Środa
10.10.2018
nr 283 (4819 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Niech będzie pochwalony....

Autor: bfgj  godzina: 17:37
Tego się nie zatrzyma. Nikt nie wróci do oświetlenia świeczką , podróżowania koniem, i nikt nie zrezygnuje z produktów obecnego przemysłu. Ani myśliwy nie wróci do polowania łukiem aby w lesie nie leżało tyle metali ciężkich.. [No i butelek po wódce i puszek po piwie]

Autor: sumada  godzina: 19:04
Ludzie nie chcą i nie potrafią oszczędzać naszej planety Wraz ze wzrostem dobrobytu rosną nasze potrzeby. Jak ktoś jest bogatszy troszkę to kupuje działkę i ją odgradza i buduje chatę. Jak ktoś jeszcze bogatszy to kupuje posiadłość i buduje pałac. Stosuje tam ekologiczne pompy ciepła solary. Ma 4 samochody hybrydowe i on jest eko. Natomiast jak ktoś bidę klepie to mieszka na 30m2 pali czasem węglem i raz w roku jedzie pociągiem na wczasy do Ciechocinka. Ale o nim nikt nie powie że jest eko choć 1000 razy mnie obciąża planetę niż ten z pałacem. Spytajmy się siebie jakie wolimy życie prowadzić takie mniej szkodzące planecie biednego człowieka czy obciążać planetę jak ten nabab od pałacu. Nababa każdy kocha (może i zazdrości) bo daje pracę innym i zwykle więcej podatków płaci. Kilku nababów rozkręci małą miejscowość a bidak nie. Jeszcze mu trzeba dać. My nie chcemy oszczędzać a te eko rozwiązania to jest tylko puder do przykrycia prawdy. Karzemy sobie banany przez ocean wozić, ... ach można długo. Ten wywód ma tylko pokazać z innej strony sprawę. Może to moralizatorsko brzmi ale ja święty nie jestem tylko zdaję sobie z tego sprawę.

Autor: WIARUS  godzina: 20:23
Niech będzie pochwalony - jedni piszą do drugich a jeszcze inni szantażują (dziennik.lowiecki.plhttps://www.antyradio.pl/Film/News/Kler-Solec-Kujawski-Biznesmen-szantazowal-dyrektor-kina-by-nie-pokazywala-filmu-26308) bezczelnie.