Wtorek
14.11.2017
nr 318 (4489 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Rolnicy tracą cierpliwość?  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 09:15
Rolnicy przygotowują się do protestów. Jednym z prognozowanych postulatów ma być przyśpieszenie uchwalenia tzw. ustawy Izdebskiego. (opzzrior.org/Aktualnosci/Powrot-do-przeszlosci,50)

Autor: Artur123  godzina: 10:04
„Zarzucili brak jakikolwiek działań ze strony ministra Jurgiela na rzecz wprowadzenia ustawy prawo łowieckie autorstwa Rolniczego OPZZ, które w 90% procentach załatwiłoby problem ASF w Polsce oraz ukształtowało gospodarkę łowiecką podporządkowując ją bezpośrednio pod nadzór Państwa Polskiego, czyli tam gdzie jest jej miejsce”. Hm... Aby „wprowadzić ustawę”, musi najpierw wpłynąć do Sejmu oficjalny jej projekt, co nie nastąpiło w przedmiotowej sprawie. Potem taki projekt, gdy już nadany zostanie mu numer druku, przechodzi cały proces legislacyjny... Czyżby rolnicy wpatrzeni w pana Izdebskiego o tym nie wiedzieli? Niezależnie od tego – ciekawe, w jaki sposób „wprowadzenie ustawy […] w 90 % procentach załatwiłoby problem ASF w Polsce”? Umieram z ciekawości co do szczegółów działania tej „tajemniczej różdżki”. Poza tym – co to znaczy „ukształtowało(by) gospodarkę łowiecką”? W jakim kierunku, w jakim zakresie? Oj marzyciele, marzyciele...

Autor: Artur123  godzina: 10:09
Lepiej, Stanisławie Pawluk, doinformuj nas co do kwestii toczącego się procesu sądowego z powództwa PZŁ przeciwko panu Izdebskiemu. Bardzo kibicuję panu Izdebskiemu i z całego serca życzę mu zwycięstwa - de facto - nad panem Blochem. Protest rolników, protest dla samego protestu, w zasadzie nie interesuje mnie. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcący protestować tak naprawdę sami nie wiedzą czego chcą, czego się domagają.

Autor: MARS  godzina: 11:10
Ciekawe czy Warszawa się podniesie po tym jak znów ją zablokuje jedenastu wyznawców Izdebskiego.

Autor: Cyzio  godzina: 11:23
Nooo może czas na jakiś skromny remoncik traktorków bo zas wiosna zaskoczy i czym panie wyjechać w pole orać?? Papatki.

Autor: Lesław  godzina: 11:58
Chłopaki mają trochę wolnego i nudzi im się. W sumie by coś chcieli ale za bardzo nie wiedzą co i jak zrobić, najlepiej żeby ktoś zrobił za nich. Wiedzą za to że, ma być dużo i za darmo, a najlepiej żeby im jeszcze zapłacono za to co dostaną, aaa i żeby w przyszłości nie rodziło to żadnych kosztów czy odpowiedzialności odszkodowawczej. Za to w chwili obecnej mamy popis poszanowania cudzej własności, czyli wywożenie na kołach ciągników i przyczep ton błota na drogi gminne, powiatowe, krajowe.

Autor: Artur123  godzina: 12:03
Panowie MARS, Cyzio i Lesław, jestem przekonany, że stać Was na merytoryczne wypowiedzi.

Autor: Artur123  godzina: 12:08
Jeśli można coś podpowiedzieć panu Izdebskiemu poprzez Stanisława Pawluka, to proponuję mu zapoznanie się z poglądami pani Agnieszki Curyl–Katholm, która też jest rolniczką, tyle że jakby bardziej świa (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/embed/M6J5cGLv6s0)domą (www.lowiecki.pl/newsy/tekst.php?id=217&ns0=1) otaczającej ją rzeczywistości. Zamiana PeZeteŁa na PiS, Blocha na jednego z obecnych wiceministrów "resortu" (www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Kierownictwo-resortu)... pana Jurgiela :-), nic pozytywnego dla rolników nie da.

Autor: Artur123  godzina: 12:25
Rolnicy z OPZZRiOR (opzzrior.org/Aktualnosci/Powrot-do-przeszlosci,50) - obudźcie się! Ty, Stanisławie Pawluk także.

Autor: pasat  godzina: 12:30
Popieram Artura, obudźcie się!!! (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=hZbFSIBnTLA)

Autor: kriss/sieradz  godzina: 12:30
Zastanawiam się co by się stało jakby wszyscy myśliwi wzięli sobie roczny urlop od polowań i od płacenia składek. Rząd też obudziłby się z ręką w nocniku bo przede wszystkim dziki by zjadły budżet. A tak w ogóle to podobno za czasów komuny był taki przepis , że nie płacono za szkody za uprawy rolne prowadzone przy lasach. Teraz dochodzi do patologii , gdzie kukurydzę sieje się przy samym lesie i od myśliwych żąda się rzeczy niemożliwych. My myśliwi z własnych pieniędzy likwidujemy szkody łowieckie a rolnicy znaleźli sobie łatwy sposób na dotację nie od państwa a od nas chcą dla tego kraju zrobić coś dobrego.

Autor: Artur123  godzina: 12:39
Kriss/sieradz, akurat taki postulat popieram. Lekką tylko modyfikację proponuję - trzyletni urlop. Z tym, że zadedykowałbym całość nie tylko rolnikom, ale także politykom oraz ekofikołom i innej różnej maści pseudo obrońcom praw zwierząt.

Autor: WIARUS  godzina: 12:39
Może lepiej poszukać dobrej literatury? ;-))) Zima idzie, roboty w polu 0 i można się podkształcić ;-)))


Autor: kriss/sieradz  godzina: 12:56
Artur123 tylko po trzech latach nie wiem czy dałoby się wrócić do teraźniejszości. To byłoby już nie do opanowania. Kiedyś huczka u dzików była tylko jesienią , teraz trwa cały rok i to głównie dzięki kukurydzy. Do poprzedniego wpisu dodam ; a ile w skali kraju my myśliwi mamy nie przespanych nocy podczas pełnienia dyżurów , ile w skali kraju przewróconych, pociętych lub podpalonych ambon i zwyżek ? czy ktoś to policzył ? Zwierzyna jest dobrem narodowym i trzeba ją rozsądnie hodować a jak nie to zabetonujmy wszystkie lasy - będzie pięknie !

Autor: Artur123  godzina: 13:22
Podtrzymuję - proponuję wzięcie przez myśliwych trzyletniego urlopu. W tym czasie wszystkie strony mogłyby spokojnie :-) popracować nad nową koncepcją modelu łowiectwa w Polsce. Tak, aby zadowoleni byli zarówno rolnicy i myśliwi, ale także strona rządowa i obrońcy praw zwierząt. Nic tak nie przemawia do wyobraźni, jak doświadczenie.

Autor: Artur123  godzina: 13:33
"Zwierzyna jest dobrem narodowym i trzeba ją rozsądnie hodować" Tego akurat poglądu nie podzielam. Hodować można świnie w buchcie, a populacje dzikich zwierząt wystarczy monitorować i rozsądnie reagować na zachodzące w nich niepokojące procesy.

Autor: Rolnik  godzina: 14:00
Panie Stanisławie, a Pan cały czas gra na tę samą nutę i bałamuci wąskie grono rolników. Przecież proponowane rozwiązania Pana Sławka są na szkodę wszystkich zainteresowanych łowiectwem. Gdyby było inaczej, ustawę by przyjęto. Czy to tak trudno wydedukować? db

Autor: Ziggy  godzina: 14:52
Rządu wina, dopłaty poprzewracały im we łbach, teraz chcą im je zabrać i z tąd ta panika, Szukają łatwych pieniędzy dlatego walczą o odszkodowania bo już do brania przywykli. Orać, siać i zbierać byś miał czym za pług zapłacić bo ci go zabiorą a nie o własnych obwodach myśleć.

Autor: Cyzio  godzina: 16:44
Witam. Panie Arturze 123 żaden tzw ,,rulnik,, nie zmieni ustawy łowieckiej bo mu nie na rekę.Posieje w lesie na 3 ha Ziemi kukurydzy i czeka.Panie ,,rulnik,, damy pastucha podlaczymy niech no ino ,,rulnik,, czasami sprawdzi czy ,,bije,, ,,rulnik robi oprysk czy sieje nawóz porwie ogrodzenie i powie Ci wy,,,,,laj z mojej Ziemi a za ,,kukuruzę,, zapłacita ot co. Panie Arturze 123 żadnej opcji w sejmie nie zależy na zmianie ustawy,Jestem za zawieszeniem w prawach wyk polowania przez Członków PZŁ tak na DWA lata .I tzw ,,rulnicy,,może dojdą do tzw ,,rozumku,, że też mają jakiś obowiązek a nie mata dać a nie to idem do ,,sundu, Gryka posiał na ok 2,5ha Ziemi i nie zebrał bagno na działce a ,,ja kcem szkodem,,Nawe wycenił ile to ma być.To niech idzie do ,,sundu,, Pozdrawiam.

Autor: Cyzio  godzina: 16:51
Witam. A się rozpisałem ale mam jedno Panie Arturze 123 za tak 10 no 15 lat łowiectwo w Najjasniejszej samo się załatwi, biologia i czas swoje zrobi spokojnie ja mam czas mam zamiar odebrac od zusu to co mi zagrabili przez 30 lat pracy pod Ziemią.Spokojnie damy radę. Pozdrawiam.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 17:31
Artur123 Nie czyń ze mnie sobie łącznika do przewodniczącego Sławomira Izdebskiego zwłaszcza, że drogę znasz bowiem zasypywałeś go swoimi "genialnymi" pomysłami. I dam ci szczerą radę: od.... się ode mnie!!!

Autor: WIARUS  godzina: 17:44
Rolniczy OPZZ żąda dymisji ministrów: Krzysztofa Jurgiela i Jana Szyszki. Jeśli do niej nie dojdzie, rolnicy zapowiadają protesty na ulicach. Czy powtórzy się sytuacja z 2015 roku? (dziennik.lowiecki.plhttps://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/rolnicy-znow-wyjda-na-ulice-rolniczy-opzz-ostrzega/)

Autor: WIARUS  godzina: 17:59
kriss/sieradz - istnieją jeszcze inne możliwości w takiej sytuacji ;-) mogą tam to pewnie mogliby i u nas (www.farmer.pl/fakty/w-czechach-policjanci-strzelaja-do-dzikow,74873.html) gdyby im "dobra zmiana" kazała!

Autor: sumada  godzina: 18:03
"... oraz ukształtowało gospodarkę łowiecką podporządkowując ją bezpośrednio pod nadzór Państwa Polskiego, czyli tam gdzie jest jej miejsce." Może i racja Państwo najlepiej gospodaruje. To co podlega Państwu kwitnie po prostu. Można by i ziemię przekazać Państwu aby i tą ziemią Państwo gospodarowało. :-))) Taka sobie niemerytoryczna złośliwość

Autor: Artur123  godzina: 18:09
Słusznie, sumada, słusznie ironizujesz, bowiem autor przedstawionego po- glądu siłą rzeczy sam się tego domaga. Stanisławie Pawluk, co taki nerwowy jesteś? Co do "zasypywania go swoimi "genialnymi" pomysłami", nie przypominam sobie ani jednego przypadku, w którym ośmieliłbym się narzucać mu jakikolwiek. Jeżeli wiesz o takowym, przytocz go tutaj. A co do tego "czynienia z Ciebie łącznika do przewodniczącego Sławomira Izdebskiego", proszę, nie odmawiaj :-)

Autor: leszek kowalski  godzina: 18:16
Dawno, dawno temu pisałem o "urlopie" myśliwych,- ale mnie tu wyśmiano. A temat jak bumerang wraca i wali po oczach:-))))

Autor: Artur123  godzina: 18:33
Aaa, jeszcze jedno, Stanisławie Pawluk. Serdecznie pozdrów, proszę, ode mnie pana Sławomira. Nieprzerwanie dobrze mu życzę. A już w relacjach z panem Blochem, życzę mu powodzenia wręcz do kwadratu.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 18:36
Artur123 Nie przypisuj mi cech i właściwości pomawiających! Z st0ickim spokojem jak zwykle dam ci po raz drugi szczerą radę: od.... się ode mnie!!! Trzeciej rady nie będzie.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 20:06
Ja podziwiam zalogowanych tu myśliwych którzy jeszcze nie tracą cierpliwości w stosunku do kolejnych niusów zamieszczanych tu przez Pana Stanisława Pawluka . Wpis Pana Artura z godziny 10:04 dnia dzisiejszego dla średnio zdolnego szympansa aż nader jasno wyjaśnia że próba kolejnego dywagowania w tej chwili o pomysłach Sławka to wróżenie z fusów . Pomijając zabiegi ze strony Pana Stanisława Pawluka odgrzewania już spleśniałego kotleta . To każdy kto się tylko zetknął z problemami poprawnej legislacji wie że takiego knota prawnego przy obecnej woli politycznej wspartej ojcem Tadeuszem nie da się przepchnąć przez parlament . Taki Sławek dziś podnosząc rękę na Jurgiela czy też Szyszkę po próbie odwołania przez opozycję i obronie ich przez obecnie rządzących '' jak socjalizmu '' niech wie że mamy obecnie powtórkę z historii ; 29 czerwca 1956 r. Cyrankiewicz: Każdemu, kto podniesie rękę na władzę, władza tę rękę odrąbie . (nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-29-czerwca-1956-r-cyrankiewicz-kazdemu-kto-podniesie-reke-na,nId,1447552)

Autor: Artur123  godzina: 22:37
Stanisławie Pawluk, najpierw próbujesz kierować naszą uwagę na - ja wiem? - informację (forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=524294&t=524294&v=t), która Ciebie być może słusznie zainteresowała (ba, nawet zdajesz się nadawać jej własny tytuł), a potem, gdy tylko przedstawiam swojego autorstwa wątpliwości (forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=524295&t=524294&v=t), słowem ich nie komentujesz. W zamian zdajesz się czekać na moje następne wypowiedzi, by w odpowiedniej chwili wypalić tylko z lekka zawoalowaną groźbą (forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=524324&t=524294&v=t). Nie poznaję Cię - „Trzeciej rady nie będzie”. A co będzie? Sąd... ostateczny? Hm...