Czwartek
30.07.2015
nr 211 (3651 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Reflekcje nad "Łowiecki. pl"  (NOWY TEMAT)

Autor: HelaHel  godzina: 14:13
Śledząc i czytając, "moje" - forum "łowieckie", dochodzę do wniosku, iż nie warto. Aby to forum było w dalszym ciągu, "moje ulubione" - a dlaczego, może posłużę się, nie moimi słowami, ale sensem tego, co chciałabym wam napisać, a nie umiem "tak pięknie" wyrazić: "Człowiek. Istota posiadająca rozum, wiedzę. Potrafi się uczyć, rozwijać, tworzyć. Potrafi doceniać piękno. Niestety, potrafi też niszczyć, kraść, zabijać. Jedni mogą mówić, że już samo słowo człowiek, to, że należymy do gatunku homo sapiens sapiens, jest powodem do dumy. Ludzie są istotami często zapatrzonymi w siebie. Nie dostrzegają swoich wad, widzą tylko zalety. Wydaje im się, że wystarczy istnieć jako człowiek, aby BYĆ człowiekiem. Osobiście uważam, że słowo człowiek nie zawsze brzmi dumnie. Dumnie brzmi tylko wówczas, gdy człowiek, o którym mowa, zasługuje na szacunek, jest dobry, uczynny, potrafi tworzyć coś pięknego i podziwiać dzieła natury. Wtedy ten przedstawiciel ludzkości zasługuje na miano człowieka. Lecz jeśli ten czy ów osobnik potrafi tylko niszczyć, jest okrutny, bezwzględny, zły, morduje, kradnie a największą radość sprawia mu czyjeś cierpienie, w zupełności nie jest on godny miana człowieka. Wracając do kwestii zabijania. Nieludzką wręcz pasję do mordowania człowiek sam stworzył. Tak samo jak wojny, broń... Pod tym względem ludzie są gorsi od zwierząt. Zwierzęta zabijają aby przeżyć." Zastanówcie się nad tym, i nie tylko jako "myśliwi" - ale przede wszystkim jako ludzie (homo sapiens), którym "wydaje się" - iż wszystko mogą, szczególnie wobec otaczającej nas przyrody,środowiska, itd, itp.- a przede wszystkim - wobec swoich współplemieńców, bo jak ich i was zabraknie na tej "planecie" - to co ??? Czym będzie, "Najlepszy Model" - wobec wieczności - no, powiedzcie czym. ?? DB.

Autor: ladaco  godzina: 17:25
Droga HelaHal... Myślę, że właściwszym dla Ciebie forum będzie LPM... znasz ? Tam znajdziesz bratnie dusze plujące jadem nienawiści do wszystkiego co jest związane z pojęciami "myślistwo", "łowiectwo". Pogody ducha, mimo wszystko życzę ....

Autor: ULMUS  godzina: 18:29
Tak helahelu są już sekty animalistyczne które chętnie przyjmą cię na kaznodzieję albo proroka. Kto wie może za kilka lat będziesz mógł spalić na stosie jakąś " istotę niegodną miana człowieka" , jako ten sprawiedliwy i mądr, godny godny miana człowieka. Oczywiście jak to od zawsze bywało w imię dobra i miłości.

Autor: Kowalski Leszek  godzina: 19:12
Amen!

Autor: nacomito  godzina: 19:28
HelaHel. Ja ci mogę odpowiedzieć. Skoro "najlepszy model" ma lat 90, a wieczność ... chyba nieskończoność? To podziel 90 przez nieskończoność i uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie! A poważnie - walnij czółkiem o ścianę, może pomoże!

Autor: cypis111  godzina: 19:37
i czekam , i czekam , i czekam a tu nic.... Czyżbym był innym albo jakkolwiek ukaranym członkiem tegoż forum? Kilkakrotnie próbowałem zamieścić komentarz do wypocin na stronie głownej Przesiadłem się na szybszy internet Niestety 10 minut oczekiwania , kliknąłem kilkakrotnie "zapisz" i nic czyżby jakaś cenzura? Wchodzi każda wypowiedź w innych działach , ogłoszenia , inne rzeczy , tylko nie komentarze Proszę mnie oświecić jeśli można