Sobota
30.01.2016
nr 030 (3835 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: PLL LOT, a przewóz broni.

Autor: witek  godzina: 09:31
joopsa zabrali i oddali broń oficerowie SG czyli polskiego Grenschutzu - ich spytaj na jakiej podstawie działali

Autor: jooopsa  godzina: 09:56
Pominę już pytanie co robił "Grenschutz" na lotnisku KRAJOWYM... Nadal się pytam, komu myśliwy ma prawo oddać broń palną myśliwską do przechowania bez konsekwencji karnych. Z tego co wiem - to tylko innemu myśliwemu uprawnionemu do posiadania broni palnej i to tylko MYŚLIWSKIEJ, oraz policji. Zatem jak "Grenschutz" nie jest myśliwym, to (z tego co na razie ustaliliśmy) - myśliwy nie ma prawa mu broni przekazywać do depozytu na czas lotu!!! A nawet jak "Grenschutz" ma jakieś (jeszcze nie ustalone) uprawnienia do czasowego odbierania myśliwemu broni, to przecież on z tą bronią w samolocie nie leci. Przekazuje broń jakimś chłoptasiom pakującym (a raczej ciskającym, mnie zniszczyli kufer na łuk) bagaże do ładowni samolotu. Dochodzimy do paragrafu 22 - lewo nie zezwala myśliwemu na przewóz broni w kabinie samolotu... oraz nie zezwala na oddawanie broni pracownikom lotniska... Na razie wychodzi na to, że transport broni samolotem jest NIELEGALNY... Prawna wyrocznio forumowa, czyli Arturze123 (+ ewentualne następne cyferki), cóż Waść na to?

Autor: Marcin Możdżonek  godzina: 10:33
Tutaj znalazłem kilka informacji na temat przewozu broni. (trybun.org.pl/2015/09/06/przewozenie-broni-palnej-pll-lot-w-rejsie-krajowym/)

Autor: jooopsa  godzina: 11:23
@Marcin Możdżoinek Ciekawy link, zwłaszcza ten fragment: "4) broń palną, broń gazową lub amunicję umieszcza się w bagażu rejestrowanym lub nadaje się jako bagaż rejestrowany, który jest transportowany na pokład statku powietrznego pod stałym nadzorem Straży Granicznej. 3. Na lotniskach, na których nie funkcjonują lotnicze przejścia graniczne, zadania Straży Granicznej, o których mowa w ust. 2, wykonuje służba ochrony lotniska." Sęk w tym, że tego "stałego nadzoru" Straży Granicznej lub służby ochrony lotniska - de facto NIE MA... Broń przejmują chłoptasie ładujący i rozładowujący bagaż - NIE MAJĄC DO TEGO ŻADNYCH UPRAWNIEŃ.