Środa
13.12.2017
nr 347 (4518 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: „Niech oddadzą wszyscy..."

Autor: Rolnik  godzina: 10:53
Bawarczyku, moja lista byłaby dłuższa, coś około miliona adresów, a niby dlaczego odmawiasz prawa własności rolnikom z Mazur, Śląska i Pomorza, czy tylko dlatego, że większość z nich została wypędzona z rodzinnych wsi położonych za linią Bugu? Czy może według Ciebie nasi Łemkowie wykurzeni z Bieszczadów i Beskidów przez pierwszych beneficjentów bierutowego prawa łowieckiego i mieszkający na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych też nie godni są aby ich prawo własności było respektowane? DB

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 12:58
Panie Rolnik … W końcu zdecyduj się Pan na jakąś wersję ostateczną. Mnie wyobraź sobie znane są oczekiwania autochtonów tych tu jeszcze gospodarzących i tych wygnanych. A Pan jak masz taką około milionową listę byłych ziemian i właścicieli gruntów z okresu międzywojnia i znasz też ich oczekiwania to nie kombinuj by ich tu publicznie deprecjonować. I proszę nie mieszaj jak cygan słońcem w swoich tu wypowiedziach. Bo tylko mi tu jeszcze brakuje wyświechtanego banału ‘’sprawiedliwość dziejowa, ‘‘ której baz dużej ustawy reprywatyzacyjnej nie ma. A przy obecnym rozdawnictwie być nie może. Cytuję ‘’Czy może według Ciebie nasi Łemkowie wykurzeni z Bieszczadów i Beskidów przez pierwszych beneficjentów bierutowego prawa łowieckiego i mieszkający na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych też nie godni są, aby ich prawo własności było respektowane?’’. Tezę taką może wygłaszać niekumany chłopek roztropek; Albo sobie ironizujesz albo się już całkowicie pogubiłeś pisząc ‘‘beneficjenci bierutowego prawa łowieckiego’’ dokonali przesiedlenia Łemków – a może to jednak nie oni a cykliści to uczynili. To jest zbyt poważny temat by traktować go widzeniem problemu kończącym się na czubku własnego rolniczego nosa.

Autor: WIARUS  godzina: 13:13
    Po 1989 roku wszystkie rządy Polski przyznały konieczność prawnego uregulowania prowadzonej w latach powojennych nacjonalizacji i zwrotu majątków ich poprzednim właścicielom oraz ich spadkobiercom lub wypłatę bardziej lub mniej słusznych odszkodowań i rekompensat, jednak z powodów politycznych i budżetowych w ciągu całego istnienia III Rzeczpospolitej Polskiej nie udało się wprowadzić żadnych regulacji prawnych, które unormowałyby kwestię reprywatyzacji zabranego po wojnie mienia.
Źródło (reprywatyzacja.org.pl/)

Autor: Rolnik  godzina: 14:46
Bawarczyku, a przyzwoitość nie wystarczy? db

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 18:42
Panie Rolnik … Swój negatywnym stosunek do historii własnego narodu chcesz zastąpić przyzwoitością . Też jesteś gotowy popełnić samobójstwo . (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=dcW_7GZh9co)