Wtorek
14.01.2020
nr 014 (5280 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Niech będzie pochwalony....

Autor: Alej.....  godzina: 07:32
To jest cytat z Ciebie, bfgjot "Właśnie dziś miałem wizytę księdza. Czyli tak zwaną kolędę. Ksiądz wyszedł ode mnie trochę zdenerwowany..." I ja się wcale mu nie dziwię. Gdybym ja, swoim gościom, dawał koperty z jakąś lewą kasą, za to, że do mnie przyszli, to też by się zdenerwowali. I tak dobrze, że nie dostałeś z liścia... Wyszedł zdenerwowany ale kasę wziął - czy cisnął ją na podłogę, pod nogi? Chodzi mi o to czy ksiądz był przyzwoity (bo się, podobno, trafiają tacy...) czy może wart był Pac pałaca?

Autor: bfgj  godzina: 09:55
Alej To nie była lewa kasa, Uczciwie ją zarobiłem i zapłaciłem wszystkie podatki.[ Dochodowy i VAT, JPK wysłałem] Mam taką pracę że na podatkach nie mam nawet możliwości oszukać. Więc nie rozumiem dlaczego miałaby to być lewa kasa. Suma jest tak mała że podatek od darowizny wynosi zero. Więc o co Ci chodzi?

Autor: Alej.....  godzina: 10:24
Ok, bfgj. Nawet jeśli kasa była prawa (wiem, nawet samochody od bezdomnych są prawe...), to niestosowności zapłaty za przyjście w gości nie zmienia. To jest szczyt kultury i dobrego smaku. Ale wziął czy je bnął tą prawą - jak się okazuje - kasą, o podłogę w przedpokoju?

Autor: 28rafal  godzina: 11:16
Kasa "prawa" w odpowiednim,środowisku w obecności tlenu i wilgoci przechodzi w stan kasy "lewej". Szybkość procesu zależna jest od prędkości przesyłu danych przez modem fiskalny.

Autor: Nun  godzina: 14:51
Będzie prawa jak czarne opasy ją opodatkują ,wszyscy płacą podatki a oni nie , ciemny lud na to pozwala ! zamiast kasy poczęstujcie go lodami :) ciemny ludzie ,a oni do roboty ,do uczciwej pracy. DB

Autor: bfgj  godzina: 17:43
Kasę wziął. Są parafie gdzie kasy nie daje się księdzu na kolędzie tylko na tacę w kościele/ Zgadzam się że kościół jest w Polsce uprzywilejowany jeżeli chodzi o podatki. Ja uważam ,że wszyscy powinni płacić podatki na takich samych zasadach. @Nun A Ty płacisz składki na koło i PZŁ?

Autor: 28rafal  godzina: 18:04
bfgj ,,,,,Ty się ze wszystkim zgadzasz w zależności od okoliczności. Taki swojski pytający swojak.

Autor: WIARUS  godzina: 18:24
Niech będzie pochwalony.... W większości parafii w Polsce po świętach Bożego Narodzenia lub po Nowym Roku rozpoczyna się czas kolęd. Niektórzy parafianie mają z tą sprawą problem i szukają uzasadnienia lub jakiejś podpowiedzi na pytanie: Czy dawać i ile dawać pieniędzy księdzu przy tej okazji? Mnie to nie dotyczy ale gdyby miało mnie to dotyczyć to wyszedłbym z założenia, że: - „Kolęda” to nie wizyta inkasenta ze spółdzielni wyznaniowej, ale wizyta duszpasterska , z którą przychodzi ksiądz, wypełniający swoje obowiązki. Jeśli miałbym potrzebę przyjęcia go w swoim domu czy mieszkaniu to wiedząc o jego zamiarze odwiedzenia mnie ogarnąłbym je jakoś i ….. z grzeczności wysłuchałbym jego czy parafialnych problemów. Dopiero wtedy podjąłbym decyzję czy będę finansowo uczestniczył w ich rozwiązywaniu, oczywiście w stopniu, który uznałbym za stosowny i możliwy realnie do spełnienia bez uszczerbku dla mojego gospodarstwa domowego! I tyle w sprawie datków przy tej okazji!