|
|
Wtorek
26.11.2019nr 330 (5231 ) ISSN 1734-6827 Hyde Park Corner Temat: Niech będzie pochwalony.... Autor: bfgj godzina: 08:42 Alej..... Wykaż tą winę instytucji i powołaj się na konkretny akt prawny. -czy to instytucja gwałciła, -czy instytucja dawała instrukcje że pedofilia jest elementem wiary -czy pedofilia w kościele jest pochodną działalności kościoła. Jeżeli posiadasz minimum wiedzy prawnej to uzasadnij to aktami prawa. Twoje stwierdzenie że w przypadku pedofila księdza jest to wina instytucji a nie księdza świadczy tylko o tym że jesteś typowym fanatykiem antykościelnym. Alej.. twierdzi że ksiądz pedofil nie jest winny tego co zrobił. Taką tezę może postawić tylko...... Ale będę się modlił za Twoje zdrowie, bo w innych kwestiach jesteś już nie do odratowania. [Ksiądz nie jest winny. to teza Aleja....] Cytat: Autor: Alej..... Data: 25-11-19 21:10 Przecież to jest kwestia winy instytucji - a nie członka Koniec cytatu -------------------------------------------------------- Jeżeli to nie jest wina członka to Ty jesteś........ Autor: Alej..... godzina: 09:38 Bfgj. Ale po co ja mam wykazywać (za darmo?) winę instytucji, skoro wykazują ją, prawomocnie, sądy w wielu krajach? A nawet wskazuje ją, tę winę, sama instytucja wyłapcając ofiarom odszkodowania dobrowolnie, bezprocesowo (unikają w ten sposób sądów). Sami wysocy hierarchowie się do winy KK przyznają. Sam papież choćby. Bfgj, usiłujesz zakłamywać rzeczywistość. Wszyscy od dawna wiedzą, że instytucje KK są winne (nawet one same to wiedzą) tylko Ty się jeszcze, ladaco, ostałeś... Módl się, bfgj, jasne - tylko naprawdę jakoś tak szczerzej, żarliwiej, intensywniej może, bo naprawdę słabiutko jakoś Ci to wychodzi. Jeszcześ nic nie wymodlił. Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund godzina: 09:41 Art. 430. KC Odpowiedzialność zwierzchnika za podwładnego. Kto na własny rachunek powierza wykonanie czynności osobie, która przy wykonywaniu tej czynności podlega jego kierownictwu i ma obowiązek stosować się do jego wskazówek, ten jest odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną z winy tej osoby przy wykonywaniu powierzonej jej czynności. Teraz Ty możesz sobie popolemizować z treścią naszego Polskiego Kodeksu Cywilnego bo logiczne próby uzasadniana około artykułowych uzasadnień to jak grochem o ścianę . Czekam i popisz się swoją ‘’opina prawną.’’ Autor: WIARUS godzina: 11:21 Niech będzie pochwalony.... Autor: bfgj godzina: 17:00 Bayerischer Gebirgsschweisshund Odpowiedzialność zwierzchnika? A więc niech odszkodowanie płaci ksiądz pedofil i jego ZWIERZCHNIK biskup. A ja pytałem o odpowiedzialność instytucji. Autor: bfgj godzina: 17:18 @WIARUS Zwróciłem uwagę na przewijającą się sugestię że to Rzeczpospolita pomaga, finansuje, i chroni przed odpowiedzialnością księży Kościoła Katolickiego I jest to prawda. Dlatego uważam że to państwo polskie i jego słabość jest współwinne za ten stan. ---------------------------------------------------------------------------------------------- Myślałem ,że któryś z was wysili się i odnajdzie w internecie z jakich funduszy w USA są wypłacane odszkodowania. Ale nikt tego nie zrobił. Liczyłem na WIARUSA specjalistę od linków. Widocznie nikogo nie interesuje jak to wygląda w cywilizowanym kraju. Lepiej pisać nieprawdę że w USA odszkodowania wypłaca KK, nie zdając sobie sprawy ,że jest to manipulacja i półprawda. Autor: bfgj godzina: 17:22 Alej..... Co wnosi dyskusja z kimś kto twierdzi ,że ksiądz pedofil który skrzywdził dziecko nie jest winny. W takim razie daj takiemu pedofilowi jakąś nagrodę , albo przynajmniej pochwałę. Ty bronisz księży pedofilów skoro twierdzisz że to nie oni są winni. Cytat: Autor: Alej..... Data: 25-11-19 21:10 Przecież to jest kwestia winy instytucji - a nie członka Koniec cytatu Autor: WIARUS godzina: 17:34 Niech będzie pochwalony.... bfgj - ja wiem, że masz te dane ale nie zostałeś upoważniony przez ich twórcę i właściciela do ich ujawnienia na forum i dlatego odsyłasz na Berdyczów do szukania gdzieś tam po internetach;-))) Bujaj się! Już kiedyś, w innym wątku, przyciśnięty do muru zrobiłeś to samo, twierdząc że autor pracy (rzekomo naukowej) nie upoważnił Cię do upublicznienia danych, na które się wtedy powoływałeś! Brawo Ty! Autor: Alej..... godzina: 20:26 Bfgj, musisz łapać kontekst dyskusji. To było o winie instytucji - a nie członka. I tyle. Módl się o rozumienie kontekstu, bo nie ogarniasz prostej wymiany zdań. |