Środa
16.05.2018
nr 136 (4672 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pan minister Jurgiel....chce  (NOWY TEMAT)

Autor: pięta  godzina: 08:55
Jak podaje jeden z internetowych portali złożył na Radzie Ministrów wniosek o całkowite zdelegalizowanie PZL tłumacząc to tym,ze myśliwi tam zrzeszeni nie pomagają mu i rolnikom w walce z ASF !!! Jak nie tędy to owędy..Podał jednocześnie jak to dobrze'funkcjonuje w takich NIEMCZECH.......gdzie nie ma jeszcze.....tego ASF-u /chyba tylko dzięki temu,ze tam nie ma...PZŁ /.Nic dodać nic ująć!!!

Autor: jacekl  godzina: 09:15
Wysłać emerytowanych działaczy PZŁ z ministrem odsuniętym od koryta do RFN i ASF dojdzie ................ odnajdzie elity po zapachu. A tak na serio, pisałem już o przebłyskach ministra Jurgiela. Ma i są miesiącami przemyślane. Model Niemiecki uważam za zasługujący uwagi.

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 09:35
Niemiecki ??? Zwracam potencjalnemu czytelnikowi na konkluzje kolegi Zbigniewa Ciemniewskiego / które w znacznym stopniu podzielam /. klik (dziennik.lowiecki.pl)

Autor: Lesław  godzina: 09:55
Bawarski, jak się nie wie o czym się pisze to się pisze głupoty. Jacekl znacznie lepszym modelem jest model fiński ... A Jurgiel to niestety, przebłysków nie ma ... no chyba że chodzi o rozdawnictwo kasy za nic nie robienie w swym resorcie.

Autor: kompot z rabarbaru  godzina: 10:40
To moze niech Jurgiel powie w jaki sposob rolnicy pomagają w walce z ASF ? Wydaje mi się ze walka z ASF powinna lezec w interesie rolnikow. Jurgiel mowiąc o braku pomocy ze strony PZŁ zapomniał powiedziec w jaki sposób ta pomoc mialaby wyglądać ? Ja na przykład pomagam w walce z ASF poprzez modlitwę. Natomiast jesli chodzi o inne sposoby walki z ASF to zaczekam aż ministerstwo rolnictwa przeznaczy odpowiednie srodki finansowe dla mysliwych na walkę z ASF. Musimy sobie pomagać co nie ?:-) Nie wiem w czym zmiana modelu mialaby pomoc wiec prosze mnie oswiecic.

Autor: Rolnik  godzina: 12:04
Kompot, zdaje się, że majaczysz o tych środkach na zwalczanie ASF. W świetle aktualnych przepisów w tym prawa łowieckiego nie ma podstaw do tego, żeby minister rolnictwa ze środków przeznaczonych na rolnictwo finansował polowanie i bioasekurację środowiska. Jest od tego olbrzymia machina którą zarządza Kowalczyk i olbrzymie środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Źle adresujesz pretensje Kolego. Rolnicy robią co w ich mocy i to za własne pieniądze. Przeanalizuj liczbę ognisk epidemii w gospodarstwach i u dzików,a sam dojdziesz do właściwych wniosków. Gdzie leży pies. db

Autor: `  godzina: 12:32
Dać polować na dziki w "w strefach" nie tylko z użyciem nokto i termo, ale również przy użyciu światła sztucznego i będzie po ASF.

Autor: Lesław  godzina: 14:04
"Przeanalizuj liczbę ognisk epidemii w gospodarstwach i u dzików,a sam dojdziesz do właściwych wniosków." Przeanalizowano dość dokładnie pacjenta zero, skąd, jak i dlaczego. No i wyszło. Wniosek jest jeden, jeśli jesteś rolnikiem to ci wszystko wolno. Nawet ściągnąć zarazę na teren własnego kraju, nie dość że nic ci nie zrobią to jeszcze zapłacą.

Autor: pięta  godzina: 15:10
Lub...wywieść taczką do lasu swoje padle świnie i nie ponieś z tego tytułu żadnych konsekwencji...a co tam.

Autor: MARS  godzina: 15:22
Tutaj też zapewne zawinił dzik... (dziennik.lowiecki.plhttps://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/wirus-asf-na-wegrzech-zgloszono-pierwszy-przypadek,1379.html)

Autor: kompot z rabarbaru  godzina: 15:59
Rolniku a czy minister rolnictwa ma swiadomosc tego ze ASF to nie problem mysliwych ? Chce zeby mysliwi walczyli z ASF niech przeznaczy srodki finansowe na ten cel. Dlaczego mysliwy ma to robic z wlasnych pieniedzy zwazywszy ze probuje sie zwalac wine na niego. Zwierzyna w stanie wolnym jest wlasnoscia SP. Czy jakikolwiek akt prawny zobowiązuje mysliwych do walki z ASF ? Czy przypadkiem walka z ASF nie nalezy do ministra rolnictwa ? Więc majaczenie nalezy przypisac nie mi a temu kto wymysla idiotyzmy takie jak likwidacja PZŁ obarczając nim swoją nieudolnosc bo inaczej tego nazwac sie nie da. Likwidacja PZŁ i powstanie nowego wymysłu zajmie rok a jesli przez ten rok nie bedzie mozna polowac to co ? Znowu wina mysliwych ? Co Jurgiel zrobił w walce z ASF ? Konkrety poprosze ! Bo jak na razie przerzuca wine na mysliwych, opowiada o jakimś płocie. Rolniku nie myl liczby ognisk z ilością zarazonych zwierząt. Bo widzisz tak to jest ze kazdego zarazonego dzika traktuje sie jako ognisko ASF a w przypadku świń jedno ognisko to jedna chlewnia zapewne. Zdaje sobie sprawe ze ludzie zmuszeni byli likwidowac cale chlewnie ale nie przez dzika a przez tych ktorzy mieli niezarejstrowane hodowle swin a w razie upadku wywozili je do lasu zamiast utylizowac. I wiesz co ? Gdyby za mozliwosc utylizacji nie musieli placic to problemu dzisiaj by nie bylo. ASF to nie wina mysliwych. Rolniku napisz mi w jaki sposob walczysz z ASF za wlasne pieniądze.

Autor: karlik  godzina: 17:19
Brawo kompot z rabarbaru- trzeźwe i realistyczne podejście do tematu. A tak już na marginesie, to większość pomysłów tego ministra to absurdy w czystej postaci. Zwyczajnie nie da się słuchać tego człowieka. Zresztą jego kolega od środowiska wcale nie lepszy...