Sobota
04.11.2017
nr 308 (4479 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Na dziki do Serbii

Autor: Kulwap  godzina: 06:59
Koszt takiego polowania to po aktualnym kursie 6360 złotych i 90 groszy bez napiwków! Czy tyle traci skarb państwa na jednym zbiorowym polowaniu na dziki oddając majątek narodowy niewielkiej grupie cwaniaczków z pod znaku PZŁ-a? Ile traci na "dewizowych" na jelenie? A ile traci na dewizowych na kozły?

Autor: pasat  godzina: 07:20
Koszt polowania dla dewizowców w Polsce, to nieraz 20000 zł. Tyle zarabia skarb państwa oddając majątek narodowy w zarząd PZŁ. Ale ty Kulwap niewiele w życiu spotkałeś, więc skąd możesz wiedzieć! Szanowna Redakcjo, po co te nerwy?? cyt"- przewidziana liczba dzików do odstrzału 3 x liczba myśliwych, ale dla grupy 10 myśliwych będzie to 40 dzików" Dzików ci u nas dostatek, ale nigdy bym nie zagwarantował, że będzie do odstrzału 40 / chyba, że w odpowiednim miejscu i ilości je wypuszczę / Są dzikie, to fajnie. Niech Wam darzy!

Autor: atsap  godzina: 07:24
- a le zaoszczędza nie zatrudniając kilku tysięcy państwowych cieci-strzelaczy do ochrony pól rolników? - a ile zaoszczędza nie kupując im broni, amunicji ubrań i pojazdów terenowych? - a ilu mniej pracowników biurowych w całym kraju zatrudni? - a ile lokali nie musi kupić, lub dzierżawić? - - - - ...................................... Nie będę więcej wymieniał, bo albo nie doczytasz, albo nie będziesz chciał zrozumieć prostego tekstu.

Autor: Kulwap  godzina: 07:33
Koszt polowania to 10 tysi, które trafiają w ręce grupy cwaniaków. I nie piszcie mi, ze w wyniku podporządkowania sobie całej "masy składkowej" grupa cwaniaków posiada darmowych robotników zmuszanych w różny sposób do robót przymusowych albo płacenia haraczu za nieodpracowane roboty przymusowe. Ps. To co ja w swoim życiu spotkałem to wam nawet po "szufladówkach" zagryzanych chemicznymi śledziami się nie przyśni.

Autor: pasat  godzina: 07:38
Panie kulwap, cyt. "Koszt polowania to 10 tysi, które trafiają w ręce grupy cwaniaków." To może czas zgłosić ten fakt Serbskim służbom skarbowym??

Autor: atsap  godzina: 08:09
Stasinku, jedząc chemiczne śledzie po "szufladówkach" nie mamy nic innego do roboty, tylko to ile i czego ty się naoglądałeś, kto co i o kim ci doniósł i o twoim "obiektywizmie". ;-) W jednym z punktów, gdzie odbywają się nasze zloty - kolega ma konia, a stajnia niespełna 50 m od miejsca, gdzie śledzie spożywamy. Tam obowiązuje zakaz wymieniania twego nazwiska i twoich "sukcesów" - koń to Arab czystej krwi z Janowa Podl., a te konie często pękają ze śmiechu.

Autor: Kulwap  godzina: 08:33
Serbia niech sobie robi co chce.

Autor: Onufry wuj  godzina: 08:34
Kulwap w tym temacie twierdzi, że na tego typu polowaniach w Polsce "zarabia grupa cwaniaków". Przykro jest czytać tego typu sugestie, gdyż w Polsce zarabia na organizacji polowań komercyjnych nie "grupa cwaniaków", lecz legalne biura polowań, w tym to biuro polowań (www.poland-hunting.pl/kontakt.php), prowadzone nie przez "grupę cwaniaków", lecz przez osoby nieskazitelne. Zgodzisz się z tym Kulwapie?

Autor: Kulwap  godzina: 08:36
Z tego powodu ja nie trzymam koni! Gdybym im pokazał co wasza grupka hackerów tutaj wypisuje to cała stajnia pękła by ze śmiechu. Waszemu koniowi się nie dziwię - jest najwyraźniej mądrzejszy od otaczających go ludzi.

Autor: Kulwap  godzina: 10:00
Mam zupełnie inne zdanie oparte na osobistych obserwacjach tych działań. Fakt wymuszania aby korzystano z biur polowań to także patologia sprzeczna z zasadami wolnego rynku.

Autor: leszek kowalski  godzina: 12:40
To zacznijmy od likwidacji biur polowań! To o wiele łatwiejsze i nie ma obaw o szkody w polu i lesie.

Autor: Kulwap  godzina: 19:13
Nic odkrywczego! Od dawna pisze tu na portalu, że koła łowieckie powinny mieć pełne prawo sprzedaży bezpośredniej. Bez żadnych ograniczeń. Ale powinny podlegać reżimom prawnym jak każdy inny podmiot gospodarczy.

Autor: leszek kowalski  godzina: 22:38
A nie podlega? nie płaci podatków? nie płaci odszkodowań? nie utrzymuje się z własnych przychodów? Po nad to utrzymuje nier5obów którzy uważają że są zmuszani do pracy niewolniczej! A kto na to wszystko ma zapracować? Dziesięciu ludzi w kole aby piędziesięciu mogło z tego korzystać i polować kiedy Jaśnie Panom przyjdzie na to ochota? Stanisław Pawluk ogarnij się chłopie i określ w końcu czego ty chcesz, PZŁ to ludzie a ludzie są tacy jak ja i ty, - ja ciężko charuję a ty chcesz tylko brać nie dając nic w zamian. Nie tak dawno broniłeś kłusownika a kiedy władze PZŁ zaczynają z cwaniactwem robić porządek to ty szału dostajesz i twierdzisz że wycinają niewygodnych. Czy ty naprawdę nie zdajesz sobie sprawy że są ludzie którymi nie da się manipulować wedle twoich zasad. Teorie spiskowe to ja już w szkole średniej przerabiałem, moi koledzy również, - więc nie myśl sobie że z ciemnotą Kurskiego masz do czynienia. Amen.