Piątek
09.11.2018
nr 313 (4849 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Niech będzie pochwalony....

Autor: Alej.....  godzina: 07:32
Nie musieli dyskutować na konferencjach, soborach i synodach (o kryminalnych kwestiach żadna grupa nie dyskutuje oficjalnie, w świetle kamer i nie zostawia z narad stenogramów) a i tak im sie strategie, wytyczne i metody tuszowania udowadnia. Powoli bo powoli ale jednak. Ogarnij się wreszcie, Beefgiejocie, bo żebyś nie wiem jak czarował to rzeczywistości nie zakłamiesz. Oczywiście możesz tu uprawiać tę swoją politykę prokościelną w nieskończoność, ale równie dobrze możesz (korzystając ze swoich praw...) już to sobie darować bo, przynajmniej na dłuższą metę, tego nie obronisz - nikt nie obroni. Jaki jest koń i tak widzi każdy...

Autor: 28rafal  godzina: 08:04
"Fiksacja (łac. fixus - umocowany, stały) – jeden z mechanizmów obronnych znanych w psychologii. Polega na kurczowym trzymaniu się wyuczonych mechanizmów przystosowania (myśli i zachowań), dzięki czemu nie dopuszcza się myśli, które mogłyby spowodować frustrację. Daje to krótkotrwały zysk psychologiczny w postaci zmniejszenia napięcia (co jest podstawowym zadaniem mechanizmów obronnych), jeśli zagrożenie minie, ale uniemożliwia przystosowanie się do niego."

Autor: jager.jacek  godzina: 09:54
bfgj, Wiele lat temu podjęliśmy z zoną decyzję o zamieszkaniu poza miastem, teraz faktycznie mieszkamy na pięknej wsi ;) i jeśli to ma być twój argument w dyskusji, to jest on prastaczy i bardzo żałosny, pokazujący, iż ty już nic innego nie masz do powiedzenia, prócz prostackiego ataku at persona na mieszkańca wiejskiej posiadłości. Co do kamieniołomów, to Niki słusznie powyżej zauważyła, iz do tej pory żaden kościelny knur-pedofil nie miał przyjemności pokuty w kamieniołomach, a wyroki na księży pedofilów zasądzane były zazwyczaj w zawieszeniu. .... ale to już zdaje się przeszła historia ;) Bowiem właśnie wczoraj mój sąsiedni trójmiejski sąd orzekł wobec kościelnego pedofila wyrok w wys 6 lat bezwzględnej paki, oraz dożywotni zakaz opiekowania się dziećmi. Ksiądz - knur pedofil, był także harcmistrzem i na organizowanych przez siebie obozach harcerskich organizował z małoletnimi spektakle sadomasochistyczne, m.in wiązał swoich nagich podopiecznych sznurami, biczował kablem, ściskał jądra, gwałcił, itd. - właśnie takie uzasadnienie wyroku wczoraj ogłosił sąd w Gdyni. Sześc lat paki to dużo i mało dla sadystycznego księdza harcmistrza pedofila. Mam nadzieję, że przez ten czas nie raz na własnym tyłku w więzieniu dozna tego, co czynił dzieciom. Co prawda zemsta jest zawsze słodka, w przypadku takiego sadysty-bydlaka to miód na serce ofiar i ich rodzin. Ale w tym przypadku nie jestem pewien, czy taka zemsta współwięźniów na perwersyjnym sadyście pedofilu będzie dla niego okrutną karą, czy może jednak okazać się słodką pieszczotą ;)))) JJ.

Autor: jager.jacek  godzina: 10:24
W zasadzie już co dzień wolne media podają informacje o nowych przypadkach pedofilii w kościele - skala podofilii w kościele jest ogroma. KNurie informują, że podobno kontrolują i walczą ze złym zjawiskiem, jednak jak jest naprawdę pokazuje m.in. ten film, w którym ksiądz pedofil jest w dalszym ciągu księdzem, ma swoja parafię, prowadzi rekolekcje z dziećmi a bis-kupa to nie rusza i watykański nadzorca pedofilskiego księdza nie zamierza informować o tym fakcie przełożonych w Watykanie.

Autor: bfgj  godzina: 13:50
@jager.jacek Wyraźnie nie czujesz atmosfery. Bierzesz ją zbyt poważnie i nie wyłapujesz żartów. Ja od pewnego czasu też mieszkam na wsi, i wcześniej wychowałem się na wsi . W moim wieku duża aglomeracja miejska stała się dla mnie nie do zniesienia. Choć dalej pracuję w dużym mieście to jestem szczęśliwy gdy wracam na wieś pomimo że codziennie muszę pokonywać ponad 100 km [ponad 50 km w jedną stronę. Też jestem wieśniakiem. To nie jest żaden argument poniżający a wręcz odwrotnie. Ale Ty jesteś tak nabuzowany że wszystko odbierasz jako atak. Ochłoń. Kościół i tak przetrwa. A dzisiaj piątek . Idź rozpal grilla i włóż mszalne do lodówki

Autor: bfgj  godzina: 13:54
Alej..... Cytuję :Beefgiejocie, bo żebyś nie wiem jak czarował to rzeczywistości nie zakłamiesz Koniec cytatu. A w którym wpisie ja zakłamuję rzeczywistość? Czy ja zaprzeczam temu co dzieje się w kościele? Tylko zaraz nie wmówcie mi że ja twierdzę coś, czego nie twierdzę.

Autor: jager.jacek  godzina: 14:57
bfgj, Do mieszkańców wsi nic nie mam, jak pow. pisałem - mieszkamy obecnie na uroczej wsi, na wsi wychowałem dzieci, ale ja faktycznie wychowywałem się w dużym mieście. Jednak w życiu poznałem wielu mentalnych wieśniaków, najczęściej to zmanipulowani przez kościół fanatyczni obrońcy watykańskich cwaniaków. Taki mentalny prosty chłop - tzw. ciemniak, w zamian za polizanie biskupiego złotego sygnetu i obietnicę płatnego biletu do urojonego raju, zdecydowany jest bronić nawet najbardziej absurdalnych tez oraz patologii kościelnych. Mentalny wieśniak jest czasami niczym wierny pies pański. Mimo swej psiej niedoli, całe życie liże łapy pana swego, i nawet "pomimo wieku" inaczej żyć już nie potrafi, do końca życia będzie skomlał ze szczęścia na widok pana swojego - naznaczony syndromem helsińskim. Jest jak inne miliony podobnych much, bzyczy i defekuje (w mediach ) jak one, żywi się (medialnie) tym, czym inne muchy, a poczęstowany wolnym światopoglądowo miodem zauważa, że tylko gooowno jest dobre, ... bo tak właśnie twierdzą władcy milionów much, bis-kupy. Mam nadzieję bfgj-*cie że ty jednak "czujesz atmosferę" i pomimo - jak pow przyznałeś - żeś wieśniak z zamieszkania i pochodzenia, prawidłowo złapiesz kontekst mojej wypowiedzi. JJ.

Autor: bfgj  godzina: 15:15
@jager.jacek Oczywiście ,że łapię . Zauważyłem aluzję. Ale ma na ten temat nieco odmienne zdanie. Służalczy stosunek do kościoła nie jest domeną tylko wsi. Tak samo jak fanatyczne jego zwalczanie nie jest domeną tylko ludzi wychowanych w dużych mieście. Ale to nie jest temat do dyskusji. Ja ciągle mam nadzieję ,ze przyjdzie taki moment w tej dyskusji ,że przedstawię Ci argumenty na które będzie ci bardzo ciężko odpowiedzieć. Ale aby to nastąpiło musi opaść atmosfera i Twój fanatyzm. W takim stanie ty na argumenty nie reagujesz. Przykładem jest fakt że pominąłeś celowo lub przez nieczytanie 90 % mich wpisów i argumentów.

Autor: jager.jacek  godzina: 16:16
bfgj, Po twojej pow. wypowiedzi widzę, że jednak nic nie zrozumiałeś ;) Jeśli twierdzisz że jednak "coś" zrozumiałeś, to właściwie co zrozumiałeś ? JJ.

Autor: bfgj  godzina: 16:27
Ty nie rozumiesz mnie ja nie rozumiem Ciebie. Co w tym dziwnego? Gdzie ja powyżej napisałem że coś zrozumiałem. Wskaż mi bo nie potrafię znaleźć.

Autor: jager.jacek  godzina: 17:58
"Oczywiście ,że łapię . Zauważyłem aluzję." Czyli jednak nic nie zrozumiałeś, a tylko złapałeś ? .... np chorobe weneryczną ? JJ.

Autor: bfgj  godzina: 18:23
@ jager.jacek Mam nadzieję ,że mi wyjaśnisz to czego nie rozumiem.

Autor: 28rafal  godzina: 19:04
Na rany Chrystusa! Jacku proś Jagera,,, czas kończyć. Czytać hadko! Jam jako Wy, spod żytniej strzechy. Acz markotnym uczynion tym gwałtem nieustannem.:-)