewanie obowiązującej selekcji. W książce polowań indywidualnych także dokonał wpisu o rzekomo prawidłowym odstrzale. Sporo Kolegów widziało tego kozła i twierdzą, że jest to szóstak obustronnie koronny. Redakcjo! Na publikację foto z książki ewidencji mam pozwolenie autora! Siebie.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:45
Tu jest zgoda autora. Zdjęcie numer 3 (www.bor.szczecin.pl/strona/index.php?H=101&wybrana=74&co=1)

Autor: chevalier  godzina: 08:26
hehehehe rogacz "to szóstak obustronnie koronny" Stasio gdzieś ty kursy selekcjonera robił??? Egzamin za jajka, czy za gęś???? Ale obciach!!!!!!!!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 08:28
To cytaty z "dokumentacji". Czytaj wszystko w tym tekst w załączniku. Albo czytaj ze zrozumieniem. Selekcjonera nie robiłem. Dostałem "za flaszkę". Albo na papier zezwalający na polowanie na indyki w USA - nie pamiętam.

Autor: chevalier  godzina: 08:37
cyt. "Autor, który opublikował to zdjęcie regularnego szóstaka w necie pokazując go w taki sposób aby nie było widać, że to szóstak obustronnie koronny chciał wywołać efekt prawidłowego odstrzału." Od razu widać, że to nie słowa z dokumentacji, tylko słowa komentarza "słynnego" ale niedouczonego dziennikarza łowieckiego!!! Kompromitacja!!!!! Ps. Gęś, flaszka, jajka, co za różnica. Od razu widać, że o rogaczach nie masz bladego pojęcia! Myśliwy, hehehehe Ale obciach !!!!!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 08:55
Co mi za różnica co piszesz skoro nigdy nie piszesz rozsądnie. Słowa żywcem "przejęte" z opisów "myśliwca" a ty mącisz aby opluć. Skoro opisuje go jako "jednostronnie koronnego to naturalnym jest, że chce ukryć, że chce wskazać, że kozioł nie był obustronnie koronny według JEGO nomenklatury. To taka twoja etyka obrońcy "modela" i łowcy, któremu z patologią jest po drodze. Nic nowego.

Autor: chevalier  godzina: 09:18
Stasio wstawiłeś skan z książki z dnia 17.09.2014r z którego wg ciebie wynika, że xxx pozyskał rogacza 12 -taka nieregularnego. Ja rozumiem, że u ciebie są rogacze 12-taki nieregularne, że są rogacze obustronnie koronne a żona rogacza to łania, ale tak nie ma wszędzie. Lepiej być cyt "To taka twoja etyka obrońcy "modela" i łowcy, któremu z patologią jest po drodze." niż niedouczonym pseudodziennikarzem. Jak wszystkie twoje info, są tak samo prawdziwe - "to głowa mała." Nic nowego. Ale obciach!!!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 09:47
Nie matacz - tu głupich niewielu! Cały wpis to: "12-tak nieregularny JEDNOSTRONNIE KORONNY" (duże znaki specjalnie abyś nie mógł przegapić). Do tego nawiązałem "wpisując się" w duch autora. Nie trzeba wcale się wysilać aby "zakumać"! Chyba, że ma się wyjątkowo podłe intencje (takie np. jak twoje). To twój kolejny obciach - i demonstracja "etyki" i "prawości" obrońcy modela.

Autor: chevalier  godzina: 10:02
Stasio cyt. "Nie matacz - tu głupich niewielu!" cyt "Nie trzeba wcale się wysilać aby "zakumać"! Chyba, że ma się wyjątkowo podłe intencje (takie np. jak twoje).", że wstawiasz zdjęcie ROGACZA / wykasowane przez redakcję / piszesz ROGACZ a wstawiasz zdjęcie wpisu z książki z dnia 17.09. dotyczące JELENIA BYKA 12-taka nieregularnego JEDNOSTRONNIE KORONNEGO - KUMASZ, czy dalej nic??? cyt "To twój kolejny obciach - i demonstracja "etyki" i "prawości" oraz pokazanie, że są tacy, co tu piszą a mają IQ na poziomie tych, co po drzewach jeszcze chodzą, bo każdy inny dawno by załapał o co chodzi. . No tak, ale skąd możesz wiedzieć, co to ROGACZ a co BYK, jak selekcjoner zrobiony za "flaszkę"! a chodziło ci tylko o oplucie jakiegoś chłopaka. Ileż razy można ci pisać, że ROGACZ to nie BYK, a żoną ROGACZA nie jest ŁANIA! Obciach, żeby tak prostej rzeczy nie "zatrybić"!!

Autor: Kowalski Leszek  godzina: 10:38
chevalier, i tak piszesz na Berdyczów!:-))))))

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 11:05
Po co mam opluwać "chłopaka"? On to sam robi lepiej pisząc w książce ewidencji "jednostronnie koronny" co ja drwiąco podchwyciłem. chevalier! Ty masz jedno w głowie: opluwać innych i umacniać patologię i kumoterstwo jak w tym przypadku. To jak? Selekcyjny? Czy nie?

Autor: chevalier  godzina: 11:35
Pawluku Zapisz się na kurs selekcjonera, zdobądź wiedzę i go ukończ egzaminem a nie za "flachę" to będziesz wiedział, czy jest selekcyjny czy też nie. 1. Byk w II klasie / taki był wpisany do tej książki / jednostronnie koronny to byk selekcyjny. 2. Rogacz w II klasie może być 12 - takiem jedno czy też obustronnie koronnym, tylko w wyobraźni sprawnego intelektualnie inaczej. Są paraolimpiady, więc może czas zorganizować ci parapolowanie? cyt "Ty masz jedno w głowie: opluwać innych i umacniać patologię i kumoterstwo jak w tym przypadku". Lepiej żyć z przyjaciółmi w kumoterstwie, niż nie mieć przyjaciół i zwalczać patologię ROGACZMI - 12-takami obustronnie koronnymi. . Fachofffiec, aż dziw, że cię do jakiejś komisji oceny trofeów nie wzięli. Prawie dziennikarz i myśliwy jak z koziej ....! Wiesz ty chociaż chłopczyku, że koza i łania, to wcale nie mają "rogów"?? Obciach, żeby byka od rogacza nie odróżniać !!

Autor: 60i1/2  godzina: 12:14
chevalier, trochę nie po kawalersku kopać leżącego ......

Autor: Jurekel  godzina: 12:26
Według mnie powinien pan Pawluk podać zasady selekcji obowiązujące na terenie obwodu w którym odstrzelono tego "koronnego " kozła w dacie odstrzału . Następnie wagę formę proszków i zdjęcie żuchwy oraz ocenę prawidłowości odstrzału. Wtedy można porównywać zdjęcie z dokumentami daty formy poroża Tymczasem kolejny powód do zwiększenia stopnia sceptycyzmu. Jak nazywa się kozioł szóstak jednostronnie koronny ? Może to strzelony kapitalny byk . :)))) Tego jeszcze na portalu nie było .

Autor: harap  godzina: 12:34
No i kolejny bzdet pana redaktora "pawluka"

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 12:40
Jako kulturalny człowiek wyjaśnij chevalierowi i innym zasady opisywania rogaczy. "Jednostronnie koronny" rogacz to jak widać dla niego norma. Możesz mu pomóc się podnieść aby nie "leżał".

Autor: 60i1/2  godzina: 13:03
Nie wiem czy to " kulturalny człowiek" było do mnie, ale: Panie Stanisławie Palwuk, nigdy nie budził Pan we mnie szacunku. Może inaczej, był i jest mi Pan obojętny, ale na litość Boską przestań Pan się w tym temacie kompromitować! Żyj Pan nadzieją, że niewielu ten temat przeczyta, jeszcze mniej zapamięta i jakoś to ucichnie. Fakt, faktem, to wstyd dla myśliwego, by nie odróżniać nazewnictwa dot. jeleni byków od nazewnictwa dot. sarn rogaczy. Chęci miał Pan szczere, tzn. chciał Pan jak zwykle komuś tam z PZŁ dokopać, problem w tym, że kopnął Pan tylko siebie i to bardzo boleśnie! Kończ Waść, wstydu sobie oszczędź!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:12
Technika odwracania kota ogonem przynosi tylko taki efekt, że więcej czytających wie o co idzie naprawdę. Ja mogę się kompromitować - jest mi to obojętne. Im bardziej "kompromituję" się w oczach obrońców "modela" tym bardziej przekonuję się, że mam rację! Bez ciebie, chevaliera, Jurekel'a, harapa, OIOM'a czy Leszka Kowalskiego moje wpisy nie odnosiły by takiej skuteczności. Skoro się pienicie to znaczy, że po raz kolejny trafiłem w czuły punkt. Ps. 1 Na pewno nie będę się uczył u syna łowczego okręgowego albo tym bardziej u łowczego okręgowego, który nie wie co oznacza "jednostronnie koronny" a syna nauczył jedynie unikania odpowiedzialności za nieprzestrzeganie zasad selekcji, którą przestrzegać mają jedynie inni a nie rodzina władzy i działaczy! Ps. 2 Szybko ktoś zaczął płakać aby zdjęcie skasować. Czegoś się obawiał?

Autor: 60i1/2  godzina: 13:24
Stanisławie Pawluk Autor: Stanisław Pawluk Data: 28-06-15 13:12 cytuję "Skoro się pienicie to znaczy, że po raz kolejny trafiłem w czuły punkt." koniec cytatu Tak, trafiłeś w sam środek czułego punktu. Dotychczas byłeś mi obojętny a teraz mam cię za id...tę!! / idealistę, oczywiście mam na myśli /.

Autor: sowland  godzina: 13:43
Ktoś kogoś wpuścił w maliny ;-) i to bardzo daleko.I po cholerę powielać jakieś bzdury. pokazując go w taki sposób aby nie było widać, że to szóstak obustronnie koronny. Pawluk ty jesteś selekcjonerem?Choćby nawet szóstak to gdzie u niego te ukryte korony???????????.A może chodziło że to szóstak regularny tylko słownictwa zabrakło;-) 12nieregularny jednostronnie koronny - do opisu rogacza?/pewnie gamoń policzył i tak mu wyszło ;-). Sporo Kolegów widziało tego kozła i twierdzą, że jest to szóstak obustronnie koronny. Ci koledzy to coś palą?

Autor: Jurekel  godzina: 15:03
"Skoro się pienicie to znaczy, że po raz kolejny trafiłem w czuły punkt". Panie Pawluk - kolejne pudło, my się nie "pienimy" , my umieramy ze śmiechu . Prędko tego środowisko obrońców modela panu nie zapomni to będzie jedną z lepszych anegdot myśliwskich do opowiadania młodzieży o koronnym koziołku. Sceptyczny ale ubawniony do łez Jurek L.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 15:08
Jurekel Jeśli nadal będziesz mi wmawiał (i czytelnikom) że określenie "obustronnie koronny kozioł" jest mego autorstwa to jedynie upewnisz nie tylko mnie, że z tobą coś nie jest tak. Powiedz to lepiej synkowi łowczego okręgowego, który nie nauczył swego synka zasad selekcji a nauczył cwaniactwa i kumoterstwa.

Autor: nacomito  godzina: 16:12
Widzę, że większość dyskutantów nigdy nie była "we wojsku". Gdyby była, wiedziałaby - łatwiej jest przekonać konia niż wachmistrza na nim jeżdżącego! -:)

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 16:41
@Stanisław Pawluk Czy to Twoje słowa :" Autor, który opublikował to zdjęcie regularnego szóstaka w necie pokazując go w taki sposób aby nie było widać, że to szóstak obustronnie koronny chciał wywołać efekt prawidłowego odstrzału." Czy Ci tego posta "syn łowczego dyktował"???

Autor: andrzej.n  godzina: 16:41
Redakcjo Portalu! Wyślijcie tego Pawluka na urlop!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 18:00
Nie! Świadomie zachowałem jego słownictwo.

Autor: Jurekel  godzina: 21:11
"Złapał Kozak Tatarzyna , a Tatarzyna za łeb trzyma". Daj pan spokój młodzież czyta te rozpaczliwe próby zatuszowania gafy. Zachowując pisownię należało to zaznaczyć . Gdyby pan jeszcze nie był dziennikarzem to może bym uwierzył. :)

Autor: pochwalony  godzina: 21:27
tatar smaczny zawsze, kwestia podania sam wątek do dooopy

Autor: Kaczy1985  godzina: 21:53
Mój Kolega ma takie przysłowie " Jak Ci dwie osoby mówią, że jesteś pijany to lepiej usiądź bo łeb rozbijesz...".

Autor: Sylwian70  godzina: 23:23
Dewizowcy tłuką takie rogacze non stop i nikt afery nie robi.Nawet jak był regularny szóstak to co?myśliwego pod mur i rozstrzelać?kolejna intryga i próba zrobienia z igły -widły.Kol.Stanisławie przymruż oko daj sobie odpocząć i zakończ swe fobie.Każdy może sie pomylić i powinniśmy sobie pomagać a nie użerać o byle capa.Kol.Stanisławie chyba sam zauważyłeś że coraz wiecej forumowiczów ma złe natarcie na twą osobę.Przepraszam nie chcę cię urazic rozumiem że chcesz dobrze ale twe dociekania i próby wyegzekwowania sprawiedliwości działają tylko na twą niekorzyść.D.B.