Piątek
12.10.2018
nr 285 (4821 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Co to za flejtuchy ci księża

Autor: Nathan Forrest  godzina: 02:21
F.N.S. ja sie z toba nie licytuje. Zyje swoim zyciem, nie probuje grzebac w zyciu innych, jak czynisz ty & Co, ciagle plujac jadem, I przekazujac celowo informace od innych specjalistow od opluwania oraz dezinformacji. Wierze w Boga, duzo przezylem, cenie prywatnosc swoja i rodziny przed roznymi metami.To wlasnie dzieki Bogu mam naprawde dobre zycie. Nie zalezy mnie, czy ktos z waszej grupy pisze, ze myje gary, sprzatam, I nie wiadomo co jeszcze ( nie robilem tego ) , choc gdybym robil to zadna ujma.Piszecie donosy, plujecie na Kosciol, a nalezycie do PZL z krzyzem w wiencu.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 02:39
Rozumiem wasze obawy o PZL, o to, ze wielu straci dochody stale czy dodatkowe.Za chwile i tak beda zmiany spoleczenstwa w Polsce, to zrzeszenie PZL bedzie musial sie zmienic, I gdyz juz jest niekceptowalny przez znaczna czesc spoleczenstwa w Polsce ( stad ataki na polskie lowiectwo w Polsce).Walczycie, co poniektorzy z Koscielem, wiara, to usuniecie z logo PZL znak krzyza w wiencu.Wroccie do logo bez krzyza.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 02:54
Lowiectwo w USA jest powszechne, bron jest dostepna dla kazdego, nie pisze juz o luku.Wazne tylko, w jakis stanie sie mieszka.Sa stany, ktore sa rajem dla mysliwego, ale sa I takie, ze z racji wielkich miast, maja to lowiectwo trudniej dostepne( lowiska).Nie chodzi tu jednak o licytuje, ale polski model lowiectwa, jest daleko w tyle, od tej powszechnosc I taniosci ceny w USA. Wasze zas ciagle proby mnie obrazenia, oplucia I inne tego nie zmienia. Jest tu jednak nadzieje, ze kazdy zwas, majac legitymacje pzl- z krzyzem w wiencu, staje sie hipokryta, bo jak juz tak nienawidzi wiary, niech wypuszczenie sie z zrzeszenia krzyzem znaczonego. Po co wam te msze z Ksiezom, Sw.Hubert I inne.Jedzcie do Korei Polnocnej polowac bez wiary.

Autor: 28rafal  godzina: 05:02
Nathan Forrest,,,,prostacko-sekciarskie łajno żarzy się pod kopułą kostną niczym rdzeń atomowy.Wodą, słowem, logiką, tego nie ugasi. Jeśli masz resztki kontroli nad tym piekielnym chaosem, odpowiedz na pytanie: "Jak pojawiaja sie nieszczescia I tragedie ( rak, smierc,inwalidztwo, neuleczalna choroba osoby bliskiej), to ludzie ida do Boga," Pytanie! "Po chmuj tam idą, skoro tym wszystkim buk ich obdarował?"

Autor: Nathan Forrest  godzina: 05:09
Po pomoc I wielu ja dostaje. Pomoc I pocieszenie w nieszczesciu, a czasami wiara leczy, znam przypadek, gdy czlowiek zlamal kregoslup I lekarze powiedzieli, ze koniec z chodzeniem, tylko lozko.Wierzyl, modli sie I stanal na nogi po latach wiary, ze bedzie chodzil. Lekarze nie potrafia tego wyjasnic do dzis.Mowie o moim ojcu.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 05:22
Powiem wiecej, ze bardzo dziekuje tu Ksiedzu Franciszkowi, za to, ze kazdego prawie dnia, byl, vzuwal przy ojcu, wspieral I modlil sie o uzdrowienie.Jezeli czlowiek ma wiare, to da rade, nawet jak medycyna mowi , ze nie ma szans.A Merkel na zamowienie, jaki mu sprezentowalem, niech mu w kniei przyniesie tyle radosci, co mnie widok stojacego ojca na nogach!

Autor: 28rafal  godzina: 05:33
Nathan Forrest,,, "gdy czlowiek zlamal kregoslup" ,,,,,posłuchaj (tu obelga)!! To ten buk do którego się modlił połamał mu kręgosłup? A ilu tym co połamał nie naprawił? To wierzysz czy nie, że wszystko jest sprawką buka? Ja nie polewam swojego "umiłowanego" psa wrzątkiem i nie czekam na jego skowyt aby jeszcze bardziej go umiłować i uleczyć. "Śmiesznyś"

Autor: Nathan Forrest  godzina: 05:45
Ja wcale Was nie namawiam do wiary.Byc moze smieszny jestem, ale wierze w Boga.Inni nie musza wierzyc, to ich sprawa.Rzecz jednak w tym, aby przestali pluc na wiare! Na wszystkich Ksiezy, bo sa tez dobrzy kaplani, a nie tylko zli, jak w filmie Kler! Wiem jak bylo, rozmawialem z lekarzami oraz mialem wyniki badan. A czy obecni ateisci w to twierdzenie uwierza, mam to w dalekim powazaniu.

Autor: 28rafal  godzina: 06:02
Nathan Forrest,,,,puki tchu w piersi: Będę: lżył, ośmieszał i plugawił całe to cuchnące bagno. Bez wyjątków. Bez znaczenia jakiego koloru mundur noszą. Każda "wiara" to furtka dla ludzkich potworów.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 06:05
Zal mnie Ciebie I wspolczuje.

Autor: 28rafal  godzina: 06:14
Nathan Forrest,,,,powiedziałbym tak: pieol się ze swoimi katolskimi żalami. Ale się wstrzymam i zamilknę......

Autor: jager.jacek  godzina: 07:30
Kilka zdań w temacie tzw. daru wiary oraz cudów: W lipcu 2012 roku, namiętny palacz carmenów, nijaki Józef Glemp z Rycerzewa sprowadził do kraju na koszt swojego kościoła szamankę, wg otumanionych rozumków cudowną stygmatyczkę, uzdrowicielkę oraz wyrocznię, Myrnę Nazzour z Syrii. Bowiem Józef namiętny palacz papierosów nieszczęśliwie zapadł na złośliwego raka płuc i jakoś nie spieszno mu było ot tak pozostawić ziemskie przywileje i pokaźny majątek, oraz nie spieszno mu było aby nagi i bosy natychmiast oglądać oblicze Pana swego w królestwie niebieskim. Niestety dla siebie, watykański książę / czarnoksiężnik Józef nie wierzył w moc uzdrowienia poprzez modlitwę do swojego Boga, nie modlił się też o cud uzdrowienia do słynnego na całym świecie uzdrawiacza zza grobu „naszego’’ JPII. Ale w obliczu nieuchronnej śmierci odwrócili się od swych guru i uwierzył w pogańskie gusła odprawiane za pieniądze ciemnych wiernych przez syryjską szamankę Myrnę. Niestety, jednak cudu uzdrowienia nie było. Józef jak każdy normalny człowiek poszedł w zaświaty do piachu, a szamanka Myrna Nazzour nie uzdrowiwszy cudownie Józefa, w niesławie i hańbie wróciła do ojczystej Syrii. Dla zobrazowania faktu wklejam link, gdzie także nasz przyszły prezydent klęczy przed cudowną szamanką Myrną z Syrii , daje się namaszczać "świętym łojem" cudownie wypływającym z ręki szamanki i pokornie niczym .... liże jej łapy ;) (dziennik.lowiecki.plhttps://www.pudelek.pl/artykul/134268/nowy_hit_sieci_andrzej_duda_kleczy_przed_mistyczka_ktora_naciera_go_swietym_lojem_foto/) Wg otępiałych wielbicieli, ten "święty łój" wypływa z dłoni szamanki w dużych ilościach - jak podają katolickie źródła, "nawet cztery talerze dziennie" , a gdy jej nie ma w Syrri, to "święty łój" wypływa z cudownego obrazu w jej domu ;))))))) Ciekawe, czy za te pogańskie gusła i rytuały które odprawiał w obliczu śmierci, Józef poszedł od urojonego nieba, czy jednak teraz gorące cegły w piekle liże, … w tym samym piekle , którym zazwyczaj straszył otępiałych zmanipulowanych grzeszników nie oddających mu za życia należnych pokłonów, emerytur i innych nieruchomości. JJ.

Autor: Alej.....  godzina: 08:08
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: naruszenie dóbr osobistych osób trzecich.

Autor: 28rafal  godzina: 08:22
Teraz człowiek ten otoczony jest troskliwą opieką. Niestety strój w trakcie zajęć wydaje się wysoce niestosowny .Umożliwia pełną swobodę ruchu nie gwarantując bezpieczeństwa otoczeniu jak i samemu obsmarowywanemu.

Autor: WIARUS  godzina: 08:49
Ta mapa jest punktem zero. Tutaj nie ma wszystkich przypadków, ponieważ nikt nie zna skali kościelnej pedofilii . (dziennik.lowiecki.plhttps://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1TI2LZ3-yGVVWdJ5quw0Biy9ZPxKAXNfA&hl=en&ll=52.2217834475581%2C19.958850541580545&z=7)

Autor: jager.jacek  godzina: 09:57
Wiarus, To jest oczywiste, że nikt nie zna skali kościelnej pedofilu, nawet biskupi przyznają, że nigdy nie było żadnej bazy danych - kościelnych lub świeckich - o księżach pedofilach. Pewnie biskupi taką wiedzę posiadają, ale zmanipulowanej ciemnocie jakiś kit musza wcisnąć ;) W pierwszy weekend po opublikowaniu tej mapy prezes stowarzyszenia antypedofilskiego " Nie lękajcie się" poinformował, że tylko w przeciągu kilku ostatnich dni otrzymał około 700 zgłoszeń z całej Polski, oraz około 50 zgłoszeń z zagranicy. Jeśli takie tempo zgłoszeń kościelnej pedofili się utrzyma, to do końca roku może się okazać, że stowarzyszenie zarejestruje kilka tys przypadków aktów pedofilii dokonanych przez urzędników kościoła. Jednak zwracam uwagę, ze stowarzyszenie rejestruje jedynie ofiarę, a nie ilość / ciągłość aktów pedofilskich popełnianych na jednej ofierze. Jest to oczywiste, ze jeśli zboczony knur w sutannie wykorzystał już raz dziecko, to później pod groźbą wykorzystywał je wiele razy, czasami całymi latami. Zatem zakładając, że jedna ofiara była wykorzystana kilka-kilkanascie-kilkadziesiąt razy, to samych aktów pedofilskich dokonanych przez urzędników polskiego kościoła mogło być kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy. Cieszy, że ludzie przestali się bać i lawina zgłoszeń ruszyła. Mam też nadzieję, że niebawem ruszy lawina roszczeń sądowych i w konsekwencji, lawina wyroków z odszkodowaniem, które będzie płacił ten pedofilski kościół. Co prawda na początku zapłacą za to zmanipulowani wierni ze swych składek i opłat na tacę, ale może później taki wierny zastanowi się, czy w ogóle coś dawać pedofilom, gdy jego ofiary będą przeznaczane na milionowe odszkodowania dla ofiar kościelnej pedofilii. JJ

Autor: Alej.....  godzina: 13:31
Słyszę w radio, że kolejny kardynał z USA usunięty przez papieża ze stanowiska - gdy był biskupem w Pittsburghu ukrywał księży pedofilów. To chyba jakaś epidemia! Nie powinno się ich jakoś szczepić? - bo od tej Nathan'owej modlitwy jest coraz gorzej...

Autor: Nathan Forrest  godzina: 14:48
Ja wam nie zabraniam byc ateistami, ale przez to wasze plucie duzo ludzi normalych krzywdzicie. Plucie na innych wielu na tym forum sprawia radosc, ale jestem przekonany, ze przyjdzie czas, a zaczniecie sie zastanawiac nad Bogiem w waszym zyciu I myslec, co mowiliscie oraz wypisywaliscie na temat religii I nie tylko.Tyle.

Autor: ricardo  godzina: 14:49
W Australii jeden z tych ,obligowal pod grozba pistoletu, aby kleczec miedzy jego nogami.

Autor: ricardo  godzina: 14:54
Nathan Forrest,a czy Ty wiesz ilu ludzi dzieki nie pluciu jak nazywasz ,a dzieki troche oswieceniu ,zacznie sie zastanawiac?

Autor: Nathan Forrest  godzina: 15:04
Wiem, ze na podstawie wulgarnego,klamliwego I tendencyjnego filmu Kler, uwazacie, ze Kosciol sie zmienia, a przeciez ten proces jest trwajacy juz conajmniej killka lat w Kosciele.O filmie Kler nikt w USA nie slyszal, jak mowiono glosno o problemach wewnatrz kosciola. Nie robiono zas zlego PR z uwagi na 10% tych zlych duchownych calemu Kosciolowi, Wy dazycie do oplucia tym filmem wraz z rezyserem calego Kosciola I robcie to, nie po to by go zmienic lecz zniszczyc.Wielu z was gdyby to przynieslo skutek zniszczenia Kosciola przyjeloby nawet Islam! Zreszta kto wie , jak bedzie za 50 lat, przyjdzie zima Ruscy zakreca gaz, a pozniej po latach okaze sie, jak z Czeczencami, ze Polska przyjela 0,5 mln nielegalnych imigrantow o wyznaniu islamskim, bo zabraklo kasy na kielbase wyborcza I 500+ !

Autor: WIARUS  godzina: 15:14
Cytuję : - " O filmie Kler nikt w USA nie slyszal," - no to czytaj (dziennik.lowiecki.plhttps://www.nytimes.com/2018/10/08/arts/poland-clergy-movie.html) bo to, że Nathan Forrest nie chce słyszeć nie oznacza, że nikt w USA nie słyszał!! Smarzowski: - Film jest adresowany do katolików. Mam nadzieję, że wychodząc z kina zdadzą sobie sprawę, że są współodpowiedzialni za to, co zobaczyli na ekranie - cytuje jego słowa "NYT".

Autor: Nathan Forrest  godzina: 15:23
Rozmawialem z wieloma ludzmi I wielu film oleje, bo maja wlasna opinie juz o filmie. Oczywiiscie, Ci co chca pojda obejrzec I wielu pozniej napisze, ze wydalo $$ na szmire.Zreszta juz tak mowia. Koncze ten temat, bo niektore dziadki z WP PRL dostaja ekstazy z oplucia Kosciola, I jeszcze zejda przedwczesnie. Bog z Wami.Niewatpliwie juz tez moje wpisy zaznaczyli do skasowania.

Autor: ricardo  godzina: 15:28
Czemu nazywasz klamliwym itd,to ze za woda nie slyszeli o tym filmie no kiedys uslysza.Nie opowiadaj ze cos ,jak sie komus przytrafi to to czy tamto.Zaplakalbys sie gdybym opowiedzial Ci historie nie z gazet i telewizji,nie z filmu ,ale o d tych co to przezyli ,nie jeden nie dwoch.Nie strasz Bogiem ,bo wiesz tyle samo co wszyscy ,gdyby Ciebie ,mnie i innych ,nauczyli modlic sie do durszlaka ,tak bysmy robili.Trzeba przyznac,,narazie nie ma mozliwosci powstrzymac to co w Polsce sie dzieje..Modlitwa nie bardzo pomoze. Nie ma mozliwosci i wnet pewnie nie bedzie ,zeby cos w tym temacie zmienic.Ale jest juz milowy krok. A to jest ten film.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 15:34
To pewnie bedzie szturm na kasy biletowe w USA, a 320 000 000 mln Amerykanow zuci sie ogladac ten "wartosciowy" film😀 Po "2 emisji "w Chicago film zdejma, bo skoncza sie chetni do ogladania wulgaryzmow i reklama w polonijnych mediach nie pomoze😀

Autor: WIARUS  godzina: 15:35
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: inwektywy między dyskutantami.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 15:45
Panie WIARUS znam opinie ludzi, co szanuje bardzo, nie potrzeba mnie wydawac kasy na ten film.Czasy przymusowych emisji filmowych skonczyly sie w 1989 roku. Sa ludzie, co maja w dalekim powazaniu ta szmire.Znam wielu duchownych, I sa to ludzie dobrzy.Pozdr.DB.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 15:55
Film jest adresowany do katolikow, a ogladania glownie go ateisci. Tak podoba sie co niektorym ten film, niech go ogladaja 24h kazdego dnia! Film ma tytul Kler I przekazuje informace, ze Kler=zlo, byc moze ten rezyserem zrobi film pt.Kobiety I z tego wrzucania wszystkich do jednego work, Kobiety=qurwa I nierzadnice.Tak nie mozna mowic o wszystkich!!!

Autor: Nathan Forrest  godzina: 16:17
Jaki to film obiektywny, gdzie nie ma zadnego pozytywnego duchownego! Wszystkie informacje mowia, ze w Kosciele problem dot. 10% , film mowi, ze 100% duchownych takimi zlym ludzmi jest!

Autor: Nathan Forrest  godzina: 16:33
Znam biskupa z Irkucka,to taki skrony I pelen wiary w Boga czlowiek, a ten rezyser jak ukazuje biskupa w koscielne? Wszystkich do jednego worka! I przekaz idzie w Swiat, Kler( w domysle Kosciol) to pedaly, pijaki, naciagacze, co molestuja dzieci.Tak nie mozna robic!

Autor: Nathan Forrest  godzina: 16:38
Nikt nie mowi oficerach WP a raczej LWP, ze byli w 100% zdrajcami I pacholkami ZSRR.Bo to nie prawa, wielu z Was to boli to nieprawdaz? Sluzyliscie krajowi I ojczyznie!.Na Kosciola zas plujecie, az tchu wam brak, po nocach piszecie o Kosciele zlym, a gdzie choc jedno dobre slowo.Nikomu z Was ksiadz nie pomogl, nie pocieszyl w zle chwili, nie zamknal oczu bliskiej osoby, by umarla w spokoju ducha?

Autor: F.N.S  godzina: 16:40
Nie przeszkadzam ci amerykaninie pitolić tu czy przeszkadzam? Inaczej: czy mam na to wpływ? Chyba nie... A wiec wnoszę, że nie przeszkadzam. "nie probuje grzebac w zyciu innych, jak czynisz ty & Co" Możesz amerykaninie rozwinąć to zdanie? Chciałbym wiedzieć do czego to się odnosi.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 16:52
Ja nie chce polskiej emerytury, mam amerykanska.Mam zone, rodzine I nie potrzeba mnie adrenaliny. Kto chce sie wiazac czy bzykac Czeczenkami, Ukrainkami itd.,to jego rzecz, ja mam wspaniala rodzine I beda ja bronia przed kazdym nawiedzonym czlowiekiem, jakby chcial skrzywdzic ludzi przez mnie kochanych. Tyle.

Autor: jager.jacek  godzina: 17:00
for -rest, Przyznam, że póki co Kler nie jest jeszcze hitem w US, przynamniej takim, jakim niewatpliwie był np.film Spotlight, który jest faktycznie fabularyzowanym dokumenetem opisującym dochodzenie bostońskich dziennikarzy ujawiajace skalę i metody działania knurów pedofilskich w katolickim kościele w US, na poziomie parafi, kNurii i episkopatu US. Szczególnie dla oczadziałych kadziłem przypomnę, że film dostał amerykańskiego Oscara, natomiast dziennikarze, którzy ujawnili i opisali ten zbydęciały procedr katolickich księrzy dostali amrykańskiego Pulitzera. W tym przypadku także napiszesz, że nikt w ameryce nie słyszał o tym filmie i o nagrodach, które dostał reżyser filmu oraz dziennikarze z Boston Globe ? ;)))) Mogę uwierzyć, że amerykańscy cywilizacyjnie uwstecznieni rednexi i mormoni nie czytaja prasy, nie ogladają tv i nie chodzą do kina. Ale w to, iż całe społeczeństwo amerykańskie nie wie nic o tym filmie, uwierzą tylko najgłupsze mohery lub wyznawcy rydzykowej sekty. Jeszcze dodam, że Kler w pierwszy weekend emisji miał prawie jeden milion widzów, czyli jest to najbardziej popularną premiera w polskich kinach na przestrzeni ostatnich 30 lat, bowiem w pierwszym tygodniu zdobył więcej widzów niż kiedyś zdobyły najwiękze hity kina śiatowego, np. takie jak Gwiezdne Wony, Park Jurajski, czy Avatar. Czarni robią mu znakomity PR - czym większą pianę mają na kłamliwych gębach, tym więcej ludzi w kinach oglada Kler ;)) JJ.

Autor: bfgj  godzina: 17:01
@jager.jacek To chyba Ty jedziesz po bandzie. Nie sugeruj mi że w Polsce nie można spokojnie żyć nie chodząc do kościoła, nie dając na tace, nie chrzcząc dzieci, nie chodząc na religię nie oglądając TV Trwam. Ja znam takich ludzi i nie mają problemów. Problemy zaczęli mieć gdy chcieli wziąć ślub kościelny . I prowadzili wojnę z proboszczem bo nie chciał mu udzielić tego ślubu. Więc go zapytałem. Po co Ci ten ślub kościelny.? Po co chcesz ochrzcić dzieci? Odpowiedział.: Tak na wszelki wypadek.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 17:03
Ja w odroznieniu od tych, co tu pluja bohatersko i bywaja w Kosciele co Niedziela w pierwszym rzedzie,nieregularnie chodze do Kosciola, ale znam Ksiezy prywatnie, rodzinnie, sa ludzmi jak kazdy z was, ale nie wszyscy sa zli, jak w/w filmie.Sa granice tworczosci, ale wulgaryzmy, klamstwa, wrzucania wszystkich do jednego worka, to nie szuka, to wychodek na export! Fakt - napalajacy duma produkt na export wielu z Was !

Autor: Nathan Forrest  godzina: 17:08
.

Autor: Mark - 2  godzina: 17:48
"Amerykaninie", a ileż to rożnych sekt (związków "wyznaniowych"), jest w tym twoim "ukochanym kraju" - pewnie setki lub tysiące. Tylko dlaczego, ta jedna o której tu mówimy - jest jaka, jaka jest i to na prawie całym świecie. Ciekawe, dlaczego o innych sektach (związkach wyznaniowych itp. "religiach") prawie nic nie słychać chociażby w temacie np. pedofilii, rozpasania, bezpardonowego bogacenia się, itp. Czyli co, są porządne "sekty" i te złe. ?

Autor: bfgj  godzina: 18:00
@Mark - 2 Akurat.

Autor: bfgj  godzina: 18:00
.

Autor: F.N.S  godzina: 18:23
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 18:33
.

Autor: F.N.S  godzina: 18:41
Żebyś ty był taki powściągliwy w swych wypowiedziach jak w tej ostatniej... . u ciebie = ,

Autor: Alej.....  godzina: 20:54
Osobiście nie wierzę, że są porządni księża. To tylko czyjeś pobożne życzenia... Przecież każdy, w miarę przyzwoity człowiek, wystąpiły z tak fatalnej i niesławnej organizacji. Sumienie nie pozwoliłoby mu w tym tkwić, mydląc jednocześnie ludziom oczy. Moim zdaniem nie ma takiej możliwości.

Autor: WIARUS  godzina: 20:55
Zamiast zgłaszać wpisy do skasowania powinieneś więcej rozmawiać (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Pedofilia-w-Kosciele.-Papiez-przyjal-rezygnacje-metropolity-Waszyngtonu) z Amerykanami i uświadomić ich w sprawach, o których brednie piszesz w odniesieniu do katolickiego kleru polskiego! Amerykański jest taki sam a może jeszcze gorszy. PS "Kler" obejrzało już 3,089 mln widzów. Obejrzy go jeszcze więcej w kraju a zapewne zagranica nie będzie gorsza w tym względzie bo prawa do jego emisji zostały kupione przez wiele krajów, wśród których znajdują się Austria, Niemcy, Irlandia czy Wielka Brytania oraz USA i Kanada.  Wybierz się - oczy otworzysz ze zdziwienia.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 21:46
A co to jest na ok.1.200 mln wierzacych w Kosciele Rzymskokatolickim na Swiecie. Panowie zachowujcie sie powaznie z tymi danymi.Jak obejrzy 200 mln, to obejrze,a teraz skonczyly ten brzydki temat, nie lowiecki.Pozdr.DB.