Wtorek
13.03.2018
nr 072 (4608 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Czy Polska się będzie zaśmiecać ?

Autor: Jerzy 030  godzina: 09:39
To nie tak do konca winw za obecny stan czystosci naszego kraju jest odpowiedzialny system, a raczej jego brak dotyczacy skupu i zbiorki wszelkiego rodzaju opakowan. Mozna wnioskowac ze Eco-Fico jak to niektorzy okreslaja, nie widza problemu i tylko patrzec jak powstanie niwy program p.t. SMIEC DLA NATURY. Ale ten problem ma zupelnie inne podloze. Otoz jadac przez polske czesto widze w przydroznach rowach czy tez na parkingach roznego radzaju smieci. Spojzmy na lasy, ile tam roznego radzaju odpodow, moze ktos nie uwierzy ale spotykam wszystko, od butelek i sprzecie domowego uzytku po szesci samochodowe. Wniosek z tego ze jestesmy brudasami i kochamy "SYF". Wystarczy popatrzec na pozostalosci po naszych kolegach na ambonach i w ich sasiedztwie. Udajemy cywilizowanych, a tak naprawde daleko nam do tego poziomu. Polska to w sumie nasz kraj i nasze podworko, za ktorego czystosc odpowiadamy tylko i wylacznie my wszyscy bez wyjatku.

Autor: PiotrD  godzina: 10:12
Jerzy 030 - w samo sedno! Nie raz przychodząc na ambonę na dzień po koledze znajdowałem świeżutkie papierki po batonach czy inne opakowania po różnej żywności....o petach nie wspomnę:( A i widziałem, jak "kolega" na leśnej drodze czyścił sobie z takich rzeczy boczne kieszenie drzwi nowiutkiej terenówki....pieniędzy w kieszeni przybyło, ale słoma z butów za cholerę nie chce wyleźć:( Wbrew temu, co napisał Miłośnik - dbanie o czystość nie tylko swojego podwórka, ale wspólnego otoczenia to kultura, którą opanowali już dawno Skandynawowie, Niemcy czy Francuzi...ale co tam, to przecie my ich uczyliśmy jeść widelcem! Szkoda, że nasze społeczeństwo jednak bardziej przypomina te wschodnio europejskie, a nie zachodnio europejskie. Piotr

Autor: pięta  godzina: 10:13
Kolego Jerzy 030 brawo a Ci co wpisali swe uwagi nad Tobą ....nie warto komentować !

Autor: Lesław  godzina: 10:42
Problemem jak zawsze jest mentalność. O ile dobrze pamiętam to Gmina Bogatynia była prekursorem wprowadzenia podatku śmieciowego. Zrobili to z jakieś 10 lat przed wprowadzeniem tzw. ustawy śmieciowej. Zrobili to mądrze i na wiele lat znikł u nich problem śmieci w lasach. Ale w pozostałych miejscach, cóż ... słomy z butów niektórzy się nie pozbędą. Co z tego że płaci "podatek" śmieciowy i nie zależnie ile wyrzuci płaci tyle samo. On i tak musi coś wywalić do lasu, do sąsiada pod miedzę. A już na głowę "miastowych" bije wieś. Jakimż to trzeba być burakiem żeby posprzątać stodołę/garaż, załadować na przyczepę i wyj...walić to do sąsiada, na miedzę, pod skarpę czy łąkę. zasypać drogę hałdą gruzu. Nikt nie każe nikomu segregować śmieci, to jego kasa i jak chce płacić więcej to jego sprawa, ale niech po sobie sprząta. Generalnie segregacja na wsi, nowo powstałych osiedlach i obrzeżach miast dzieli się na nast. frakcje: podział pierwszy - to co się zmieści do toalety i to co się nie zmieści do toalety podział drugi czyli to co nie zmieściło się do toalety dzieli się na to co spali się w nocy i na to co spali się w dzień. Reszta do kubła żeby w gminie się nie czepiali, że nie ma śmieci.

Autor: WIARUS  godzina: 10:54
pięta - równie dobrze można zapytać: - "Czy świat się będzie zaśmiecać?" Wyspa Bali od jakiegoś czasu stała się popularnym celem wielu turystycznych wycieczek. I trudno się dziwić, bo wyspa wydaje się do tego idealna. Nie bez powodu uzyskała miano „rajskiej”. Wygląda jednak na to, że zmaga się z poważnym problemem. Śmieci są na Bali szczególnie widoczne w porze deszczowej. Wówczas rajskie plaże na wyspie zamieniają się w wysypiska śmieci. Nic dziwnego, że widok szokuje turystów, którzy wyjeżdżając tutaj spodziewają się zupełnie innych widoków. A pod wodą otaczającą wyspę tak to wygląda (za wMeritum.pl):
Ten drugi film dotyczy innego kraju i problemu, tj. opakowań z tworzyw sztucznych.

Autor: Bi-Se  godzina: 11:44
odstąpię od tego co onegdaj napisałam pięta! Czy ktoś kto nie segreguje śmieci jest gorszym obywatelem?Widuję na osiedlach duże kosze na plastikowe butelki Moje wywiezienie śmieci to jeden pojemnik na miesiąc Jestem sama,chodzę na obiady do baru/300m/niczego nie kupuję w szkle ani plastiku/jogurty,kubek w kubek/żadnych puszek,po mleku i wielowarzywnym ściskam i zwijam........i Ty uważasz,że mam segregować i mieć 4 pojemnik i pod domem? Zastanów się co piszesz wydając osąd,,j.w."-jak napisałeś! no nie.......4 reklamówki pod zlewem się nie zmieszczą:) zastrzegam....nie śmieciłam i nie śmiecę.Generalne sprzątanie piwnicy- to wysypisko i cena od wagi

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 16:36
Pięta...ja wiem, ze jest wiele rzeczy, ktorych nie ogarniasz, ale że czlowiek uczy sie cale zycie to może i do Ciebie dotrze, ze brak segregowania odpadków nie oznacza brak umiejętności korzystania z kosza na śmieci...

Autor: pięta  godzina: 16:38
Kolego WIARUSIE ,mnie interesuje POLSKA kraj lezący nad Wisła nie wyspa BALI jesteśmy śmieciarzami i niestety nie da się tego ukryć -śmieci u NAS są są wszędzie gdzie by nie zajrzeć ot taka jest kultura w naszym narodzie..i tyle . Pani BI -Se to co pani napisała swym wpisem z dnia 12.03 2018 godz.19.28 wyjaśnia wszystko więc proszę nie wpisywać swych kolejnych pseudo wyjaśnień i sprostowań ten pierwszy wpis wystarcza by wyrobić sobie o kimś zdanie. i po to ten wątek został wstawiony przeze mnie na ten portal wątek sondażowy, bowiem przypuszczałem jakie będą na niego odpowiedzi Panie Kolego Miłośniku OHZ a jaki był temat czy chodziło o kosz na śmieci czy to ,że POLSCE nie opłaca się skupować opakowań zwrotnych ? Czytanie z sensem i odpowiadanie z sensem to duża zaleta Pan niestety jak widzę jej nie posiadł i stąd u NAS jest ta rozbieżność pytań i odpowiedzi!

Autor: J.Chudy  godzina: 16:55
Koledzy, czy w temacie takim, jak ten, mającym gu..oo wspólnego z łowiectwem bycie niemiłym w stosunku do założyciela może skutkować karaniem przez Portal?

Autor: Bi-Se  godzina: 17:00
Cóż za precyzja w czasie,a jaka ambicja hahah,helol ...pięta ---to forum ! w twarz Cię nie uderzyłam,hahaha:) jaka pani?,po prostu po nicku Bi-Se :),a pisać będę co chciała i kiedy chciała !

Autor: Bi-Se  godzina: 17:11
J.Chudy Jak byś pobył z dziesięć lat na portalu nie pisałbyś,że tu są niemiłe wpisy:) To Jest H>P> i o wszystkim można pisać,a nikt nikomu nic naprawdę złego nie napisał, łczasamimi gdzieś kogoś poniesie.....Przyzwyczajaj się:) DB

Autor: J.Chudy  godzina: 17:14
Ja tylko sonduję, na ile mogę sobie pozwolić z "poniesieniem" . ;-) Pozdrawiam Bi-Se. ;-)

Autor: pięta  godzina: 17:19
Ucz się dobrych zasad kolego J.Chdy jeśli jesteś tu nowy /zaraz od początku nie słuchaj ,żle doradzających Ci forumowiczów/ wtedy twe wpisy nie będą "zdejmowane " przez admina a za co on je czasami niektórym zdejmuje no to juz doczytaj sobie w regulaminie portalu . Wymiana poglądów ma być przyjemnością a nie wzajemnym opluwaniem się lub udowadnianiem "kwadratury koła nie przebierając przy tym w środkach wyrazu" Pozdrawiam DB

Autor: Bi-Se  godzina: 17:32
........wymiana poglądów pięta polega m.i. na udawadnianiu własnego poglądu.......

Autor: pięta  godzina: 17:39
Pani BI-SE czy Pani naprawdę nie ma pamięci wszak w innym wątku napisałem Pani delikatnie wręcz ,że wymiana uwag z Panią nie ma sensu ? Czy Pani tego nie rozumie czy wyartykułowałem to niezbyt jasno ? Więc proszę nie kontynuować tego dalej -ja naprawdę cenię swój prywatny czas i potrafię go efektywniej wykorzystać niż odpowiadać Pani na kolejne ...zaczepki. Nadajemy na innych częstotliwościach czy tak trudno to zrozumieć ?

Autor: J.Chudy  godzina: 17:42
No to dobrze trafiłem. Tu nauczę się dobrych zasad. Pozostało mi tylko pedagoga wyszukać. Gwarancje Pana Pięty, że regulaminu przestrzega Redakcja jest dla mnie mocno budujące.

Autor: WIARUS  godzina: 17:48
pięta - "Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" Poza własne opłotki też trzeba patrzeć!

Autor: pięta  godzina: 17:49
Panie J.Chudy czy w tej Warszawie wszyscy są tacy przemądrzali jak Pan przy owych "17" wpisach własnych ? Taki np. Kolega WIARUS jest też z Warszawy ale aż przyjemnie czytać to co wstawi na portal...

Autor: J.Chudy  godzina: 18:07
Nie rozumiem Pana, Panie Pięta. Czy czymś uraziłem? Dużo mam wpisów, bo szybko chcę znaleźć swoje miejsce w szeregu. A że już parę lat poluję, to być może z tego tytułu odczytuje to Pan jako przemądrzałość. Pan ma trochę więcej ode mnie wpisów. Pofatyguję się i poczytam kilkanaście ostatnich. Czy nie ma tam tych przemądrzałych. Nie mam jednak zamiaru zwracać Panu na nie uwagi. Taka to ta moja przemądrzałość. Powiem coś Panu w tajemnicy. Mam ogromną wadę. Nie potrafię wybaczać.

Autor: Bi-Se  godzina: 18:18
pięta To ja zajmuję Ci czas?gdybym nadawała na radiuCB Jakson na 10 W,a nie mili watach t omiłbyś powód do zmartwienia hahaha,miałbyś mnie w telewizorze:)a tu----nie chcę nie czytam,proste?

Autor: pięta  godzina: 18:40
Panie J.Chudy no cóż ma Pan problem to zła cecha charakteru . Zdecydowana większość ludzi z tamtych rejonów tak ma i dlatego po za"stolicą "nie za bardzo są lubiani w Poznańskiem , Krakowskiem i na Górnym Śląsku co chociażby widać na stadionach piłkarskich.... czemu się tak dzieje na to pytanie musi już znaleźć odpowiedź Pan sam..

Autor: J.Chudy  godzina: 18:45
Napisałem, jestem tego świadom, to ogromna wada. Zaletą przy tym jest, że się nie mszczę, a tylko olewam.

Autor: Bi-Se  godzina: 18:47
Z odbiorem,z odbiorem pięta ja nie muszę się dostawać,ja rozmawiam z misjonarzami w Afryce gdu słońce skrzy się na naszym śniegu !oj pięta...........:)KONIEC,czy te oczy mogą kłamać...lalala:)

Autor: Bi-Se  godzina: 18:50
Łauuu,wcięło post pięty który czytałam......

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 18:56
Chudy..nie przejmuj sie. Pięta jest jak stary dąb...cośtam szumi, żołedzie dawno opadly a wewnątrz tylko gluchy dźwięk...;)

Autor: pięta  godzina: 19:02
Miłośniku OHZ piszesz Waść nie na temat !!!

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 19:06
Wiem,wiem...mozesz mnie zadenuncjować:d

Autor: pięta  godzina: 19:14
Pomyliłeś adresy ja nie jestem jestem z miasteczka pieników ......ale" łojca dyrehtora " lubię ma facet tupet! Naśladujesz go ? A powinieneś.

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 19:24
No niestety auto sluzbowe mam gorsze, no i nie ma juz zadnej stoczni do ratowania... A tupet w tych czasach to ma kazdy...

Autor: pięta  godzina: 19:27
Ja gdybym był z Torunia bronił bym swego krajana nawet jakby był to ojciec dyrehtor.

Autor: Bi-Se  godzina: 19:44
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUuuuuuuuuuuuu:(