Czwartek
08.03.2018
nr 067 (4603 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pupa...nas uratuje..(?)  (NOWY TEMAT)

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 21:30
Senatorowie wnoszą poprawki. M.in.senatorowie z PIS ( w tym senator Pupa) zwrócili uwagę, na nielogiczny zapis zakazujacy osobom do 18 roku zycia udzialu w polowaniach. Senator zauważył, że w wędkarstwie tez dochodzi do usmiercania... Ponadto, ze na myśliwych nakłada się obowiązki które sami muszą finansować... Co przyniesie nowy dzień?

Autor: Manlicher 308w  godzina: 21:45
Wiek,psy i sokoły powinny być zniesione przez senat!!!

Autor: dwojak  godzina: 22:11
tu (braclowiecka.pl/n/36/prawo/5802/senackie-komisje-lagodza-sejmowe-poprawki-do-prawa-low)

Autor: Renegat  godzina: 22:24
Dobre pan senator ma nazwisko Pupa zamienić tylko jedną literę i morze być łowczym krajowym .

Autor: dwojak  godzina: 22:52
Wypowiedzi senatorów na temat poprawek można określić jednym zdaniem " co oni nam tu za g....no przysłali". Ale jaja."takie rzeczy tylko w ...". Odwracają kota ogonem i zaczynają bronić myśliwych. Naprawdę ciekawe jak to się skończy.

Autor: Predator II  godzina: 23:33
Oglądałem relację i na uznanie zasługuje wystąpienie przedstawiciela PZŁ który w rzeczowym popartym argumentami wystąpieniu obnażył beznadziejność niektórych z uchwalonych przepisów. Ale nic nie mówiono o regresie w stosunku do zarządu w sytuacji rozwiązania koła. Nikt nie rozumie beznadziejnej głupoty uchwalonych w tym paragrafie przepisów. Po pierwsze ZG i ZO PZŁ żyje z naszych składek w budżecie nie ma kasy na regulowanie odszkodowań za koła, a jeżeli nawet znajdzie się jakaś nadwyżka to starczy na kilka odszkodowań i co dalej. W takim systemie gdzie sołtys szacuje odszkodowania szkody na polu swojego wyborcy do upadłości koła dojdzie bardzo szybko. Pierwsze szkody będą już w kwietniu.Jak wyszacuje szkody mój sołtys absolwent politechniki pracujący w dużym mieście w sytuacji gdy będzie miał tych szkód kilkadziesiąt, kto mu zapewni i zapłaci za urlop i za tą robotę o wynagrodzeniu nie ma mowy.Sąsiednie sołectwo to kobieta przewodnicząca koła gospodyń wiejskich była nauczycielka. Najprawdopodobniej zrejteruje i takich będą setki.Tak jak z szacowaniem szkód przez przedstawicieli wojewody, leśników itp. Bzdura goni bzdurę.

Autor: Renegat  godzina: 23:41
Przecież to widać gołym okiem ,muszą mieć kontrolę nad 120 tyś uzbrojonych ludzi .Niektórzy zaczynając od łowczego krajowego mają nie jasną przeszłość i powiązania będą to kontrolować bezdyskusyjnie .Reszta to teatrzyk mało istotny .

Autor: dwojak  godzina: 23:45
Wreszcie dobre wystąpienie. Może jeszcze nie wszystko stracone. Senatorowie nawet byli zainteresowani i wyglądało jakby argumenty do nich trafiały. Sprawa z regresami powinna być bezwzględnie również wskazana do poprawy. Myślę,że o niej nie zapomną.