Niedziela
18.10.2020
nr 292 (5558 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Komu potrzebny jest w Polsce centralny port lotniczy ?

Autor: WIARUS  godzina: 12:14
U nas na 100% nic takiego się nie wydarzy, żeby termin oddania do użytku był wielokrotnie przesuwany a koszty realizacji cpk wzrosły 2 czy 3 - krotnie w stosunku do założeń! Nie do pomyślenia żeby w przypadku zajścia takich okoliczności bankietu nie było i medali nie rozdawano. Oficjeli rządowych miałoby zabraknąć na uruchomieniu ;-))))

Autor: WIARUS  godzina: 17:09
W Baranowie boją się, że zostaną oszukani przy wykupie ziemi pod lotnisko - pisze Ewa Smolińska-Borecka na łamach najnowszego "Przeglądu". (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.onet.pl/warszawa/centralny-port-komunikacyjny-mieszkancy-boja-sie-oszustw-przy-wykupie-ziemi/yy5eeb4)
    W gminie przeprowadzono referendum, z którego wynikło, że ponad 80% mieszkańców jest przeciwnych lotnisku. Różne stowarzyszenia zachęcają do oporu. Pod ulotkami nawołującymi, by nie oddawać ziemi za bezcen, podpisane są Stowarzyszenie Zanim Powstanie Lotnisko, Stowarzyszenie Przyjazna Gmina Baranów i OSP Skrzeszew. Wojciech Kornak jest wiceprezesem pierwszego stowarzyszenia i prezesem drugiego. – Pyta pani, czy jesteśmy przeciwko powstaniu lotniska. Ale dlaczego pani założyła, że to lotnisko powstanie? – dziwi się Kornak. – Widziała pani ten prom, którego stępka jest w Szczecinie? Czy on już pływa? A samochody elektryczne? Ile ich jeździ po Polsce – milion czy półtora? A może ta elektrownia atomowa powstała? Pewnie pani za chwilę odbije piłeczkę: a przecież mierzeję przekopali. Ale czyj to był pomysł? Prezesa. Czy prezes jeździ samochodem? Czy pływa promem? Czy lata samolotem? Nie - mówi. - Uważam, że tego lotniska nie będzie, bo – po pierwsze – to nie jest pomysł prezesa. Po drugie, nie ma na to pieniędzy. Po trzecie, nikomu nie zależy na tym, żeby ono funkcjonowało. Chodzi o to, żeby gonić króliczka. Żeby mieć spółkę i zatrudniać w niej znajomych w programie „Rodzina na swoim”. To lotnisko jest utopią. Ale teraz istotne jest to, na jakim etapie ta utopia się zatrzyma - kończy Kornak.


Autor: Golson  godzina: 17:52
Od zawsze twierdziłem, że to "półkownik" jest aby swoi mieli gdzie na etatach siedzieć.