Środa
12.09.2018
nr 255 (4791 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Za mało mamy problemów.  (NOWY TEMAT)

Autor: Skrzekot  godzina: 15:03
Idiota? (dziennik.lowiecki.plhttps://epoznan.pl/news-news-88613-%10Mysliwy_podejrzany_o_zastrzelenie_dwoch_psow._Zostal_aresztowany)

Autor: Manlicher 308w  godzina: 16:07
Żniwo braku badań.

Autor: narzynacz  godzina: 16:47
Stare przezwyczajenia . 10 lat temu była tu ostra dyskusja nad zasadnoscią strzelania psów i kotów oraz estetyki takiego odstrzału Dziś prosze ........areszt a może więzienie bo zawiasy na 100 % Jak walono wszystko bez zastanowienia czy sensu takiego czynu prorokowałe że to się źle skończy .szkoda bo jestem zwolennikiem strzelania zwłaszcza kotów tylko z głową Teraz już po" ptokach "

Autor: trucizna  godzina: 16:51
Jak się mu nie chciało posprzątać, albo wywalić truchło na drogę szybkiego ruchu to teraz się pobuja

Autor: narzynacz  godzina: 17:00
Trutka .....a co z "kulą " za dużo by nie nakombinował Dziadek dawno temu załatwiał takie sprawy przy pomocy zerówek czy nawet trzech zer ale to było tak dawno temu że nie wiadomo czy prawda czy tylko legenda

Autor: broni  godzina: 17:24
Szkoda faceta, a tak to na razie od lowiectwa odpocznie, ale dwa pimpki po lowisku juz nie beda biegac. Pzdr.DB

Autor: jager.jacek  godzina: 18:04
Może tylko ja doczytałem, ale napisano, że godpodrz zgłosił strzelone psy na terenie swojej posesji. Nie jestem za wałęsającymi się burkami w lesie. Jesli jednak "myśliwy" zastrzelił te psy na terenie prywatnej posesji gospodarza, to moim zdaniem powinien siedzieć w pierdlu nawet parę lat. JJ.

Autor: bfgj  godzina: 18:20
Wiele lat temu polemizowałem na tym forum na temat strzelania psów. Pisałem ,że w niedalekiej przyszłości polskie prawo zabroni tego "strzeleckiego treningu" pod groźbą kary więzienia. Zostałem przez niektórych wyśmiany. Dziś już wiadomo kto miał wtedy rację. Pomału cywilizuje się polskich myśliwych., którzy nie potrafią zrozumieć czym dla człowieka jest pies. Jeżeli nie potrafią zrozumieć przy pomocy rozumu to trzeba ich uczyć przy pomocy ostrych konsekwencji prawnych. Idiotów nie żałuję.

Autor: jager.jacek  godzina: 18:45
bfgj, Świat się zmienia, ale niestety, nasi mysliwi mentalnie pozostali w czasach PRL-u. Czytając niektórych na forum można wysnuć wniosek, że dla nich pies to przedmiot a nie podmiot, a polowanie to darmowy rzeżnia, a nie przygoda i pasja. Poza tym, brak jansno zdefiniowanej ustawowo pozycji myśliwego w naszym polskim społeczeństwie i zaniedbania - wręcz zaniechania - Zrzeszenia na tle etyki i jakiejkolwiek kultury mysliwskiej, czynią nas w oczach społeczeństwa bestiami. Do tego dochodzą takie medialne kwiatki jw, gdzie "mysliwy" na terenie prywatnej posesji gospodarza dokonuje odstrzału dwóch psów. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić co był zrobił, gdybył złapał takiego ch...a strzelającego do moich piesków na terenie mojej posesji. JJ.

Autor: bfgj  godzina: 18:52
Kiedyś pisałeś w innym tonie.

Autor: jager.jacek  godzina: 18:55
O psach zawsze pisałem dobrze, o "kolegach " myśliwych nigdy dobrze. Może kiedyś nie wyrazałem tego wprost, jednak nigdy nie popierałem strzelania do psów, JJ.

Autor: bfgj  godzina: 19:08
Zakaz norowania. Zakaz polowań zbiorowych Zakaz......................................................................... Oczywiście nie całkowity ,ale zakaz w takiej formie jak obecnie.

Autor: rales  godzina: 19:10
ad bfgj: Nie bardzo rozumiem określenia o 'cywilizowaniu polskich myśliwych'. Psy strzela się we wszystkich krajach świata z wyjątkiem trzech: Watykanu - bo wyłacznie strefa zabudowana, Indii - bo są święte, i Polski. W Szwecji myśliwi mają zalecenie odstrzeliwywania włóczących się psów, następnie sprawdza się chip - kto jest właścicielem, i później właściciel ma kłopoty z tytułu 'utarty nadzoru nad posiadanym psem'. Darzbór!!

Autor: bfgj  godzina: 19:17
rales Nie chce mi się z Tobą polemizować. Swoje na tym forum już napisałem. Piszesz nieprawdę.

Autor: jager.jacek  godzina: 19:29
bfgj, .... idziesz po bandzie z tymi zakazami ;) Polowanie z psami - jestem za , ale nie na wszystkie gatunki. Polowanie zbiorowe - też jestem za, pomimo, że pieski czasami poranione. Pololowanie w norach - mam trzy pieski teriery, idealne do norowania. Przez ostatnie 30 lat też polowałem z najlepszymi Towarzyszami, ale w nory nigdy piesków nie puszczałem. U mnie w domu, gdy wracam z polowania w nocy, żona i dzieci zawsze pytają czy pieski tez są w domu i czy nic im się nie stało ;) A pieski nie młode- 11 lat na karku i powiem, że z tego powodu czasami zostają w domu, nawet pomimo tego, iż niemiłosiernie wariują i płaczą gdy widzą że bez nich do lasu idę. Nie wiem co bym zrobił, gdyby ktoś skrzywdził moje pieski. JJ

Autor: broni  godzina: 20:11
Tiiiia, beda sie cywilizowac mysliwi!!! a wlasciciele psow nie musza, wczesniej czy pozniej mimo straszliwego oporu czesci obywateli i obecnych wladz, ucywilizuja sie tez wlasciciele psow! Psom ucywilizowanych wlascicieli nie bedzie sie dziala zadna krzywda! za to moze spotkac taka nieucywilizowanych wlascicieli, patrz post "ralesa" Pzdr.DB

Autor: bfgj  godzina: 20:23
@jager.jacek Ja nie piszę o Tobie. Ja piszę o myśliwych. @broni Właścicieli psów także trzeba cywilizować. Ale powinieneś wiedzieć że psy na to wpływu nie mają. To nie one piszą ustawy w sejmie. One są jedynie ofiarami głupoty człowieka. Szkoda ,ze tego nie rozumiesz. Ciebie może i cywilizować nie trzeba , ale dokształcić na pewno.

Autor: jager.jacek  godzina: 20:30
rales, Z tym obligatoryjnym strzelaniem do psów przez szwedzkich mysliwych to sa zwykłe mity. Nie bede się chwalił ile czasu spedziłem w Szwecji, ile polowań tam odbyłem, ale nigdy nie słyszałem i nie widziałem, by jakiś szwedzki myśliwy strzelał do psów na polu i w lesie. W szwedzkich miastach, a szczególnie wsiach, widać wiele biegających wolno piesków, nikt za nimi nie strzela, nie nakazuje myśliwym strzelania. Oczywiście sa wyjątki, gdy np zdziczałe psy atakuja hodowle owiec, czy kóz. Jednak to jest zwykła procedura, która przyjeta jest także w innych krajach UE. Druga strona medalu to fakt, iż każdy właściciel pieska w Szwecji spaceruje lub biega z pieskiem zawsze na smyczy. Niezaleznie czy piesek jest duży, czy mały, czy w parku lub na chodniku, zawsze jest na smyczy. Inaczej zjawia sie straż miejska i wlepia właścicielowi mandat. Nie ma tłumaczenia, że tylko na chwilę piesek bez smyczy po parku biegał, że karnie chodzi przy nodze, że jest mały, stary, że zero agresji. Doświadczyłem tego na własnej skórze, gdy wiele lat temu będąc na urlopie pewnego dnia moje teriery przy szwedzkim parku wybiegły z samochodu za na wpół oswojonymi "szwedzkimi" geśmi. Przechodnie mało mnie nie zlinczowali, a szwedzka straż miejska wlepiła niezły mandat. Jednak o strzelaniu do moich piesków nie było mowy - nie to społeczeństwo, nie ta kultura posiadania pieska, całkiem inna mentalność i odpowiedzialność za pieska oraz za każdego innego zwierzaka. A przyznam, ze gesi w szwedzich parkach mają jak w raju, sa wręcz jak swięte krowy. Chodza i skubią pięknie wypielęgnowane trawniki, na wpół oswojone podchodza do ludzi na metr, a czasami i bliżej. W parkach przy oczkach wodnym samorządy budują im domki lęgowe, Szwedzi całymi rodzinami odwiedzają te budki opiekują sie tymi miejscami. Ogólnie są bardzo oburzeni, że u nas poluje się na ich szwedzkie gęsi. JJ

Autor: broni  godzina: 20:40
Pies na tym zdjeciu, nie jest psem mysliwego, chetnie uwiazalbym wlasciciela tak na tydzien tylko i pelna micha, woda, ale bez kobiety, mysle, ze nie skazalby wiecej zadnego psa na lancuch. Mnie trzeba cywilizowac albo douczac, Pzdr.DB

Autor: broni  godzina: 20:54
Inne futrzaki ucywilizowanych wlascicieli; To zdjecie bylo w Lowcu i jest autorstwa mojej corki. Pzdr.DB

Autor: broni  godzina: 20:58
Koty namietnie poluja na wszystko co sie rusza, my sie cywilizujmy i uczmy, bo gdym byl bardziej cywilizowany i doszkolony micus juz nigdy nie wracalby z polowania. Przez kilkanascie lat mieszkalem w innym kraju, psow tam bylo jak psow, ale nigdy nikt do mnie nie wolal, "niech sie pan nie boi on nie gryzie" tutaj nagminnie zaliczam takie zawolanie plus obwachiwanie jakiegos futrzaka. Zaluje wtedy, ze nie jestem mlodszy , bo chetnie skopalbym futrzaka i dal w morde wlascicielowi. Pzdr.DB

Autor: jager.jacek  godzina: 21:02
broni, Psy na łańcuchach - czasami metrowych z budą z kawałka starej blachy opartej o oborę, to totalna patologia. Ten z Twojego zdjęcia ma choć solidną budę, wybielone czyste ściany i czysty oraz suchy teren wokół. Mieszkam na wsi, gdzie pies to przedmiot, na metrowym łańcuchu i misce wody z namoczonym zapleśniałym chlebem przeżywają w takich warunkach max kilka lat. Dlatego w tym przypadku zgadzam sie z bfgj-tem, że to właśnie niektórych włascicieli psów trzeba cywilizować, ponieważ niektórzy ludzie są jak bestie, gorsi od tych zdziczałych psów w lesie. JJ.

Autor: broni  godzina: 21:18
Kilka dni temu siedze na ambonie, blisko zmrok, nic sie nie dzieje, zawabilem umierajacym zajacem, za chwile pod ambona sa dwa psy, do najblizszych zabudowan jest 1,5 km. To kogo tu trzeba cywilizowac? opowiadaczy bzdur razem z ustawodawcami!!! Pzdr.DB

Autor: WIARUS  godzina: 21:42
jager.jacek - tego na zdjęciu zabrali na spacer bardzo cywilizowani, wykształceni i o wysokim IQ właściciele ;-(

Autor: bfgj  godzina: 21:50
@ broni cytat: chetnie skopalbym futrzaka i dal w morde wlascicielowi. Pzdr.DB Nie rozumiem za co skopałbyś futrzaka. Jesteś jednak zarówno niedouczony jak i niecywilizowany. W mordę właścicielowi jak najbardziej. Ale jaka jest tu wina psa to ja nie wiem. Masz pretensje do ryby że w wodzie pływa?

Autor: labul  godzina: 23:02
,,Na posesji" Panowie jeszcze sąd się nie wypowiedział.

Autor: labul  godzina: 23:07
powinienem dopisać , że zdjęcie zrobiłem w 2014, nie lubię bezpańskich psów w łowisku