Czwartek
30.07.2015
nr 211 (3651 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Na Łowieckim nic nowego

Autor: a.kry  godzina: 00:47
@ariu tutaj panuje rewolucyjna czujnosc wszystkich frakcji. W zaleznosci od pogody mozna zostac uznanym za blochowca by na drugi dzien zostac antyblochowcem. Totalna paranoja ale trzeba docenic jej wartosc rozrywkowa.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:26
cyt.: "Fakt że głównie nieskuteczną, ale cóż." Nie wiesz jak bardzo się mylisz!

Autor: Lesław1  godzina: 08:06
stasinku, w pluciu na myśliwych to mi do ciebie daleko, oj bardzo daleko.

Autor: Alej.....  godzina: 08:14
Przecież on na blochowców pluje, a nie na myśliwych jako takich.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 11:09
On tego nie "zakuma". Silnie "ukierunkowany"!

Autor: OIOM  godzina: 11:40
Małpa ''a.kry + Wojciechus ''. Cytat ;'' Sorry ariu ale my som wolne szczelce i takie robiom co chcom. Trudno zeby przyjmowaly rady od kazdego co nic nie robi a cus chce....:))))''. Dęętka Wojciechus. To Gdupcio wam odpisze '' jakie wy som wolne stszszelce ''??? Raz wam to napisałem - ale utrwalajcie - wasz blog adresowany jest do odbiorcy z poczuciem autorefleksji klik. (synonim.net/synonim/autorefleksja) Jak dla mnie i tak zbyt wolno'' stszylocie '' bo posługując się kałachem typu ''ak _kaliber 2107 '' to i tak jesteście ciemniaki - dla wybitnych purystów tego portalu i to tylko z racji form i stylu języka którym operujecie . Może jednak warto pomijać wprawiające w odrętwienie hasła wywoławcze typu '' Zjazd w Szczecinie, twórcze rozwinięcie VII Zjazdu PZPR '' . A jednak produkować coś na miarę !!! (www.wiadomosci24.pl/artykul/lowiectwo_to_nie_jest_sport_lowiectwo_to_styl_zycia_czesc_i_334455-3--1-d.html) Gdy se czytam jako ten do kompletu brakujący ''przygłup '' - co też ma do zakomunikowania rewolucjonista - w mojej ocenie prezentacyjny żadne wartości dla przyszłości łowiectwa a precyzyjniej - wartość - gdzie plecy kończą swą szlachetność . To w ewentualnej udzielanej mu odpowiedzi wystarczy to sportretować - bo o co cały ten rwetes w tym wątku . Cytat ;Autor: ariu  Data:   22-12-12 16:25 ''Eh, tak sobie myślę że jak już rozwalicie koledzy PZŁ, to ktoś z ramienia państwa będzie musiał się opiekować łowiectwem. Od szczebla gminy, poprzez powiat województwo aż do szczebla centralnego...No fakt już nie za składki tylko za podatki. Rozłoży się na całe społeczeństwo...Ewentualnie można też założyć Agencję Własności Zwierzyny Skarbu Państwa. Albo Generalną Dyrekcje Do Spraw Łowiectwa i Obrotu Zwierzyną Skarbu Państwa...Ileż to ciekawych etatów dla swoich- no może tym razem innych niż teraz ale swoich...'' Mimo że minęło kilka lat od tej wypowiedzi ona teraz jest bardziej aktualna niż wtedy i w pełni podzielam zawartą w powyższym tekście opinię . Gdyż uważam że obecnym rozpierdalającym jest o wiele bliżej - do zamysłu który im przyświeca . Ponownie cytuję ; ''.Ileż to ciekawych etatów dla swoich- no może tym razem innych niż teraz ale swoich...'' A naga prawda jak widać słychać i czuć boli - oj boli .

Autor: ariu  godzina: 21:26
@ StanisławPawluk cyt: Nie wiesz jak bardzo się mylisz! To Gratuluje. Byle tylko nie okazało się że walcząc ze Smokami sam stałeś się Smokiem. Sam uważam że środowisko warto oczyścić, byle to oczyszczanie nie przesłoniło innych spraw. @ Rafał J. To żeby wytłumaczyć łopatologicznie, tak byś zrozumiał: 1. Na początek łatwe; nie jestem a.kry, ani Wojciechus. 2. Teraz będzie już trudniej. Nie jestem przeciwnikiem PZŁ, ani miłośnikiem Blocha. Wiem to skomplikowane ale to prawda. 3. Uważam że model nie jest zły, ale nie jest idealny. Ma sporo sensownych rozwiązań, ale w wielu miejscach się zdegenerował i powinien ewoluować. Natomiast wszelkie dotychczas pokazywane alternatywy wobec modela były średnio ciekawe. 4. Ogólnie średnio mnie interesuje kto rządzi na Nowym Świecie, zwłaszcza że przeciwnicy Blocha jeszcze nie pokazali "kontrlidera". Może za dużo chętnych. 5. Największy żal mam do organizacji że nie potrafi zareagować na ataki takie jak LPM, a Pan Matysek jako rzecznik to porażka. 6. A za największy problem w łowiectwie uważam jego "zamkniętość", która najbardziej daje się odczuwać na tych najniższych szczeblach. 7. Najsilniejszą obroną jest indywidualna postawa każdego myśliwego. np u mnie w pracy jestem jedyny rotacja jest spora i co jakiś czas muszę przeprowadzać dyskusję. przeważnie z sukcesem. 8. W przeciwieństwie do licznie na forum zgromadzonych uważam że w Polsce myśliwych powinno być znacznie więcej tak żeby każdy Polak miał szanse spotkać w swojej okolicy normalnego zwykłego człowieka który do tego jest myśliwym. 9. Cenie sobie "Buców" ponieważ szukają drogi jak obronić łowiectwo w obecnych czasach, bo wqrwia mnie już ciągły przykład worka paszy na plecach zimą, na który oponenci już dawno znaleźli kontrargumentację. Choć nieraz się z ich poglądami nie zgadzam. Ale jak Im odpowiadam pozwalam sobie na zabawę językiem jako Oni to czynią. Bo mnie też to bawi. Innym odpowiadam normalnie 10. Śmieszą mnie wszelkie tłumaczenie, które marginalizują zabicie zwierzęcia na polowaniu. Jestem myśliwym, mam broń, zabijam choć Ja wole nie strzelić niż strzelić głupio. 11. Uważam że to koła łowieckie powinny się ogarnąć. Bo te małe wojenki, miastowych z miejscowymi lub podobne, albo sobiepaństwo władz w kołach bywa chorę. Ale to naprawdę jest w rękach myśliwych. Na szczęście w moim kole jest spoko. Choć nie zawsze tak było. I na koniec jakie mi to frykasy oferujesz zamiast "okruchów z pańskiego stołu z Nowego Światu" jak już pogonisz Blocha i spółkę? Bo w ramach okruchów mam odstrzał w kieszeni zawsze na każdą dopuszczalną zwierzynę w moim łowisku, Jako sympatyczny dość facet, to poza muflonem, jestem stanie otrzymać odstrzał na każde zwierze łowne u znajomych w innych kołach. Mam nadzieję że wystarczy. pozdrawiam Arushi vel Ariu