Czwartek
14.06.2018
nr 165 (4701 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Pałac kultury

Autor: ogór  godzina: 07:22
Niestety Ale podprowadzanie myśliwego "dewizowego"(czytaj: niemieckiego murarza pozbawionego elementarnej kultury ktorego nie stać na polowanie gdzie indziej) to dla niektórych naszych myśl;iwych szczyt ambicji i rozkoszy

Autor: MAK  godzina: 07:51
Kolego Ogór Zapomniałeś o dumie która takich rozpiera. Polowania "dewizowe" to powód do wstydu i nic więcej. Kolego .S.N.F czy należysz do tej grupy szczęśliwców ? Kolega Flyjanek podał temat jak na talerzu, a Ty rżniesz głupa iż nie wiesz o co chodzi. Chodzi o "widok" PZŁ od środka, o rzeczywistość, o głosowania tajne które nigdy tajne nie są itd. Polowania "dewizowe" niektórym większości służą do "zebrania" pieniędzy które potem mogą być wydawane na działania zarządu i ich popleczników.

Autor: jager.jacek  godzina: 13:39
Ogór ciekawy wątek poruszył ;) W moich okolicach dewizowych "frycków" jak mrówek. Ale problem nie jest w polowaniach komercyjnych - to jest element gospodarki łowieckiej, a w tym, iż nasi jak te psy ganiają "fryckom" w nagankach, w zębach tusze aportują, oprawiają i preparują trofea, kawusię i kanapki robią, a do tego za te parę ojro i piwo z Aldiego pomiędzy sobą się tak gryzą, że czasami echo niesie po okolicznych kołach. Niektóre "pieski" - te najczęściej zasiadające w zarządach, lub ich pociotki, nie mogą sobie życia poukładać bez tych płatnych aportów. Od lat widać te same gęby przy korycie na dewizówkach, i to wszystko dzieje się dla tych kilkunastu ojro za dzień polowania. JJ.

Autor: ogór  godzina: 15:23
Siła "dewizy"-przy zbieraniu truskawek by wiecej zarobili Być moze dlatego w naszym kraju walutą nie jest euro Kolo w ktorym 80 % członków nie poluje indywidualnie ani zbiorowo tylko sprzedaje polowania innym powinno zostac rozwiązane a obwód odebrany - jego czlonkowie uwolnieni -powinni zasilić niestowarzyszonych Taka sytuacja to zaprzeczenie sensu istnienia kół łowieckich

Autor: Flyjanek  godzina: 16:13
Kolego Mak! Napisałeś „do zebrania „czy” żebrania”? Bo mój komputer podpowiada że składnia w obu wariantach jest prawidłowa .