Piątek
21.08.2015
nr 233 (3673 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Co sie dzieje z "ludźmi"?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 01:02
Zgoda joopsa, ale to ja decyduję kto w moim lewackim kraju mieszka :) To chyba po "lewacku" nieprawdaż? ;)))

Autor: kujawiak pomorski  godzina: 05:42
Jooopsa a moze zamknac takiego w celi bez wyjscia, z jednym malym zakratowanym oknem... Ci co nie chca kary smierci niech rzucaja mu zarcie, ci co sa za niech to olewaja... Pewnie po miesiacu nikt by nie pamietal;)

Autor: narzynacz  godzina: 07:37
kujawiak pomorski to też nie tak ,moja żona jak oglądała wiadomości musiała to przełączyć ,nie może o tym słuchać ,zwyczajnie nie przyjmuje do wiadomości że coś takiego się stało zwyczajnie to wymazała a za mną to chodzi cały czas ,jak bydle mogło ,jeszcze jakie perfidne bydle , podejść z tyłu i z zaskoczenia walić dziecko w głowę zwyczajnie by mi ulżyło jakby bezpańskie psy ciągały jego flaki jooopsa ,kata nie trzeba ,sznura też , dać go ludziom ,kombinerkami przerobili by go na "tatara"

Autor: sowland  godzina: 07:47
Gość dostał w głowie trzaski .Nie wiemy czy zawsze je miał czy się w jego głowie nawarstwiały .Ani system ani polityka tu nie jest winna bo zawinił sam człowiek któremu siadła psycha.Tylko dlaczego akurat to biedne dziecko .Tchórz który rzucił sie na bezbronne dziecko a sam miał za mało odwagi żeby się rzucić na line. Jeżeli to zrobił na zdrowy umysł i z premedytacją to jestem jak najbardziej za eutanazją .

Autor: jooopsa  godzina: 08:31
Autor: mam nick jak nikt: "to ja decyduję kto w moim lewackim kraju mieszka :) To chyba po "lewacku"" Kto mieszka... czyli też automatycznie kto nie mieszka... No toczka w toczkę to samo twierdził kolejny wybitny socjalista Adolf H... :-) Marzy Ci się stworzenie lewackiej "rasy panów"? ;-)

Autor: jooopsa  godzina: 08:36
A poza tym... Zamiast p...lić głodne kawałki co byście zrobili ze zwyrodnialcem, a potem i tak zwyrodnialec wyląduje w luksusowym hotelu zwanym dla kpiny "więzieniem", utrzymywany na wywczasach za wasze pieniądze- wystarczy po prostu wkrótce mądrze zagłosować (wmeritum.pl/korwin-mikke-zniesienie-kary-smierci-to-jest-zabojstwo-to-jest-pomoc-mordercom/). Nic więcej.

Autor: michalloo  godzina: 08:47
narzynacz, Podsuwasz najbardziej zwierzęce pomysły... Kara śmierci??? A kto by ją miał wykonywać, Ty? Umiałbyś żyć z tym???? A może wolałbyś, aby jakiś inny człowiek wykonywał ją za Ciebie, a Ty byś się radował tym, że zwyrodnialec już na pewno nikogo nie skrzywdzi. Jeszcze lepszym pomysłem byłby dla Ciebie lincz- stworzyłbyś nowych morderców z ludzi targanych emocjami, a sam miał czyste rączki… Legalizacja zabijania ludzi będzie zawsze wypaczała innym sumienie i to jest raczej cofnięcie się o epokę. Zwyrodnialcy byli, są i będą, więc najbardziej optymalnym byłoby aby nie tylko zarobili na swoje utrzymanie ale również na jakiś ekwiwalent dla pokrzywdzonych. Wartym zastanowienia jest również kwestia złagodzenie przepisów prawa w zakresie dostępu do broni, być może części makabrycznych zdarzeń dałoby się uniknąć. jooopsa- Korwina czasami ponosi, a ten przykład jest tego dowodem.

Autor: jooopsa  godzina: 09:11
Autor: michalloo "Podsuwasz najbardziej zwierzęce pomysły... Kara śmierci???" Zwierzęcym pomysłem jest BRAK kary śmierci... No bo proszę pokazać, jaki gatunek zwierząt kiedykolwiek stosował karę śmierci? Który gatunek zwierząt (poza człowiekiem) organizował sąd, na którym są przedstawiane dowody, jest obrona, jest prokurator i jest sędzia wydający wyrok KS? Łosie? Karaluchy? Krowy? Wypławki? Kara śmierci jest pomysłem stosowanym wyłącznie przez ludzi, jest wybitnym osiągnięciem naszego gatunku - świadome, celowe usunięcie ze środowiska osobników drastycznie naruszających zasady panujące w populacji, po rozumnym, uczciwym zebraniu dowodów. Tego nie robi żadne inne zwierzę. "A kto by ją miał wykonywać, Ty? Umiałbyś żyć z tym????" No chyba żartujesz... Są miliony ludzi - żołnierzy, którzy potrafią żyć z tym, że zabili niewinnego człowieka, którego jedyna "winą" było przymusowe wcielenie do armii przeciwnej... To i miliony znajdą się potrafiących żyć po zabiciu zbrodniarza. Stosujesz paranoiczną pokrętną "argumentację" na "poziomie" Gawła, w stylu: "Umiałbyś żyć po zabiciu liska"?

Autor: azil II  godzina: 09:44
Z komentarzy............. 7 Witam. Kilka słów. Kara tylko jaka; Powinna być przywrócony - najwyższy wymiar kary - dawniej paragraf 148. Moim zdaniem za akt ludobójstwa, za zdradę państwa (w tym godzące w jego bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, dożywocie - kara śmierci), morderstwo (zabójstwo), z premedytacją kara śmierci i utrata praw publicznych na zawsze. Malwersacje finansowe na szkodę państwa w zależności od wysokości spowodowanych szkód np. 1 mln, 10 mln, 100 mln, 25 lat, dożywocie, kara śmierci - za korupcję popełnioną przez urzędników państwowych, jak i wobec osób korumpujących urzędnika. Gwałt, pedofilia - 25 lat lub dożywocie, Gwałt, zabójstwo kara śmierci, pedofilia i zabójstwo - kara śmierci. tyle w wielkim skrócie. Z innej beczki; Ogólnie biorąc każdy, zdrowy psychicznie i fizycznie, nie karany prawomocnym wyrokiem sądu RP obywatel państwa Polskiego powinien mieć dostęp do krótkiej broni palnej (pistolet, lub rewolwer). By móc obronić swój dom, rodzinę, sąsiadów i innych zagrożonych agresją obywateli. link http://karasmierci.manifo.com/rozdzial-3 tyle. żegnam. (wpolityce.pl/forum/kryminal/72-dyskusje-pod-publikacjami-dzialu-kryminal/tematy/126618-zaatakowal-10-latke-siekiera-z-zemsty-za-utrate-prawa-do-zasilku-samuel-n-nie-okazuje-skruchy-ale-przyznal-sie-do-winy-komentarze-publikacji)

Autor: michalloo  godzina: 13:43
jooopsa Nie rób sobie jaj... Wojna to nie to samo co samosąd, lincz i gwarantuje CI, że nie wszyscy śpią po powrocie spokojnie... No ale nie mam zamiaru leczyć Twojego sumienia- to jest Twoja sprawa.

Autor: narzynacz  godzina: 14:40
michalloo tak umiał bym z tym żyć , tak samo jak umiem żyć po patroszeniu dzika co za różnica -świnia to świnia ,nawet ręka by mi nie drgnęła po 2 nie powtarzaj bzdur że oni zarobią na swoje utrzymanie , w więzieniu praca to nagroda a za ten czyn nie przysługuje żadna łaska ,zresztą jak ma zarobić ? umiesz liczyć ? uważasz że łopatą zarobi na utrzymanie swoje i strażników którzy go pilnują ? pracować mogą złodzieje w ramach resocjalizacji ,a nie bydle co wali z zaskoczenia siekierą 10 letnie dziecko dożywocie tak ,ale w zamkniętej klatce bez dostępu do spaceru ,słońca ,szczyny zamiast wody ,wtedy faktycznie mogło by boleć bardziej niż śmierć .............ale po co cały ten cyrk i utrzymanie przez dziesięciolecia jest jeszcze aspekt społeczny ,mi by naprawdę ulżyło jakby go powiesili elementarne poczucie sprawiedliwości ,egzekucja bydlaka jest potrzebna z względów społecznych

Autor: Hubert C  godzina: 18:59
Kara śmierci nie rozwiązuje takich problemów. W dodatku zawsze można skazać kogoś niewinnego i nawet w USA zdarzały się pomyłki, a tam skazaniec oczekuje na wyrok nawet 25 lat, także sądy róznych instancji mają mnóstwo czasu i możliwości, żeby sprawdzić wszystkie dowody na wskroś. Tym bardziej w Polsce dochodziłoby do patologii bo u nas skazaniec oczekiwał na wyrok znacznie krócej, przeważnie około 100 dni. Oprócz tego daje to możliwość wykonywania mordów sądowych, których w naszym kraju nie brakowało w latach '50.

Autor: Makas  godzina: 20:33
Hubert C A jak to co piszesz ma się do tego konkretnego przypadku ?

Autor: Hubert C  godzina: 22:20
Nijak. Ale wcześniej paru kolegów sugerowało, że "ks" jest panaceum na takie zdarzenia. Otóż nie jest, bo to nie był morderca, który planował tę zbrodnię i pewnie nie myślał o karze, więc argument, że kara śmierci odstrasza by temu nie zapobiegł. W dodatku przeciw w ogóle rozważaniu czy wprowadzić "ks" są argumenty, które przytoczyłem.