Środa
11.07.2018
nr 192 (4728 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Wojna domowa w Szpaku

Autor: Wariograf  godzina: 08:12
Widzę, że w artykule wykorzystano także mój post (forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=124688&t=124652) . Myślę, że przysłowia te nadal zachowują ważność. Co do domku myśliwskiego: Faktycznie, piękny stylowy domek w ramach ,,remontu" został rozebrany, a w to miejsce postawiony nowy. To jest moim zdaniem nie tylko niegospodarność ale i oszustwo, ponieważ uchwały WZ mówiły o remoncie a nie o rozbiórce domku

Autor: jager.jacek  godzina: 08:59
A czyja to wina, że takie zabetonowane od dziesięcioleci "Buczki" pozostają na swoich stanowiskach ? Co na to WZ i KR koła Szpak ? Co to w końcu za członkowie koła, którzy nie potrafią skutecznie odwołać takiego uzurpatora. Czy w tym kole sa same wystraszone lemingi, naznaczone syndromem sztokholmskim, (www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/choroby-psychiczne/syndrom-sztokholmski-gdy-ofiara-broni-swojego-kata_45339.html) wystraszone stare baby ? Żyjemy w XXI wieku, mamy w Zrzeszeniu określone demokratyczne procedury, każdego wieprza można odciąć od koryta - tylko trzeba tego chcieć. Kolegom z koła Szpak życzę konstruktywnej dyskusji nad losem swoim i prezesa - uzurpatora. A druga strona medalu to tzw Rzecznicy Dyscyplinarni pozornie działający w Zarządach Okręgowych i w Warszawie. Nie słyszałem, aby któryś z nich wszczął postępowanie przeciwko swojemu koledze z ZO, z ORŁ , lub z innych organów rejonowych lub centralnych PZŁ. Jednak jeśli trzeba nakręcić sprawę szaraczkowi, przeczołgać go przez wszystkie możliwe instancje Zrzeszenia, to działają natychmiast, bez zwłoki, orzekając zazwyczaj najwyższy możliwy wymiar kary. JJ.

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 09:43
Dołączam się do życzeń ‘‘zdrowia szczęścia pomyślności ‘‘ - ciemiężonym poniewieranym w kole Szpak.. A wypisującym kolejne pierdoły na podstawie szczeku tu prezentowanego zalecam picie wina i konsumpcję siemienia lnianego. Pijąc wino oleum do głowy niesie – a i efekt uboczny ma – stolca łatwiej się można pozbyć. Bo zaparcie nie sprzyja samodzielnemu myśleniu

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 09:56
Na razie przez wszystkie instancje "czołgani są" ci, którzy draństwa Barczukowego nie akceptują! Innym preparuje się "przestępstwa" ściga przez prokuratury, na polowaniach zbiorowych gościem Barczuka jest zastępca rzecznika głównego, inny zastępca umarza sprawę Barczuka polowania bez wpisu i nie ujawnienie upolowanego dzika nie znajdując w tym mocno udowodnionym fakcie cech przewinienia łowieckiego a inny myśliwy za pomówienie o polowanie bez wpisu ciągany był wiele razy przed policję, prokuraturę i po iluś umorzeniach Barczuk i tak dopiął swego - myśliwy stoi przed sądem. Członek ORŁ nie może być przestępcą nawet jeśli jak Barczuk nie wpisuje się na polowanie a zwierzynę nie wpisuje do ewidencji! Taka jest właśnie sprawiedliwość nowej władzy PZŁ! Zarząd Okręgowy w Chełmie ze staro-nowym łowczym Mirosławem Barczukiem dorównuje już okręgowi olsztyńskiemu i białopodlaskiemu.

Autor: Jamnior  godzina: 10:35
cyt z załączonego artykułu: ,,Główny rzecznik dyscyplinarny umorzył właśnie kolejne postępowanie po złożonym na mnie donosie. To dowodzi bezpodstawności oskarżeń rzucanych pod moim adresem,, Niech komentarzem do tego cytatu będzie ten reportaż (dziennik.lowiecki.pl/newsy/tekst.php?id=234) , który właśnie odnosi się do umorzenia sprawy przez Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego.

Autor: NowaEra  godzina: 12:14
Od zawsze twierdziłem, że zasady selekcji i sądownictwo łowieckie w kształcie w jakim funkcjonuje powinno być zlikwidowane. To właśnie jest przyczyną wojny w kołach, ponieważ odnosi się tylko do szarych myśliwych. O Barczuku już się tyle naczytałem na tym portalu, że aż wierzyć mi się nie chce, że gość jest nie do ruszenia. Kim on był, lub jest poza myślistwem? Piastuję lub piastował jakąś ważną funkcję?

Autor: jager.jacek  godzina: 13:04
Wszystkie problemy naszego łowiectwa zlikwidować można poprzez wprowadzenie jedno kadencyjności na każdym szczeblu i każdej komórce PZŁ, począwszy od kół łowieckich, poprzez ZO i ZG. Wówczas żaden nadgorliwy działacz/ organ / towarzysz, nie odważyłby się podkładać świni swojemu koledze, formułować fałszywych zarzutów, ponieważ w następnej kadencji on mógłby stać się obiektem ataków i zemsty. Tylko kto ma te zmiany wprowadzić ? ..delegaci, którzy też od dziesięcioleci są zabetonowanymi delegatami ? którzy sa częścią koterii, nietykalnej elity ? Czemu członkowie kół nic z tym nie robią ? .. czy polski myśliwy to faktycznie taki bezwolny leming, który tępo podnosi łapę na każdym WZ czy Zjeżdzie Delegatów tchórzliwie glosując tak jak chce stary beton ? W takim razie mamy to co mamy, czyli łowiecki beton, który chroni taki sam łowiecki beton, Mamy rzeczników dyscyplinarnych, którzy tępią szaraczków a bronią swoich kolegów z ZO i ZG, wszczynają postępowania na podstawie sfabrykowanych faktów, mamy sądy łowieckie, które uniewinniają swoich, a z byle powodu pozbawiają praw do polowania szraczków. W ogóle co to za sytuacja, ze wolnego obywatela RP oskarża RD PZŁ, czasami jakiś były esbek, dawny dzielnicowy, były klawisz czy trep z PRL-u bez stosownego wykształcenia, a osądza sędzia, czyli podobny spec od prawa wszelakiego, który najczęściej w ZO jest od RD zależny - towarzysko, bądź służbowo. Jakie wykształcenie / kwalifikacje prokuratorskie / sędziowskie posiadają RD i SŁ ? JJ.

Autor: NowaEra  godzina: 13:26
jager.jacek: Nic dodać nic ująć. Pełna zgoda. Wprowadzić jedno kadencyjność i wszyscy zatwardziali działacze szybciutko staną się potulni jak baranki.

Autor: Nun  godzina: 13:56
jager.jacek Pełna zgoda ,wszystkim nie wykształconym ,bez stosownego wykształcenia nie pozwalać się wypowiadać, fajna propozycja jestem za :) . DB

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 14:08
jager.jacek 100 % racja.

Autor: jager.jacek  godzina: 14:11
NowaEra; Jedno kadencyjność to jest absolutne minimum dla poprawy relacji w całym Zrzeszeniu. Później powinna nastąpić likwidacja lokalnych oraz okręgowych koterii, w tym wszelkich maści niby rzeczników dyscyplinarnych i niby sądów łowieckich, oraz przekazanie ich uprawnień i spraw organom cywilnym. Tylko to pozwoli na obiektywne rozpatrzenie zarzutów, ich ewentualną ocenę i bezstronne osądzenie. Jednak do tego trzeba woli większości, a wiadomo że "większość" to lemingi, widywani są na WZ i ZD, jak porażeni strachem zoombi, bezwolnie głosują wszystko to, co podsunie im stary beton. Otworzyć gębę ze sprzeciwem czy inicjatywą ze strachu przed ostracyzmem nie potrafią, a jeśli już otworzą, to tylko bełkotliwie w kontekście " łubu-dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu". Bez jakiś mega wstrząsów w Zrzeszeniu nic się z tym nie zrobi, będą działania pozorne, np. takie, jakie ostatnio narzuciło nam Ministerstwo Rolnictwa. JJ.

Autor: jager.jacek  godzina: 14:29
Nun, Czy Ty zrozumiałeś co ja napisałem ? Napisałem, ze nie powinno się dać prawa do formułowania zarzutów przez niewykształconym w tym kierunku RD (rzeczników dyscyplinarnych), oraz nie można poddawać się ocenie takim samym niewykształconym SŁ (sądom łowieckim). Nie mam nic do ludzi z niższym wykształceniem, jedynie oczekuję , że gdy może kiedyś przyjdzie na mnie czas, to moją sprawę rozpatrzą obiektywne, niezależne, kompetentne i stosownie wykształcone organy RD i SŁ, a nie wrogie mi kliki i koterie, lub być może byli ormowcy z IQ = 2,5, nadgorliwi klawisze, sfrustrowani byli prezesi PGR-ów, czy niedowartościowane trepy z LWP. To właśnie czyn tąi różnicę, o którą trzeba się upominać, a czasami o którą trzeba walczyć. JJ.

Autor: WściekłyWilk  godzina: 14:47
Barczuk to były już sikawkowy (sjp.pl/sikawkowy) . Dorwał się do zarządzania kołem i myśli, że wszystko mu wolno

Autor: Lesław  godzina: 14:49
" ... że gdy może kiedyś przyjdzie na mnie czas, to moją sprawę rozpatrzą obiektywne, niezależne,..." jager.jacek nie uważasz, że w tym przypadku należało by zacząć od choćby tego portalu ? Pokaż mi choć jedną sprawę tu pokazaną w sposób obiektywnie i niezależnie ?

Autor: WściekłyWilk  godzina: 14:53
W zamieszczonym tu artykule można wyczytać, że ,,Andrzej Barczuk ustanowił swój statut i swoje prawa". Także nie dziw się kolego Wariograf , że według Barczuka rozbiórka domku mieści się w remoncie.

Autor: Nun  godzina: 14:54
Jacku To nie było skierowane do Ciebie i chyba nie zrozumiałeś intencji. Na forum są tacy ,co się wypowiadają a nie mają stosownego przygotowania i wykształcenia ani prawniczego ani ,,redaktorskiego,, ani żadnego a osądzają ,a z Twojego postu wynika,że nie powinni. DB

Autor: jager.jacek  godzina: 15:07
Lesław, Portal Łowiecki to nie jest żaden RD czy SŁ - nie masz na to wpływu. To jest prywatna inicjatywa, która rządzi się własnymi prawami - przynajmniej ja to tak widzę, a my jesteśmy tu tylko gośćmi. Nie zrozum mnie źle, ale przecież nikt nikomu nie narzuca zakładanie nicka na prywatnym portalu. Niedawno tu właśnie pisałem, że może ktoś zechce założyć swój własny portal łowiecki z forum, z własną domeną internetową, redakcją, biurem prawnym, sekretarką, serwerem, łączami internetowymi, i całą pozostałą menażerią do nakarmienia. Ale kto za to zapłaci ? Ha ! ... już widzę te komentarze nt kosztów utrzymania takiej nowej inicjatywy. Nasi myśliwi histeryzują i drą szaty gdy PZŁ podniesie składki o 20 pln rocznie, więc nie wyobrażam sobie że wolni i niezależni bedą się dobrowolnie składać na utrzymanie swojego wolnego medium, Sorry, ale taka jest brutalna prawda ... buuuu ;-( JJ.

Autor: jager.jacek  godzina: 15:10
Nun, Przepraszam, nie zrozumiałem kontekstu. Pozdrawiam i DB. JJ.