Sobota
12.08.2017
nr 224 (4395 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Co to znowu za kolejna afera tym razem z wyprawioną skórą rysia ?

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 08:49
Mój kolega ma wypchanego Bielika. Ktoś wejdzie do domu i powie - paragraf. A tymczasem Bielik zadławił się patrochami z dzika którego kolega strzelił. Następnego dnia w tym miejscu znalazł go drugi kolega który akurat był w łowisku. Dym robi się wtedy jak są przynajmniej poszlaki - nie mówiąc już o dowodach. W ten sposób to każdemu można zarzucić że jeździ kradzionym samochodom - jest tytuł w prasie ? A jakże, jest huczek jest smaczek, kto potem czyta sprostowania.

Autor: pięta  godzina: 08:59
Hekahel zastanów się co piszesz bo piszesz głupoty . Ten Pan minister to ani mój brat ani swat byli od niego onegdaj dużo gorsi ministrowie tegoż resortu . Niestety tak już na tym świecie bywa ,że jak się uprą na kogoś to spokoju dawać mu nie będą chociaż wielu z tych krytykujących jest głupszych od tego profesora nigdy nie mów hop zanim nie przeskoczysz i to porzekadło sprawdza się wiele razy,Wy sobie wylewacie pomyje a On nadal jest ministrem i zapewne jeszcze długo nim bedzie i tu zbędna jest ta Twoja przytaczana wazelina!

Autor: pięta  godzina: 09:30
A co napiszecie jak facet ma tę skórę całkiem legalnie ,że pomyliliście adresy ?

Autor: Ryszard  godzina: 10:21
Na preparowanie i przetrzymywanie okazów objętych w Polsce ochroną należy posiadać odpowiednie zezwolenia. Na preparowanie zwierząt chronionych w Polsce zezwolenie wydaje Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska właściwy ze względu na miejsce wykonywania czynności. Na posiadanie oraz przetrzymywanie okazów zezwolenie wydaje Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska Rozumiem, że minister stosowne zezwolenie od GDOŚ posiada, nawet jeśli ryś był strzelony wieki temu. Tak samo z bielikiem - nie ma znaczenia, że padł z winy patrochów.

Autor: pięta  godzina: 11:58
Ale kolego Ryszardzie mniemam ,że o tym w zasadzie wszyscy zainteresowani tego typu 'trofeami" wiedzą albo powinni wiedzieć i się do tego zastosować także i Ci którzy ze wstrętem na niego "kablowali !

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 12:37
Aaa to dlatego Rysio juz nie gra w Klanie;) U nas na wszystko trzeba miec kwit. A kierowca, ktory takiego rysia przejedzie powinien sie obwiesic sie na pierwszym z brzegu drzewie...

Autor: pięta  godzina: 12:45
Widzisz Miłośniku dzięki takim zapisom prawa nie tylko ,że go nie może powiesić ale nawet nie powinien go dotykać bo takowe truchło jest "własnością ' skarbu państwa i kurde jeszcze to chronione zwierzę śmieszny to jest i chory ten kraj leżący w środkowej Europie,że ma takie oto zapisy prawa . Ba nawet na cylkameny / popularne fiołki alpejskie sprzedawane w kwiaciarniach w doniczkach onegdaj urzędasy wymagały zezwolenia na ..posiadanie takowych w domu.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 13:16
Odnośnie chronienia....... W okresie ochronnym sprzedaje się na legalu w sklepach świeże ryby ( np sandacz) prawnie w tym okresie chronione. Oczywiście odpowiedź - ryba hodowlana. To nic że każdy kto ma choć odrobinę rozsądku wie że sandacza do rozmiarów handlowych w zasadzie nie sposób wyhodować se w stawie - w każdym razie jest to wątpliwe ekonomicznie choć tusze jako takie są bardzo drogie. I co ? I tyle.....

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 16:33
Pięta...dlatego pisałem, ze sprawca powinien sie obwiesic;)

Autor: narzynacz  godzina: 22:39
szok , ale afera ,wbiło mnie w fotel