Środa
14.03.2018
nr 073 (4609 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: A może sposób na T V N.  (NOWY TEMAT)

Autor: julian  godzina: 14:56
Witam. Ja już jestem stary klamot ,ale tak sobie myślę,że gdyby ktoś młody i w dodatku dobrze znający język angielski zajął się sprawą to być może doprowadził by do szczęśliwego końca. W czym jest sprawa TVN jest własnością gości z za wielkiej wody a to są pragmatycy i gdyby napisać do nich, że TVN szkaluje łowiectwo w Polsce i nadaje nie prawdę to któryś z właśćicieli mógłby się wkurzyć i pierdykną pięścią w stół i dać odpowiednie wytyczne co do programów o łowiectwie. Koledzy przecież nasi redaktorzy to są mądrzy ludzie i po otrzymaniu wytycznych co do Lini programowej wzieli by się za robotę To tyle moich przemyśleń w tym temacie tylko nie śmiejcie się ze mnie bo chciałem dobrze. Pozdrawam D.B. Julian

Autor: Kulwap  godzina: 15:28
Malec z Francuzem i Russakiem razem do TVN - niech nauczają ignorantów jak się chwali mafijne zasady funkcjonowania PZŁ!

Autor: Golson  godzina: 15:52
Goście zza wielkiej wody to faktycznie pragmatycy. Jak jest popyt na "ekologię" to co najwyżej poklepią TVN po plecach i pogratulują czujności i pomysłu w zwiększaniu oglądalności czyli przychodów.

Autor: pięta  godzina: 15:54
Kolego Julianie pomysł Twój jest i może dobry ale z kim chcesz go realizować z ludźmi zalogowanymi na tym portalu ? Daj sobie spokój pierwszą odpowiedź na zadany temat już otrzymałeś a następne dopiero będą pozdrawiam DB

Autor: fox31  godzina: 16:12
Kulwap jak zwykle swoje, bo PZŁ jest be!!! A kto tu pisze choć słowo o PZL-e?? Julian napisał o łowiectwie, a nie o organizacji na jaką jest uczulony Pawluk!! Uważam że takie podejście jak Juliana jest o niebo lepsze niż Pawluka. Szukanie promocji łowiectwa, dziczyzny, propagowanie kultury jest jak najbardziej ok. Należy się równorzędnie zastanowić jak likwidować patologie jakie było słychać wczoraj w senacie!!!! Np to że myśliwi są źli bo karmią dzieci dziczyzną która jest skażona i naszpikowana ołowiem!!!!!

Autor: ULMUS  godzina: 16:21
TVN sprzedano amerykańskiej firmie Scripps Network Interactive, której właścicielem jest z kolei firma Discovery Communications, w której prezesem zarządu jest pan Dawid Zaslaw, z pierwszorzędnymi, warszawskimi korzeniami, podobnie jak Adam Michnik główny cadyk gazety wybranej. Obawiam się drogi julianie, że linia programowa z jakiegoś powodu ustalana jest na tej linii.

Autor: J.Chudy  godzina: 16:23
Pomysł wydaje mi się bardzo dobry. Można tylko zyskać, a nic do stracenia. Ps. Mam rozumieć, że Kulwap, to Pawluk?

Autor: J.Chudy  godzina: 16:25
Nie wszyscy Starsi w Werze są koszerni. ;-)))

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 16:48
Tylko by trza się podpisać np Stoltzmann, na wstępie napisać, ze 68% myśliwych jest pochodzenia żydowskiego i ze pisiory chcą nas wysłać na palme, zajumać nasze myśliwskie domki i odebrać dzieci ponizej 15 roku zycia, zmuszając do strzelania niekoszernych loch...

Autor: J.Chudy  godzina: 17:12
A może wystarczy napisać, że jest nas 123 000 x 4 (z rodzinami) i oglądamy ...... jeszcze ich tv ? ;-)

Autor: Kulwap  godzina: 17:19
Mnie odlicz! I moją rodzinę (co najmniej 15 osób) także.

Autor: J.Chudy  godzina: 17:31
LIczę po 30 znajomych na jednego myśliwego i 50 000 z naganek. ;-) Dobrze się kol. czuje?

Autor: Kulwap  godzina: 17:36
A tobie o co chodzi?

Autor: J.Chudy  godzina: 17:58
Nic, uznałem Twój wpis, jako żart to i pozwoliłem sobie zażartować. Oczywiście odliczam. ;-) Pozdrawiam Ciebie, Twoją rodzinę i Twoich znajomych.

Autor: Kulwap  godzina: 18:14
Dziękuję! Ale i tak na Blocha nie zagłosują.

Autor: J.Chudy  godzina: 18:20
I słusznie. Peruka na wieszak i z wnukami szaleć. Ten pan nigdy z mojej bajki nie był.

Autor: fiorek  godzina: 18:36
Kolego Chudy , Kulwap na kursie 20 lat temu już pięknego Mariana nagrywał . To weteran.

Autor: ogór  godzina: 18:50
Na mnie takze nie liczcie -nie poprę patologi w żadnym wymiarze ten Pan z peruczką kiedys palił ale sie nie zaciągał jak sam opowiada

Autor: Kulwap  godzina: 18:55
Jak Kulwap robił kurs to Marian jeszcze z jajka na jajko przeskakiwał......

Autor: fiorek  godzina: 19:05
Ogór . Ja to w sumie cię lubię. Zawsze się pojawisz. i zawsze można na ciebie liczyć.Choćby na brak poparcia.

Autor: Eloster  godzina: 19:37
Kolego julianie – przeczytałem Twój wpis i widzę, że całkowicie nie rozumiesz otaczającego świata. Prywatne telewizje istnieją tylko i wyłącznie w celu osiągania jak największego przychodu, a przez ograniczanie kosztów generowanie zysków (przykładem takiej stacji jest TVN, Polsat). Nie zawsze zyski są z bezpośredniej działalności samej telewizji. Czasem te zyski osiągane są w innych miejscach i wtedy są to głównie telewizje propagandowe (np. Trwam, TVP itp.). Właścicieli stacji komercyjnych interesuje zwiększanie oglądalności, bo to przyciąga reklamodawców, a co za tym zwiększa dochodowość. Zwiększanie oglądalności osiąga się przez nadawanie programów o treściach kontrowersyjnych – to przyciąga widzów. Oczywiście nie można przesadzać z tymi kontrowersjami. Zwykle też stacja mniej lub bardziej opowiada się po stronie jakiejś opcji politycznej. Nie ma znaczenia, czy właścicielem jest amerykanin, chińczyk czy żyd. Główną linią programową jest utrzymanie i wzrost oglądalności. Nie ma znaczenia, czy treści programów są prawdziwe, czy nie. To nie ma znaczenia żadnego. Tutaj zaczyna się problem i rola PZŁ. Już dawno PZŁ powinien zacząć działania w obszarze Public Relations (PR). Trzeba zacząć od wynajęcia bardzo dobrej agencji PR i rozpocząć przemyślane i szerokie działania budujące w społeczeństwie pozytywny obraz łowiectwa. W tej chwili sytuacja jest taka, że ludzie dostają przekaz „myśliwi mordują zwierzęta”. Taki przekaz łatwo się „sprzedaje”. Łatwo jest znaleźć różnych oszołomów wypowiadających się w tym klimacie. Nie jest istotna prawda – istotny jest PRZEKAZ! W pismach myśliwskich publikowane są różne artykuły jakie to łowiectwo jest dobre i jakie ma zasługi itd. Dla przeciętnego człowieka te artykuły nie mają żadnego znaczenia – on ich i tak nie czyta, a dociera do niego przekaz „myśliwi mordują zwierzęta”. Nie ma żadnego alternatywnego przekazu z drugiej strony. Potrzebne są odpowiednie materiały filmowe (wtedy z nimi można iść do różnych stacji), reklamy, artykuły w dziennikach, tygodnikach (wszelkich nie związanych z myślistwem). Trzeba wykonać gigantyczną pracę. Koleżanka Diana nie jest w stanie tego zrobić, bo potrzebny jest sztab ludzi do odkłamania haseł zakodowanych w społeczeństwie. Potrzebna jest gigantyczna akcja uświadamiająca. Nie może być nudna, musi skupić się na krótkich przekazach – myśliwi chronią ludzi, myśliwi dbają o przyrodę, dzięki myśliwym dziko żyjące zwierzęta są zdrowe, myśliwi poświęcają swój czas i pieniądze dla polskiej przyrody itd. Nie ma co się odwoływać i myśleć, że ktokolwiek, poza samymi myśliwymi się tym zajmie. Potrzebny jest ogromny wysiłek i gigantyczne pieniądze.

Autor: F.N.S  godzina: 21:29
Dokładnie tak kolego Eloster. Musi być zmiana podejścia do sposobu przedstawiania łowiectwa. Ludzie są totalnie niewyedukowani w tym temacie. I nie chodzi tu o to by każdy był myśliwym tylko o pewien stan świadomości tego co z czego wynika. W jakim miejscu żyjemy, co jest ważne a co po prostu ważniejsze. Widać to było bardzo dobrze na dzisiejszym posiedzeniu senatu. Senatorki i senatorzy (część) nie wiedzieli nic a nic o specyfice tematu który omawiają. Sprawozdawca niestety nie wytłumaczył tego w przystępny sposób (dodatkowo związany był ustaleniami politycznymi). Dopiero ostatni senatorowie wprowadzili w miarę czytelny przekaz. Sama Diana Piotrowska mimo szczerych chęci nie da sobie rady.