Czwartek
11.10.2018
nr 284 (4820 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Co to za flejtuchy ci księża

Autor: jager.jacek  godzina: 08:57
for-rest, A czy możesz przyjąć taki wariant światopoglądowy, że społeczeństwa funkcjonują i żyją szczęśliwie bez tych zachłannych księży, rabinów, imamów i innych świętych mężów ? Problem z małymi zmanipulowanymi przez kościół rozumkami jest taki, iż rozumki zakładają, że jeśli nie będzie kościoła katolickiego, to na pewno w to miejsce przyjdą meczety lub synagogi - rozumki (zgodnie z wolą kościoła) postrzegają te kwestie wyłącznie zero-jedynkowo. To jest właśnie ta wpajana nam od dziecka zero-jedynkowa argumentacja kościoła, która ciągle straszy ciemnogród: " jeśli nie my, to przyjdzie islam/meczety i poucinają wam głowy ", Kościół (każdy kościół) wymyśla maluczkim cywilizacyjne oraz duchowe zagrożenia, by później, za ochronę przed tymi urojonymi zagrożeniami od wystraszonej ciemnoty ciągnąc rzekę kasy, władzy, oraz m.in. seksu z małoletnimi, Od 2 tys lat na tym opiera się władza (każdego) kościoła, .... na pewno nie na starym testamencie i na 10 przykazaniach. A może tak żyć bez tych idiotyzmów, zabobonów wymyślonych przez kościół przez ostatnie 2 tys lat, bez zboczeńców i pedofilów w złotych szatach, bez nabuzowanych hormonami frustratów seksualnych, którzy piękny akt seksualny kobiety i mężczyzny sprowadzają wyłącznie do poziomu inseminacji, świat bez chciwych podżegaczy, urojonych swiętoje.....ych mężów, bez ozłoconych jak złote cielce utuczonych ekscelencji, eminencji i pozostałych fluorescencji, Czy potrafisz wyrwać się z tego mentalnego roju much i spojrzeć poza horyzont wytyczony ci przez twoich utuczonych krętaczy ? JJ.

Autor: Alej.....  godzina: 09:28
Już niejaki Abraham, poddany stosownym testom, skłonny był złożyć swojego syna, Izaaka, w ofierze... Niewiarygodne, ale to cały czas jeszcze funkcjonuje.

Autor: bfgj  godzina: 15:28
Historia zna przypadki państw , cywilizacji które odrzuciły naukę kościoła i zasady jakie ma wiara. Nie trzeba teoretyzować i namawiać innych czy potrafią sobie to wyobrazić. Wystarczy sięgnąć do historii i to wcale nie tak dalekiej aby przekonać się jak funkcjonowały społeczeństwa ateistyczne. Głupoty można opowiadać . Ale najpierw trzeba zdefiniować sobie czym dla człowieka jest wiara i jaką rolę pełnić. I nie pierdzielić teoretycznych głupot.

Autor: jeager  godzina: 16:07
"20 najbardziej ateistycznych krajów świata Procent populacji niewierzącej wg różnych badań (stąd rozbieżności w niektórych przypadkach): Szwecja 46-85% Wietnam 81% Dania 43-80% Norwegia 31-72% Japonia 64-65% Czechy 54-61% Finlandia 28-60% Francja 43-54% Korea Południowa 30%-52% Estonia 49% Niemcy 41-49% Rosja 24-48% Węgry 32-46% Holandia 39-44% Wielka Brytania 31-44% Belgia 42-43% Bułgaria 34-40% Słowenia 35-38% Izrael 15-37% Kanada 19-30% źródło: www.pitzer.edu/academics/faculty/zuckerman/atheism.html"

Autor: Nathan Forrest  godzina: 16:16
Panowie Islam przyjdzie I nie bedzie Was pytal o zgode.Jezeli tylko pozwoli sie na to, co jest w Niemczech I Francji.Ateisci sa, ale srednia ich wielu, to 60 lat.Zero dzieci I politykierstwo.A wybory wygrywa sie przez glosy ( a tu potrzebna duza rozrodczosc).W 2050 roku oba kraje, co wymienilem beda w 50% islamskie. Wasze dzialania bija w Polsce, bo niszczac tozsamosc I religie kraju, niszczy sie Narod.

Autor: Nun  godzina: 16:22
Wietnam ,piękny kraj .

Autor: Nathan Forrest  godzina: 16:28
W USA w polowie XX w w California byla przewaga bialej ludnosci,w wielu XXl killka lat temu, spisy ludnosci wykazaly, ze ludnosc z Meksyku ( ogolnie z Ameryki Srodkowej I Poludniowej ) to juz 55% ludnosci California. Z 70 lat, jedno pokolenie.Podobnie w Polsce bedzie, jak pozwoli sie na naplyw ludnosci obcej kulturowo,wyznaniowo I majacej duza rozrodczosc. Dzisiaj w California Bialy np. Ateisci musza tanczyc I mowic to( jak startuja obojetnie w jakich wyborach), co chca slyszec Meksykanie I inni.Nawet przychodza na msze do ich Kosciola.I trzeba sie cieszyc, ze to nie meczet I Islam!

Autor: jeager  godzina: 16:39
@bfgj Bzdety piszesz. " Badania z lat 2006, 2005, 2002, 2000 pokazują, że odsetek morderstw jest niższy w krajach bardziej świeckich niż w tych bardziej religijnych, gdzie wiara w Boga jest głęboka i powszechna. Według badania z 2008 roku, z 50 najbezpieczniejszych miast na świecie prawie wszystkie są względnie niereligijne[24]. W 2015 roku zakończyło się badanie, w którym dzieci wychowywane w religijnych rodzinach wypadły jako mniej altruistyczne oraz bardziej surowe w zakresie karania innych niż osoby pochodzące z rodzin niereligijnych[25]. Według stanu na 2007 rok, badania pokazują, że typowy ateista, to osoba mniej autorytarna i słabiej ulegająca sugestii, częściej w związku małżeńskim, bardziej tolerancyjna wobec innych, przestrzegająca prawa, mniej dogmatyczna, mniej uprzedzona, współczująca, sumienna, dobrze wykształcona i o wysokiej inteligencji[26][27][28]. " Źródło: Wikipedia

Autor: Nathan Forrest  godzina: 16:47
A co ma to, co napisales, do tego co ja napisalem.Ja Pisze o tym, ze przez brak rak do pracy w Polsce, sa pomysly na import ludnosci z Filipin, Vietnam,przyjmuje sie z otwartymi rekami ludzi z Ukrainy oraz Czeczenii. Pewnego dnia bedzie to kraj , inny kraj, niz Wy sobie zdajecie.A Ateizm, zawsze byl marginalny w krajach naplywowych.Jeszcze jak UE podesle przydzial ludzi z Islamu, Polska czasow PRL, po PRL przestanie isniec w czasie jednego pokolenia. Nasza religia jest bardzo wazna, abysmy byli jednoscia! Bo ta religia byla od 1000 lat na polskiej ziemi z nia na ustach ginely pokolenia I ona dawala sile do walki dalej o Polskie.Grupa ateistow z PRL chce chyba zniszczenia Polski .

Autor: bfgj  godzina: 16:59
jeager Ale ja napisałem zupełnie o czymś innym. Pisałem o tym że w historii Europy państwa kościelne stosowały terror dla utrzymania dominacji. Ale gdy sytuacja się odmieniała [rewolucja francuska czy bolszewicka] to terror nie był ani mniejszy ani bardziej mniej okrutny. W związku z tym wysuwam tezę ,że za wszystko odpowiada człowiek i jego ułomności , a nie wiara. Chyba że wiara w swoich założeniach i w swojej nauce wyznaje zasady niehumanitarne. Kościół katolicki na obecnym etapie takich zasad nie posiada. Miał je w okresie średniowiecza. Przykładem odmiennym jest islam, który obecnie jest na etapie średniowiecznego chrześcijaństwa. [Jest prawda, kłamstwo i statystyki]

Autor: broni  godzina: 16:59
Ad.Nathan Forrest Dajze czlowieku spokoj z tym straszeniem czymkolwiek, niewierzacy dlatego sa niewierzacymi, ze przestali sie bac, gdy wyznawcy islamu w Europie nie beda sie umieli zachowac, to otrzymaja propozycje nie do odrzucenia!!! Wyznawcy islamu juz rzadzili w sporej czesci Europy i gdzie sa? czesc z nich pewnie sie utopila w Morzu Srodziemnym jak sie im spieszylo z Europy do Afryki i na Bliski Wschod. Bog jezeli istnieje, jest bytem doskonalym i nie moze wymyslac tych religijnych madrosci, jak niebo, pieklo i to, ze jakis przebieraniec moze polecic moja "dusze" Bogu. [A teraz, umiera taki jak ja, no i trafiam do piekla, wchodze, a tu personel pod muchami, muzyczka cicho łka, alkohole do wyboru, dziewczyny sie usmiechaja, wiec pytam personela, co to do k..wy nedzy jest??? pesonel mnie uprzejmie informuje, ze to wlasnie piekło, no to przylaczam sie do tego piekła. Po oswojeniu sie, widze w kacie troche osmolone drzwi, otwieram, a tam sala z kotlami pod ktorymi pali sie ogien, diabły umorusane z widłami. wołam znowu personela i pytam co to do k..wy nedzy widze, pesonel pod mucha pachnacy mowi, nie przejmuj sie, to jest katolickie piekło, poprostu jakie sobie wymyslili takie piekło maja.] Pzdr.DB

Autor: Nathan Forrest  godzina: 17:10
Do zniszczenia Polski nie potrzebna dzis sily zbrojnej, ale uzaleznienia od obcego capitalu I pozyczek, rozbicia jednosci narodowej przez zniszczenie religii oraz naplyw ludnosci obcej z duza rozrodczoscia, Inna wiara oraz kultura. To wszystko ma miejsce dzis w Polsce, takze za dzialanoscia ateistow z PRL, nienawistnych Kcsciolowi.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 17:20
Jeszcze do tego 500+ wszedzie gdzie sie da oraz 30 Swiat panstwowych rocznie.Tak ten kraj przestaje byc Polska Naszej mlodosci. Jednosc religijna I wiara staje sie przedmiotem agresji bo ona jest noga polskosci! Zas brak regularnej I ciezkiej pracy oraz ciagle swietowanie I uzaleznienia od innych doprowadzi ten kraj na kolana. Jaka jest srednia wieku, ilu pracujacych pracuje na nie pracujacych w Polsce? Przyjdzie czas, ze zabraknie na emeryrury I renty.

Autor: bfgj  godzina: 17:20
gdy wyznawcy islamu w Europie nie beda sie umieli zachowac, to otrzymaja propozycje nie do odrzucenia! @broni A co jeszcze muszą zrobić ,aby uznać ,że nie potrafią się zachować? Bo według mnie robią już wszystko łącznie ze strzelaniem do europejczyków, rozjeżdżanie ich autami, gwałceniem, i mordowaniem. I jeszcze dostają kasę aby mogli godnie żyć. [Czy Ty byłeś np. w Sztokholmie?]

Autor: F.N.S  godzina: 18:12
Podoba mi się ta część o rozrodczości ludności napływowej. Gdzie to amerykaninie jest dokładnie ten napływ i czy jest szansa napływowej z nienapływową? Może bym skorzystał ... to znaczy poświęcił się dla dobra kraju w celu zniwelowania stricte napływowej rozrodczości. Jeszcze mogę, mam możliwości i mam chęci :)))))

Autor: Nathan Forrest  godzina: 18:18
Ukrainy, Czeczenii, ale uwazaj to kraje dotkniete wojna, moga odciac Ci przyrodzenie za lewizne.Inna tam kultura, jest I wiara czesto, czego zaczyna brakowac juz w Polsce.

Autor: F.N.S  godzina: 20:49
Amerykaninie, kto mówi o lewiźnie? Żyjemy w prawym (jak byś nie wiedział) od niedawna kraju. A to ty nie wiesz, że różnorodność wzbogaca? Zwłaszcza bio. Pomyśl o tym. Może warto wrócić i poddać się temu bohaterskiemu zadaniu? Z drugiej strony podjadane truskawki z działki sąsiadki najlepiej smakowały ;)))) I ta nutka adrenaliny ... :))))

Autor: jager.jacek  godzina: 21:12
for-rest, Zatem wracaj do RP i ratuj swą ojczyznę, rozmanżaj się jak króliki, oraz oddawaj swoje dzieci kościelnym pedofilom i ich sutenerom - przecież to takie katolickie, tradycyjne i wg ciebie, uratuje to nasz kraj przed nawałą islamską ;)))))))))))))))) Pedofile księża oraz ich sutenerzy w kNuriach potrzebują (nomen-omen) na gwałt nowe i niewinne duszyczki, .... mnóstwo duszyczek. Parafrazując pewien sarkastyczny dowcip napiszę: - jak można najbardziej zaszkodzić Polsce ? - zagłosować na piss i spie...ć płacić podatki np do usa i tam z pozycji zmywaka w mcdonaldzie tłumaczyć rodakom w RP jak mają ratować swój kraj, jak żyć, wychowywać swoje dzieci, modlic się, etc. etc. bfgj, Ale z tą rewolucją francuską czy bolszewicką pojechałeś po bandzie ;) ... normalnie jakbym slyszał niedzielną homilię w TV TRWAM, gdzie propaganda katolicka ciągle straszy ciemnotę utopią bolszewickiego ateizmu, lub zero-jedynkowym; jeśli nie biblia i koscioły - to tylko koran i meczety. Ale przecież zamiast rewolucji - co nie jest takim złym rozwiazaniem, wystarczy wprowadzić status quo, Czyli bogobojni i nawiedzeni seksualni frustraci siedzą na wypasionych doopach w swoich klasztorach i nie wpiepszają się ze swoimi sredniowiecznymi zabobonami do życia ludzi o wolnym światopogladzie, nie próbują ich umoralniać, oraz na siłę (czasami dosłownie) nawracać. JJ.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 21:21
Roznorodnosc wzbogaca to prawda.Do tego jednak potrzeba warunkow ( w tym prawa stabilnego, a nie co pokolenie , to inne, np.Polska). Adrenaline zas potrzebna ludziom co nic nie przezyli. Ilu z Was walczylo o zycia swoje lub bliskich? Ja do dzis dnia nosze pamiatke po powrocie z Pasterki, gdzie 3 uzbrojonych w noze I maczete Meksykanow napadlo Nas, ale wiara w Boga I brak obawy smierci, pomogla mnie polamac tych ludzi I unieruchomic do czasu przyjazdu policji.Nie, ja adrenaliny w zyciu mialem dosc, a kazdego kto zagraza zyciu I zdrowiu mojej rodziny zabije bez mrugniecia okiem, nawet jak narusze prawo, to sa wartosci dla mnie wieksze.Trzeba cos przezyc, aby mowic o Bogu.Widzialem ludzi wierzacych, co do konca zycia byli pogodni wiedzac, ze za tydzien nie beda zyc, ale I dziadkow pozbawonych wiary, co odochodzi ze Swiata niepogodzeni z Bogiem, plujac na wszystkich z nienawisci.

Autor: jager.jacek  godzina: 21:38
for-rest, To ty jestes w tym US jak jakis meczennik za kosciół i wiare ? .. i jeszcze te stygmaty i blizny w walce doznałeś ? .. i tych trzech ateistycznych meksykanów z nożami i maczetami połamałes przed przyjazdem policji ? WOW !!!!,.. normalnie jak św michał archanioł ? ...czy jakoś tam ;))))) A tak na poważnie, czy wiesz jaka jest różnica pomiędzy aniołem a archaniołem ? Ineresuje się takimi zagadnieniami, więc proszę ciebie o poważną odpowiedz. JJ

Autor: F.N.S  godzina: 21:48
Patetycznie pojechałeś ale ci napiszę krótko, że się migasz. Bo dobro kraju to podstawa i nie ma co do tego dwóch zdań. Co do adrenaliny to nie mierz innych swoją miarą. I mnie też zdarzyło się być o krok od śmierci i to całkiem niedawno - nie wygrałem ale przeżyłem. I to akurat piszę bardzo serio. Wiem co to znaczy. Więc i tu kulą w płot. Wracaj amerykaninie, wracaj. Czekamy my. Czeka ZUS. I czeka na ciebie bioróżnorodność do wzbogacenia.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 21:48
Ja nie szukalem zaczepki, oni chcieli pieniadze na narkotyki I wodke, a ja z rodzinna chicialem tylko sie przejsc spacerkiem, bo spadl taki piekny, czysty I puchowy snieg.Wiara w Boga jest wazna w zyciu czlowieka, bo daje ona sile do zycia, dzieki niej kazdy czlowiek potrafi wyjsc z kazdej opresji i zrozumiec to zycie. Dla mnie Wiara w Boga jest wazna.Ludziom tej wiary pozbawonych wspolczuje I pisze na serio.

Autor: F.N.S  godzina: 21:52
W księży jako świętych ludzi co do których nie można nic złego na nich powiedzieć wierzysz?

Autor: Nathan Forrest  godzina: 22:00
Sa roznica ksieza, bo to sa ludzie, ale wsrod nich jest wielu oddanych Bogu, tak jak mysliwych lowiectwu. Film , ktorym tutaj sie wielu zachwyca, wrzuca wszystkich do jednego worka, zlo=kler, a to bujda.Winni sa ludzie konkretni, a nie instytucja. Mozna by pisac w tym temacie wiele, ale po co.Szkoda zajmowac sobie czas, na durne, nasiakniete jadlem, nienawiscia, wymiany opinii, co poniektorych rzecz jasna. Jak pojawiaja sie nieszczescia I tragedie ( rak, smierc,inwalidztwo, neuleczalna choroba osoby bliskiej), to ludzie ida do Boga, jak od pupy dochodzi, to pluja ile wlezie.Czasami jak czytam wcipskie, nieprawdziwe inforacje ludzi, takze na swoj temat, to sobie mysle, jak trzeba byc zlym czlowiekiem, by byc tak nienawistnym, I probowac wychodzic w butach w zycie innych. Tak, tacy ludzie Boga w sercu nie maja. Kazdy czlowiek, kiedys umrze, I wtedy stanie mu zycie przed oczami, a wielu zaplacze za Bogiem.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 22:24
Znam Ksiezy, co kazdego roku jezdza do Afryki z czlonkami parafii I pomagaja tam dzieciom , na terenach dotknietych wojna.Buduja szkoly, lecza, pracuja ryzykujac zycie z ludzmi z parafii.To tych ludzi tez ten film wrzuca do jednego worka.Znam tych ludzi od lat.Wierza w Boga, robia to dla innych, ale takze dla siebie.Bo chca pomagac. Nie chca zadnej zaplaty, caly roku oszczedzaja pieniadze, by pozniej uczestniczyc w kupie protez rak i nog , lekow I ubran itd.Co moga zarobic Ci ksieza? Moga stracic zycie.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 22:30
Nie reklamuja sie, sa tylko soba w zyciu. Nie przeszkadzaja ateistom, nie pluja na nich,a tylko wspolczuja braku Boga w ich zyciu. Trzeba cos w zyciu przezyc, by moc mowic o Bogu.