Poniedziałek
17.07.2017
nr 198 (4369 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Prawo wlasnosci a PZL

Autor: Porcupine  godzina: 01:39
Rozumiem Panie Jacek Balcerzak , ze masz na mysli komunistyczny kodeks cywilny z 1964 lub 5 roku, a nawet jak byl nowelizowany, to ten przepis sie ostal .... przez zamierzony ustrojowy przypadek :), wiec interpretacja tego tekstu ...to szkoda czasu, to tak jakby mowic o wolnosci slowa i prasy w oparciu o dzialanosc cenzorow w PRL, ja zas mowie o ujeciu rzymskim prioprietas, tym ktore jest wzorcowym prawem wlasnosci, powszechnym w krajch nie skazonych komunizmem, i nie sa to bzdziny, ale wzor do nasladowania i odniesienie w tej dyskusji.

Autor: Porcupine  godzina: 02:43
Podobnie jest z PZL - tzn. to co mowi Pan Ziobro, jeden z madrzejszych polskich politykow. 3 razy K. (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=j5lpdd2p33w)

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 08:10
Panie Porcupine… Nie pomylił Pan portali ?. Chce Pan tu i teraz dyskutować o uznawaniu ‘’ władzy ‘’ za najbardziej charakterystyczną cechę własności . Sformułowaną w prawie rzymskim z epoki cesarza Justyniana (482-565) - / plena in re potetas /- pełna władza nad rzeczą ?. Co mi tu Pan z farmazony sklejasz? Co ma do sprawy prawo własności do / kumoterstwa korporacjonizmu i kliki - trzy razy ‘K’ / - w upublicznionym poglądzie Komisji Weneckiej w procesie powoływania sędziów ? . p.s. Moja końcowa refleksja brzmi . Nie wiem - nie twierdzę kategorycznie - jedynie podejrzewam - że Pan panie Porcupine jesteś zamierzonym ustrojowym przypadkiem.

Autor: Porcupine  godzina: 09:16
Mysle, ze nie potrafisz obalic mojej tezy, bo myslisz kategoriami komunistycznymi, choc abym dobrze byl zrozumiany ze komunista tu Ciebie nie okreslam, to bowiem powszechny problem tego narodu, ze trwal prze tyle lat w ustroju komunistycznym ( mentalnie nastepcy rowniez ), co Ziobro wlasnie tez chcial przekazac, mowiac w kontekscie sprawiedliwosci ( zob. moja analogia do lowiectwa w wydaniu PZL).

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 10:50
Panie Porcupine. Postaw Pan jakąś sensowną tezę to zapewniam Pana, że chętnych do rozmowy Pan tu znajdziesz. Ja i tak podejmując próbę podyskutowania muszę się jednak odnosić do Pana tekstów krążących w oparach absurdu. Poza tym, jeśli dla Pana niejaki Ziobro kolejny aparatczyk obecnej partiokracji jest wyznacznikiem prawd objawionych to ‘’ Sorry Winnetou. Jeśli chcesz Pan rzeczywiście zaistnieć w analizach minionych systemów to tkwiliśmy w socjalizmie. Dziś mamy epokę komunizmu, której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, a więc społeczności opartej na równym podziale dób np.’’ pień set plus ‘’. Socjalizm to spojrzenie na świat, w którym dostrzega się potrzebę i wartość świadomego kształtowania dobrobytu całego społeczeństwa. Jedna i druga teoria pozbawiona logiki podobna tej jak kapitalizm w wydaniu byłych i obecnie rządzących. Jest to system gospodarczy (ekonomiczny), w którym dominuje własność prywatna, wolny rynek, a interwencjonizm i protekcjonizm państwa Misiewiczów rozbuchany jest do maksimum .

Autor: Porcupine  godzina: 11:00
OK. Teza: PZL udaje "glupa", w zakresie pojecia ( prawidlowego ) i rozumienia prawa wlasnosci, perfidnie udaje , ze go nie rozumie .... dlatego bo z tego ma oczywiste profity .... tzn. skrotowo tu ujmujac : cyt; "poluje na krzywy ryj".

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 11:34
Panie Porcupine. PZŁ, jako zorganizowanie hobbystów siłami wszystkich organów od kołowych do naczelnych tupecikowych jedynie co może .To sama sobie nadmuchać kulturalnie przez słomkę w dupę - obecne prawo stanowione o poszanowaniu ‘’świętego prawa własności ‘‘. którego '' defakto'' nie ma - za wyjątkiem zaleceń TK . Czy o tego rodzaju możliwościach Pan pisze ? Bo prób uregulowań było już kilkadziesiąt włącznie z odmową dzierżaw przez właściciela na tle wyznaniowym .

Autor: Porcupine  godzina: 12:15
Dziekuje za szczera i ajsna odpowiedz, teza moja i nie tylko, jest wiec wlasciwa, nie ma potrzeby dyskutowac PZL to wie, i ma .... kazdy wie, gdzie to ma PZL ( powazaniu ). Ta nieprawidlowsc jest wiec od dzis jasna, a moze ktos mysli inaczej ? Jak sie wiec czuja z ta mysla mysliwi - czlonkowie PZL - tj. najlepszego modelu na Swiecie ?

Autor: Porcupine  godzina: 12:32
Nie moge sie zgodzic jednak z cyt.: "PZŁ, jako zorganizowanie hobbystów siłami wszystkich organów od kołowych do naczelnych tupecikowych ... ", bo decyduje wg mnie kilka osob ( a szczegolnie jedna od 20 lat ), z ZG, a reszta .... to sluzy .... powiedzcmy PZL ( gorze ). Mam racje ( zob. Statut PZL )?

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 14:02
Panie Porcupine. Kończę dyskusję ; a Ty dla dalszego swojego tu imagu , wpierw pomyśl zanim coś skrobniesz. O poszanowaniu prawa własności decyduje dziś i w przyszłości będzie decydowało 120 tyś polujących . Kto im wolą suwerena dziś przewodzi a w przyszłości będzie przewodził nie ma najmniejszego znaczenia . Jeśli obecna wola polityczna czy nawet ta przyszła nie uchwali represyjnego prawa to nadal będą ‘’ zasady współżycia społecznego '' nadrzędnym prawem . To kto niby miałby się domagać tego represyjnego prawa czy na pewno myśliwi ? . Twoje tu zdziecinniałe socjotechniki mające wzbudzić wstyd że coś ktoś pif paf na krzywy ryj są właściwe dla przedszkolaka który podprowadził klocki lego koleżance tej akurat z zielonymi kokardkami w warkoczykach .

Autor: Cyzio  godzina: 15:09
Panie Porcupine czas już aby pan wbił w swój tryka czerep i ,,zakumał,, że w obecnej kadencji sejmu,senatu PZŁ nie rozwali.A czemu brak woli politycznej nie ten elektorat.Elektorat to ten co wpłaca co miesiąc daninę na mniejsza na co.I czas pewne rzeczy ,,zakumać,, A że paru SZZZ z przewodniczącym jakiegoś związku ,,kcom,, niech robią zadymkę,na proces miało być luda że oooo a do busa by się zmieścili. Papatki.