Czwartek
02.12.2021
nr 336 (5968 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Komu potrzebny jest w Polsce centralny port lotniczy ?

Autor: WIARUS  godzina: 14:48
Resort infrastruktury planuje skomercjalizować Polskie Porty Lotnicze (PPL) i ich akcjami dokapitalizować CPK. (dziennik.lowiecki.plhttps://businessinsider.com.pl/biznes/nokaut-projektu-cpk-w-samym-rzadzie/3d8f6en)
    Z opinii zamieszczonych na stronie Rządowego Centrum Legislacji wynika, że wielu przedstawicieli rządowych resortów negatywnie oceniło zaproponowane zmiany. Wątpliwości budzi m.in. podział kompetencji nadzorczych między pełnomocnikiem rządu ds. CPK a ministrem aktywów państwowych. KPRM obawia się też utraty kontroli nad decyzjami nowego podmiotu po dokapitalizowaniu akcjami PPL
W tej zaplanowanej inwestycji jest wiele pieniędzy do "zagospodarowania"! Stąd spory o kompetencje! Wiadomo, że jak o kompetencje to i o dostęp do kasy! Ale 10ha jest już zabezpieczone pod inwestycję ;-)))) Jak na okres funkcjonowania takiej ilości urzędników wysoko uposażonych i niezwykle kompetentnych, działających przy niebywałym wsparciu politycznym to już można głosić o sukcesie Horały! Tak trzymać ;-)))))