Czwartek
08.11.2018
nr 312 (4848 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Niech będzie pochwalony....

Autor: bfgj  godzina: 07:27
mam nick jak nikt Nie pisz bzdur. Ja nie mam nic przeciwko temu, aby płacił także biskup jeżeli o tym wiedział i go krył. Biskupi i księża mają pensje [np. z katechezy w szkole], emerytury, własne nieruchomości ukryte na członka rodziny oraz pieniądze na kontach . itp. A jeżeli nie mają pieniędzy własnych to należy dla nich stworzyć obozy pracy w kamieniołomach i tam niech pracują na odszkodowania. To oni muszą odczuć karę i ciężar odszkodowanie a nie wierni i inni niewinni księża. Ja swoją logikę opieram na standardach które są na całym świecie. Ja wiem że w Polsce za błąd lub celowe działanie urzędnika płaci Urząd Skarbowy czyli państwo a tym samym podatnicy i także ja. Mnie przykład stoczni nie interesuje bo to jest patologia a nie światowy standard w takiej sprawie I w Polsce też to się zmienia. Za przestępstwa członka organizacji, związku, stowarzyszenia nie może odpowiadać cała organizacja chyba że jej się udowodni ,że jej regulaminy, statuty itp zawierały w swoich punktach elementy przestępcze i władze organizacji czy zarząd to zaakceptowały i uchwaliły. W KK taki wariant nie zachodzi. Pedofile nie działały z powodu wytycznych władz KK Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie. Jeżeli np. dyrektor zakładu w którym pracujesz dopuściłby się przestępstwa korupcji, lub malwersacji czy chciałabyś jako pracownik tego zakładu płacić [ w części] odszkodowanie i czy takie rozwiązanie byłoby społecznie sprawiedliwe On przehulałby kasę a załoga za niego płaci. Przecież takie rozwiązanie jest nielogiczne.

Autor: jager.jacek  godzina: 08:02
Wychodząc naprzeciw ewentualnym zarzutom spiskowego bfgj-ta od razu napiszę, że jako mieszkaniec stoczniowego 3miasta nikogo nie zgwałciłem i nikomu nie płacę alimentów, moja firma także nie płaci ! ;)))))))))))))))))))) To tak tylko napisałem gdyby pojawiły się kolejne natrętne pytania-przesłuchania ze strony obrońcy kościelnej sitwy ;) Niki, Najbardziej podoba mi się tchórzliwa reakcja bfgj-ta, gdy nie ma już argumentów pisze m.in; " Ja prowadziłem dyskusję z jager.jacek i odpowiadałem na jego wpisy., a nie Twoje." "Ty nie masz o tym zielonego pojęcia bo nie śledzisz naszej dyskusji na bieżąco i w każdym wątku, I wcale nie musisz tego robić. ". W tym samym czasie do mnie także pisze, że nie będzie ze mną dyskutować, poniewaz nie jestem dla j- EGO- EGO odpowiednim partnerem ;))))))))))) W końcu nie wiadomo z kim bfgj dyskutuje, gdy nie ma argumentów robi focha i pisze ,że nie będzie dyskutował. Argumentacja jak przystało na bfgj-ta pokrętna, nie powiedzieć że tchórzliwa - inaczej tego opisać nie można. W kwestii odpowiedzialności kościoła za pedofilię księży można obserwować na każdym forum wyszkolone kościelne trole, które klepią jak mantrę te same przykłady o odpowiedzialności Edka murarza za pedofilię, a nie jego pracodawcy. Walka jest wyłącznie o kasę, a nie o przyzwoitość i zadośćuczynienie ofiarom. Kościół już czuje gorący oddech ofiar i wyroków sądowych na swoich plecach. Fluorescencje w kNuriach już liczą, kalkulują, co się bardziej opłaci - pójście w zaparte i dopiero po wyrokach sądowych wypłacanie milionowych odszkodowań i kosztów procesowych? Czy może korzystniejsze będzie pozasądowe dogadywanie się np jak w Kołobrzegu z ofiarami i ich rodzinami w skutek tego wypłata mniejszych ugodowych odszkodowań, ale natychmiastowa i nie raz w świetle kamer oraz na oczach społeczeństwa. Oczywiście będą publicznie przepraszać, ... a to dla nich nie do zniesienia, ponieważ oni w dalszym ciągu żyją w czasoprzestrzeni średniowiecznego kościelnego zamordyzmu, gdzie biskup w kNurii był osobą nietykalną, nie musiał nikomu płacić odszkodowań, a tym bardziej przepraszać zmanipulowanej zabobonem ciemnoty. Za kilka-kilkanaście miesięcy okaże się, która drogę wybrali - będzie to można obserwować w wolnych mediach. JJ.

Autor: bfgj  godzina: 17:45
@jager.jacek Już to czytałem wiele razy. To nie jest przedmiotem sporu bo ja jestem za karaniem sprawców jeszcze bardziej surowo niż Ty. Ty stosując odpowiedzialność zbiorową chcesz chronić przestępców przed wypłatą odszkodowań i ewentualną pracą w kamieniołomach ------------------------------------------------------------------------------ Ale teraz już śmieszne jest to jak piszesz do mnie ,ale nie umieszczasz mojego nicku na początku jak robiłeś to kiedyś. Nie masz odwagi , boisz się riposty mocnymi argumentami , czy jest jakiś inny powód.. Co Ty ze wsi jesteś?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 22:41
@bfgj Możesz mi wyjawić gdzie się znajdują te kamieniołomy gdzie to dłużnicy odpracowują swoje długi? Mam kandydata na "dołowego" :)) "Co Ty ze wsi jesteś?" Czy to zapytanie skierowane do jager.jacka być tą Twoją legendarną ripostą z mocnymi argumentami? Się upewniam tylko :)

Autor: bfgj  godzina: 23:05
Niech będzie pochwalony.... Jeżeli zostanie udowodnione w sądzie że władze Kościoła Katolickiego ,a wiec krajowe episkopaty oraz Stolica Apostolska na swoich konferencjach, soborach. synodach dyskutowały na temat pedofilii w kościele ustalały strategię jej tuszowania , wydawały wytyczne do jej stosowania , czyli była powszechna wiedza na jej temat w najwyższych organach kościelnych to jestem za tym aby nie tylko KK jako organizacja wypłacał odszkodowania , ale jestem za tym ,aby jego majątek został skonfiskowany , a KK zdelegalizowany jako organizacja działająca na zasadach mafijnych.. Ponieważ jest to jedyny przypadek, gdy za czyny patologiczne swoich członków odpowiada zbiorowo organizacja. Na chwilę obecną jestem przekonany że taki przypadek nie zachodzi. Amen.