Piątek
03.11.2017
nr 307 (4478 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Dziś Zaduszki

Autor: WIARUS  godzina: 11:51
Zaduszki Piotra Szczęsnego, Szarego Człowieka, który nie umiał oddać marzenia o wolności (dziennik.lowiecki.plhttps://oko.press/dzis-zaduszki-piotra-szczesnego-szarego-czlowieka-ktory-umial-oddac-marzenia-o-wolnosci/)

Autor: WIARUS  godzina: 13:01
    "Dekomunizacji alei zasłużonych na Powązkach domagają się kombatanci z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych. W liście do nowego prezesa IPN rzecznik POKiN dr Jerzy Bukowski podkreśla, że chodzi o „zgodne z racją stanu niepodległej Rzeczypospolitej uporządkowanie Alei Zasłużonych na warszawskim cmentarzu Powązkowskim, w której spoczywają obok siebie bohaterowie najnowszej historii Polski oraz jej zdrajcy, kaci i oprawcy najdzielniejszych patriotów”. Stefan Żeromski pisał: ”Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła." Dekomunizacji Alei Zasłużonych na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach domagają się nie tylko kombatanci, prześladowani przez komunistów. Domaga się tego kroku od władz różnego szczebla Naród, który nigdy nie zaakceptował obskuranckiego i patologicznego reżimu narzuconego z Moskwy pod znakiem tak zwanej "polskiej zjednoczonej partii robotniczej" - organizacji z punktu widzenia przedwojennego prawa nielegalnej, przestępczej, której akolici nie zostali rozliczeni ze swojej przestępczej działalności. Bo zabranie niedobitkom przestępczej organizacji "PZPR" wysokich, nienależnych emerytur to nie wszystko. Jeszcze trzeba wywieźć z Cmentarza Wojskowego truchła nieżyjących zbrodniarzy, i wprowadzić zakaz chowania w tym świętym dla każdego Polaka miejscu tych, co jeszcze żyją. Bardzo dobry to jest ruch, naprawienia historii Polski i sprawiedliwości społecznej. Gdy będzie wrzask totalnej opozycji to on mnie nie przeraża, bo i tak jest i to bez powodu. Komu się nie podoba Polska Racja Stanu, bo nie czuje się Polakiem - to droga wolna. Tam skąd przyszli lub do raju państw kolaboranckich, przeciwko Polsce. Teraz nastał czas patriotów i to do nich należy najważniejszy głos o Polsce.
źródło (dziennik.lowiecki.plhttps://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/) PS POKiN w Krakowie w swych działaniach powinien uwzględnić wnioski zawarte w załączonym liście otwartym. W innym przypadku staje się niewiarygodny i subiektywny.