Wtorek
14.11.2017
nr 318 (4489 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pilarka łańcuchowa Stihl czy Hunsvarna

Autor: drwal-dr  godzina: 00:02
Kolego dyskusja co lepsze S czy H przypomina dyskusję jaki kaliber lepszy 30.06 czy 308. To są dwie porównywalne marki stosujące podobne rozwiązania konstrukcyjne. Często montujące np. te same gaźniki lub cylindry tych samych firm. Często słyszę takie pytanie od drwali których szkolę i od 25 lat nie umiem na nie odpowiedzieć. Zależy do czego tej pilarki będziesz używał i jak blisko masz serwis oraz jakie jest podejście i umiejętności serwisu danej firmy w Twojej okolicy. Bo to zły serwis często psuje opinie marce. Obie firmy są porównywalne jeśli chodzi o trwałość różnią się szczegółami. Sądząc po liście modeli które przedstawiłeś będziesz pilarki używał bardzo, bardzo amatorsko. Zobacz która lepiej leży Ci w ręku i bardziej Ci się podoba. Jak będziesz o nie właściwie dbał nie zawiodą. Nie kupuj chińczyka z naszych testów wynika że wiele z nich nie spełnia norm europejskich i nie powinny być sprzedawane na terenie EU. Niektóre chińskie pilarki sprzedawane w marketach mogą być w pewnych sytuacjach niebezpieczne dla operatora. Co do marki Shindaiwa kiedyś je testowałem na zlecenie pewnej gazety branżowej. Pierwsze wrażenie kiepskie - design i rozwiązania konstrukcyjne lata 90 XX wieku, ale potem zmieniłem zdanie. Te pilarki lepiej pracują niż wyglądają i są naprawdę trwałe i proste konstrukcyjnie coś jak moje Audi 80 1,6 D. Jeśli chodzi o preferencje zawodowych drwali często ich wybór wynika z przyzwyczajenia do danej firmy. Na pytania szczegółowe chętnie odpowiem na priv.

Autor: Piórko  godzina: 01:58
W Polsce sie mowi ze od przybytku glowa nie boli! Ja bym brala dwie pierwsze w zasadzie zadna różnica identyczne! :))) DB! Na na na (dziennik.lowiecki.plhttps://m.youtube.com/watch?v=R9LLl_Va8h4)

Autor: Piórko  godzina: 03:07
Mmm..... :) (dziennik.lowiecki.plhttps://m.youtube.com/watch?v=tifRE4WPKG8)

Autor: kubek82  godzina: 21:19
Miałem obie, podobnej mocy. Stihl więcej pali, Husqvqrna bardziej ergonomiczna. Większość pilarzy, których znam, tnie Stihlem, podobno nie przegrzewają się w lecie. Stihla kupiłem, bo miał lepszą cenę w promocji, niż H. za podobną moc. Teraz za ergonomię dopłaciłbym 200 i kupił Husqvarne. Tnę sobie ok 15 mp drewna na drobno, często toruję w lesie przejazd, jak powieje. Do tego praca w ogrodzie. Mi się zatarł, i to w lecie.