Środa
15.07.2015
nr 196 (3636 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Płacz Rafalali, czyli manipulant w potrzebie...

Autor: ULMUS  godzina: 12:26
Nie Koleżanko. Nie uważam że swastyka w towarzystwie napisu "Jude Raus" na murze jest hinduskim symbolem szczęścia. Uważam że swastyka ma wiele znaczeń między innymi jest hinduskim symbolem szczęścia, była używana również prze hitlerowców do swojej zbrodniczej ideologii. Nie widziałem tego napisu, nie znam kontekstu, prawdopodobnie ty też nie ale jako myśliwy śledzący profil LPM i techniki manipulacyjne Gawła skłonny jestem bardziej wierzyć w uzasadnienie sędziego niż "słowo" Gawła. Tyle. Nie zapędzaj się. Gaweł w ten sam sposób manipuluje na LPM jak chce dla swoich celów używać antysemityzmu, faszyzmu i rasizmu gdyż jest to temat chwytny , łatwo kogoś oskarżyć a oskarżonemu trudno się bronić i co by nie powiedział jest napiętnowany. Nie bądź naiwna. Gaweł nie ściga ani nie donosi do prokuratury na żyjących "bohaterów" spod sierpa i młota którzy żyją sobie na emeryturach , często jeszcze aktywnie pracują w aparacie urzędowym Polski - można walczyć z komunizmem ... niby można ale łatwiej i bardziej opłacalnie jest "wykopywać faszyzm z Białegostoku" albo walczyć z "przestępstwami myśliwych". Nie wierzę Gawłowi.

Autor: bfgj  godzina: 13:07
To nie jest sprawa Gawła i nie jest też ważny kontekst tego "malowidła" W Polsce swastyka kojarzy się tylko z jednym. A jeżeli ktoś chce mieć na "siłę" inne skojarzenia to oznacza ,że ma problem o którym pisałem wcześniej. "Sierp" też służył do zbioru zboża a "młotem" wbija się pale. Ale co z tego? Czy ktoś te znaki maluje po ścianach dla reklamy narzędzi rolniczych? Nie mam słów i właśnie po ULMUSie nigdy bym się tego nie spodziewał. Czego i kogo Ty bronisz? Jesteś gotowy stanąć w jednym szeregu z idiotami tylko dlatego ,aby "dołożyć" Gawłowi?. A gdzie Twoja reputacja? Jesteś na tyle inteligentny aby dołożyć Gawłowi na tysiąc sposobów i jeszcze jeden raz więcej. Więc po co korzystać z tak prymitywnego?

Autor: quattro  godzina: 13:35
Proponowałbym pokżywdzonym myśliwym złożyć pare doniesień na tego człowieka i jego fundacje dotyczące zniesławień, pomówień, oszczerstw, matactw itd. Może ktoś wkońcu zainteresuje się tym osobnikiem i jego podopiecznymi.

Autor: ULMUS  godzina: 14:00
befgjocie masz nieznośną tendencję do zamykania się na wiedzę. Mnie swastyka kojarzy się wyłącznie z niemieckimi zbrodniarzami którzy napadli na Polskę , doświadczyła tego cała moja rodzina, podobnie zresztą jak wszystkie rodziny w Polsce i nie ma o czym dyskutować . Sierp i młot oraz gwiazdka czerwona mnie kojarzy się wyłącznie z komunistycznymi zbrodniarzami różnej narodowości którzy również "wsławili się" zbrodniami na Polakach w stopniu znacznie większym niż zbrodniarze spod znaku swastyki. Kwestią bezdyskusyjną jest również to że swastyka, sierp, młot i gwiazdka mogą dla każdego człowieka na świecie ( jesteśmy globalną wioską czy nam się podoba czy nie ) znaczyć co innego ze względu na to że takie proste symbole istniały znacznie wcześniej zanim pojawił się komunizm i faszyzm i miały i mają do dziś na całym świecie różne znaczenia. W sytuacji kiedy w ułamku sekundy można sobie dziś przeprowadzić telekonferencję z handlarzami pietruchą na bazarze w Warszawie czy Istambule podchodzenie z dużą ostrożnością do ferowania wyroków w przedmiocie symboliki uważam za zasadne dla tego nie sądzę że białostocka prokuratura została skompromitowana. Nie chce mi się już tłumaczyć takich oczywistych oczywistości . Myślę że Szanowne Koleżeństwo świadomie bądź nie świadomie prezentuje postawę wyuczonej nadwrażliwości na walkę z faszyzmem ( słuszną zresztą bezapelacyjnie) którego w Polsce nie ma zwyczajnie od 1945 roku. Z żalem obserwuję że takiej samej postawy próżno by szukać w odniesieniu do walki z komunizmem który przecież wygrał wojnę, rozgościł się w Polsce na wiele lat i dziś można na lewo i prawo walczyć z żywymi utrwalaczami władzy ludowej, która jeżeli by pokusić się o makabryczne porównanie "na sztuki" , to na sztuki wykończyła więcej Polaków niż hitlerowcy, nie mówiąc o stratach kulturowych, społecznych, mentalnych i gospodarczych dla całych kolejnych pokoleń Polaków. Stąd podkreślam, bardziej jestem skłonny uwierzyć prokuraturze białostockiej ( nie znając zresztą dogłębnie sprawy i opierając się tylko na informacjach ogólnie dostępnych , podejrzewam podobnie jak Koleżeństwo) niż Rafału Gawłu, który znakomicie wie z której strony kromka jest masełkiem posmarowana. Łatwiej jest walczyć z medialnie bardzo chwytliwym faszyzmem, którego właściwie nie ma a jedynym reprezentantem dziś może być smarkacz bazgrzący po ścianach, niż z dostępnym i realnie, żywym i groźnym postkomunizmem którego reprezentanci to nie byle kto i ciągle pociągają za sznurki prawda ? Prawda, dla tego do walki z komunizmem jakoś nikt się nie rwie a do walki z faszyzmem stają całe kohorty. Czy jasno tłumaczę czy znów będzie święte oburzenie ?

Autor: bfgj  godzina: 14:13
@ULMUS To wszystko co tłumaczysz mi jak "krowie na rowie" ja wiem. Masz rację, że ja prezentuję postawę "wyuczonej nadwrażliwości na walkę z faszyzmem". Masz jedynie wątpliwości, czy jest to postawa "świadoma" czy "nieświadoma" Rozwiewam Twoje wątpliwości. -świadoma. [I wiem dlaczego to robię.]

Autor: ULMUS  godzina: 14:17
Nie masz wrażenia że przeciwnika w Polsce nie ma i nie było ? Przybył zza granicy i za granica istnieje nadal , z lewa i z prawa?

Autor: bfgj  godzina: 14:47
Dlatego też propagowanie tych "zagranicznych" idei trzeba tępić , aby nie dać nikomu satysfakcji że można nami manipulować czy to z zewnątrz czy wewnątrz. Nie kalkuluje na ile jest to głupota, a na ile zamierzone działanie.

Autor: ULMUS  godzina: 15:10
Zobacz ile emocji wywołuje taki temat, mimo że staramy się nie obrażać wzajemnie i nie ma między nami ( mam nadzieję ) wrogości a Gaweł ma prostą robotę i on kalkuluje i nie stroni od szczucia i emocji bo o to w jego robocie chodzi. Trzeba kończyć bo słowo pisane zostaje na zawsze a temat śliski ... nie warto wkopać się dla sportu :)