Wtorek
17.04.2018
nr 107 (4643 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pod jaki paragraf KK to podpada?  (NOWY TEMAT)

Autor: pięta  godzina: 09:06
W rozmowie z kilkoma zaprzyjaźnionymi kolegami dowiedziałem się ,że tuż po nowelizacji Prawa łowieckiego w swoich obwodach natknęli się na kilkadziesiąt zniszczonych zwyżek i ambon.Wiele z nich było albo ściętych całkowicie albo tak podciętych,że wejście na nie kogokolwiek/niekoniecznie myśliwego / szczególnie porą wieczorową lub nocą przy gorszej widoczności groziło w każdej chwili jej wywróceniem co mogłoby spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu albo i śmierć człowieka . W tym kontekście rodzi się pytanie na które nie ukrywam chciałbym znać odpowiedź a mianowicie : Co grozi osobie złapanej na gorącym uczynku niszczenia tego typu urządzeń łowieckich?.Pod jaki konkretny paragraf KK to podpada ?. Część odbudowanych ambon siłą rzeczy teraz będzie zaopatrzona w kamery rejestrujące . Do kogo zgłaszać tego typu przypadki niszczenia mienia oprócz policji?

Autor: WIARUS  godzina: 09:16
pięta - zanim się spece się wypowiedzą. (prawolowieckie.pl/2017/06/czym-sa-urzadzenia-lowieckie-i-co-grozi-za-ich-niszczenie/)

Autor: edward0318  godzina: 09:35
Kolego pięta. Sprawca podlega odpowiedzialności karnej z art. 51.1 pkt 5 Ustawy Prawo Łowieckie, jest to tzw. wykroczenie. Fakt należy zgłaszać w własciwej jednosce tj. Posterunek/Komisariat/Komenda Powiatowa Policji. DB.

Autor: pięta  godzina: 09:44
Dziękuję kolegom za naświetlenie sprawy pozdrawiam DB

Autor: edward0318  godzina: 09:53
Kolego pięta można rozważyć jeszcze zastosowanie art. 160$1 kk/ Rozdział XIX przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu / oraz art. 288 $ 2 kk / Rozdział XXXV Przestępstwa przeciwko mieniu / DB.

Autor: Jerzy 030  godzina: 11:24
Jak znam zycie i nasze sady, a mysle ze i Wasze obserwacje dotyczace wymiaru sprawiedliwosci w polsce, mozemy byc jednego pewni; ze paragrafy i orzecznictwo sadowe nie maja ze sobo wiele wspolnego.

Autor: Kulwap  godzina: 16:14
pięta! Nie obnażaj swojej niewiedzy aż tak ostentacyjnie! Pytasz o myśliwskie abecadło!!!!!

Autor: Kulwap  godzina: 16:16
....a także przepisy o uprawianiu nierządu... A co? Jak wszystkie to wszystkie!

Autor: Jarecek  godzina: 16:35
No ciekawe koledzy "Prawnicy" a co jeśli koszt odtworzenia jest ponad 1 tyś zł to też wykroczenie ?, no chyba nie bo to już przestępstwo przeciwko mieniu .

Autor: MARKOW  godzina: 16:57
Jeśli wartość szkody przekracza 525 złotych i rzeczywiście ambona jest zniszczona w taki sposób, że zagraża to bezpieczeństwu osób z niej korzystających to najwłaściwsza będzie kwalifikacja z art. 288 par 1 k.k. i art. 160 par 1 k.k. w zw. z art. 11 par 2 k.k. Sprawcę można ująć na gorącym uczynku samemu w ramach zatrzymania obywatelskiego i oddać w ręce Policji, ewentualnie Policja może go zatrzymać z naszego zgłoszenia, osadzić do 48 h, przedstawić zarzuty i wykonać z jego udziałem czynności.