Czwartek
12.04.2018
nr 102 (4638 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Radom lotnisko zapasowe dla Warszawy

Autor: WIARUS  godzina: 07:42
Golson - tak to się działo i dzieje nadal jak opisano w załączniku. A co do rozmachu to masz rację.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 08:52
Modlin - jedni chcą drudzy nie, prawda gdzieś pomiędzy pewnie (dziennik.lowiecki.plhttps://wpolityce.pl/gospodarka/389450-tylko-u-nas-niepokojaca-sytuacja-w-modlinie-i-stanowczy-list-z-rzadu-zarzad-nie-chce-ujawnic-podstawowych-danych-dokument)

Autor: narzynacz  godzina: 09:26
golson jesteś geniuszem to spisek .pis po utracie premii chce sobie odbić straty buduje lotnisko .wszystko zaczyna się układać w logiczny ciąg blyskotliwość niczym kapitan Żbik brawo geniuszu

Autor: WIARUS  godzina: 16:12
Żadna opcja polityczna i totumfaccy w historii wolnej Polski z taką łapczywością nie rzuciła się na stanowiska w państwowych spółkach i instytucjach jak partia Pieniądza i Stołka - pokazała analiza przygotowana przez Fundację Batorego, która jest załącznikiem do mojego poprzedniego wpisu z 7.42! Jej autorzy wykazali czarno na białym, że tylko odprawy odchodzących ze stanowisk w 2016 r. kosztowały polskiego podatnika 45 milionów złotych. Szybkość, z jaką PiS przeprowadziło czystki w administracji i spółkach, jest nadzwyczajnie rekordowa. Wystarczyło 5 miesięcy, by PiS wymienił 96,9 proc. prezesów strategicznych spółek Skarbu Państwa. Wystarczy powiedzieć, że po kilku pierwszych miesiącach „dobrej zmiany” z 32 prezesów stanowisko zachował jedynie szef PKO BP Zbigniew Jagiełło (prywatnie znajomy Mateusza Morawieckiego). Dla porównania rząd SLD w latach 2002-2005 oraz rząd PO-PSL w pierwszym półroczu wymieniły nieco ponad połowę prezesów. Efekt? Kumoterstwo na ogromną skalę: obecni rządzący potrzebowali niespełna roku, by posadzić w spółkach i administracji ponad tysiąc swoich krewnych i członków rodzin, nie zawsze wg przewidzianych procedur i wymaganych kwalifikacji. Zaledwie po kilku miesiącach „lista wstydu” PiS przerosła „listę wstydu” PO-PSL po pięciu latach rządów.

Autor: WIARUS  godzina: 16:12
Żadna opcja polityczna i jej totumfaccy w historii wolnej Polski z taką łapczywością nie rzuciła się na stanowiska w państwowych spółkach i instytucjach jak partia Pieniądza i Stołka - pokazała analiza przygotowana przez Fundację Batorego, która jest załącznikiem do mojego poprzedniego wpisu z 7.42! Jej autorzy wykazali czarno na białym, że tylko odprawy odchodzących ze stanowisk w 2016 r. kosztowały polskiego podatnika 45 milionów złotych. Szybkość, z jaką PiS przeprowadziło czystki w administracji i spółkach, jest nadzwyczajnie rekordowa. Wystarczyło 5 miesięcy, by PiS wymienił 96,9 proc. prezesów strategicznych spółek Skarbu Państwa. Wystarczy powiedzieć, że po kilku pierwszych miesiącach „dobrej zmiany” z 32 prezesów stanowisko zachował jedynie szef PKO BP Zbigniew Jagiełło (prywatnie znajomy Mateusza Morawieckiego). Dla porównania rząd SLD w latach 2002-2005 oraz rząd PO-PSL w pierwszym półroczu wymieniły nieco ponad połowę prezesów. Efekt? Kumoterstwo na ogromną skalę: obecni rządzący potrzebowali niespełna roku, by posadzić w spółkach i administracji ponad tysiąc swoich krewnych i członków rodzin, nie zawsze wg przewidzianych procedur i wymaganych kwalifikacji. Zaledwie po kilku miesiącach „lista wstydu” PiS przerosła „listę wstydu” PO-PSL po pięciu latach rządów.

Autor: Golson  godzina: 22:01
narzynaczu, jesteś idiotą czy tylko udajesz? Toż lotnisko PiSowcy wymyślili sobie w momencie gdy o ich "lewych pensyjkach" nikt jeszcze nie miał wiedzy poza samymi zainteresowanymi. Inwestycja warta kilkadziesiąt miliardów oznacza ni mniej ni więcej, że ca 3% tej kwoty wydatkowane zostanie na operaty, analizy, opinie, "badania"... a w tej dziedzinie, jak już Antoni Smoleński pokazał, są oni mistrzami. Wydawanie publicznych pieniędzy na "usługi" zaprzyjaźnionych spółek i spółeczek, na etaciki kolegów, na etaciki znajomych i zaprzyjaźnionych kolegów z partii, na przelewanie do własnej kieszeni to jest dziedzina, w której są niekwestionowanymi mistrzami...