Czwartek
17.05.2018
nr 137 (4673 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pięta i puszka od Stacha

Autor: ogór  godzina: 08:23
pięta Oddał ci własne śniadanie kończ

Autor: Porcupine - bez czerwonej kartki  godzina: 12:21
Panie Pieta koncz - a puszke oddaj !

Autor: WIARUS  godzina: 12:47
pięta - myślę, że lepiej jest zjeść coś, o czym wiesz skąd pochodzi i co zawiera puszka niż np. tzw. hot doga ;- ) Te kiełbaski wytwarza się z mięsa drobiowego, wołowiny lub wieprzowiny. Najczęściej wybiera się tłuste skrawki. Robi się tak ze względów praktycznych. Zmielone chude mięso ma gorszą konsystencję i zrobienie parówki bez dodania tłuszczu nie byłoby możliwe. Do produkcji kiełbasek wykorzystuje także mięso oddzielone mechanicznie (MOM). Nie powinno ono jednak stanowić podstawy składu, a jedynie dodatek. MOM w dużej ilości jest bowiem szkodliwe dla zdrowia. MOM oznacza rodzaj masy mięsno-tłuszczowej, która została rozdrobniona przez maszynę. Najczęściej surowe lub wstępnie obgotowane mięso i resztki kości przeciska się przez drobne sito. Następnie specjalne separatory pomagają na oddzielenie kości od masy. Potem wszystko trafia do bębna, do którego dodawane są przyprawy (np. papryka w proszku i syrop kukurydziany), konserwanty, skrobia spożywcza i woda, która sprawia że parówki są soczyste. Kolejnym krokiem w produkcji parówek jest wypompowanie z masy powietrza i umieszczenie jej w osłonkach z celulozy. Na koniec parówki skrapia się wodą z solą i "opieka" w piecu, który nadaje im specjalny posmak. Tak się je robi:
PS. Informacje pochodzą z Fakt24.pl z dnia 15.05.2018

Autor: 28rafal  godzina: 13:35
Pan pięta wywlókł sprawę puszki jak mały Jasio. Jeśli dostaję od kogoś Coś, może to być kawałek kiełbasy, słoiczek powideł, flaszka samogonu,,wiem, że dostaję coś wyjątkowego. Coś z czego obdarowujący jest dumny i tym podarunkiem okazuje mi sympatię i szacunek. Nie wyobrażam sobie wypluć paskudnej, źle uwędzonej kiełbasy pod nogi gospodarza. Nie wyobrażam sobie odpowiedzieć na pytanie ''jak smakowało?",,,paskudztwo! Zawsze dziękuję, chwalę a w wyjątkowych sytuacjach nie proszę o więcej.:-)

Autor: ogór  godzina: 15:05
Aż taką świnią to Pan pięta chyba nie jest On po prostu chciał Stacha naciąc na piątke - poplakał ze nie ma co jeśc -ale Stach nie miał drobnych to zapodał mu konserwę co by troche ten głód o ktorym mówił zaspokoić -chciał pomóc człowiekowi w potrzebie Wk....w pięty osiągnął zenit - za konserwę przecie browca się nie kupi

Autor: Bi-Se  godzina: 15:29
pięta Wiem,że z sympatykami nie dyskutujesz,ale powiem Ci co powiem - temat puszki był Ci potrzebny,, jak zającowi dzwonek"! Podzielam w pełni opinię 28rafaa !. Nie masz co robić i pisząc niestosownie, ściągasz gromy na własną głowę,bowiem to wielki nietakt publiczny z Twej strony.

Autor: pięta  godzina: 15:35
Zapytałem jedynie w wątku niejakiego kol.nuna ,który był zadał temat o puszkach o głupi termin ważności takowego produktu ....a tu 80% zadanych tematów w dyskusji jest na pograniczu sensacji medialnych/z darczyńcą owej kilku gramowej puszeczki włącznie/ od kilku dni próbuje mnie odsądzać od czci i honoru-jesteście żałośni w tym pouczaniu ! Proszę przyjąć więc do wiadomości że owe uwagi ani mnie ziębią ani parzą piszczcie dalej swe wypociny a puszka cała już za niecały rok na kolejnych targach Expo-Silesia powróci do darczyńcy/ to takie wyróżnienie za owe' mile wpisy' pod mym adresem i ufam,ze wtedy jako 'dobry wyrób 'będzie jeszcze zdatna do......spożycia. Wszak to wyrób o długim terminie zdatności konsumpcyjnej.....nieprawdaż ?

Autor: haroldzik  godzina: 15:38
Puszka Piętdory............

Autor: pięta  godzina: 16:10
Panie ogór ,że jest pan znany na tym portalu ze specyficznego stylu dobierania wielu swych niezbyt trafnych sformułowań i uwag nikt nie powinien mieć jakichkolwiek wątpliwości. Zacznij pan pisać powieści fantastyczne bo marnujesz pan na tym portalu swój talent.....literacki Najuniżeniej pozdrawiam DB PS pierwszym tytułem fantasy mógłby być np. tytuł ;'Piekło bez dna'.THE_END w temacie puszki z zawartością pasztetu z dzika !

Autor: Bi-Se  godzina: 16:16
pięta i inni THE END bo robi się wystawrczająco n i e s y m p a t y c z n i e:( DB

Autor: marcineknun  godzina: 19:43
Ale koniec z,, płentą ,, JEDZENIE W PUSZKACH ZABIJA . :) :) :) DB

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 21:10
"Płęta" jest taka: odbierz swojej nauczycielce od polskiego masło!

Autor: Leonsjo  godzina: 22:00
Ja bym jednak zaryzykował Panie Pięta i zjadł zawartość tej puszki od S. Pawluka.- nie oddał bym! Wszak nawet mówią że Włośnie jeżeli dobry podkład pójdzie nie mają szans przeżycia!!! Co dopiero jakieś tam mikro...enty grzyby , bakterie z niezdatego do spożycia pokarmu. Ja bym pod Sakę spróbował tę puszeczkę na zagryskę nawet jak już wspomniałem w 2050😀.

Autor: pięta  godzina: 22:13
Obiecałem oddać nienaruszoną to oddam na targach w 2019 roku pewnikiem będzie jeszcze zdatna do....konsumpcji przez.kota.

Autor: xMateusz  godzina: 22:18
pięta W twoich rękach i przy twoich gadkach głupawych nie tylko wątroba ale doskonała konserwa made in Pawluk zgnije. Wyślij ja jak cię proszono bo doprowadzisz do tego, że nawet blacha na puszkach na twój widok zardzewieje.

Autor: Leonsjo  godzina: 22:30
Panie Pawluk. Jeśli może Pan niech szczerze odpowie w jakiej jakości puszkę Pan tę żywność zapuszkował??? Zardzewiała była czy jak?!! Przecież żywność w puszkach jak i szkło- słoik przydatność do spożycia kilka lat nawet!!!!! Ps. Wpisy kolegów z forum mnie nie przekonują że coś tam się wytwarza z puszek itp. wyczytane z internetu niusy!! Ps . Moim zdaniem zwykły codziennie jedzony przez nas chleb jest bardziej szkodliwy dla zdrowia!!!....wystarczy przeczytać skład tego produktu!

Autor: I G O R  godzina: 23:56
pięta Wyloguj się. Tak będzie lepiej :) Masz chłopie tupet . Miej też honor i się wyloguj !!