Piątek
15.10.2021
nr 288 (5920 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Niech będzie pochwalony....

Autor: jager.jacek  godzina: 07:37
Oj, będzie sia działo, dziś na YT premierowy 1. odcinek Ekler ;)

Autor: bfgj  godzina: 15:41
Jakiś "mondry" z wysokim "wykrztałceniem" napisał cytuję: "Jeżeli prawo UE wg prokuratora stanu wojennego jest niezgodne z Konstytucją, to UWAGA -należy dostosować Konstytucje do prawa UE." Koniec cytatu. Czy aby na pewno Konstytucję należy dostosować do prawa unijnego? Czy nie odwrotnie? Jeżeli Konstytucja jest najwyższym aktem prawnym co przyznaje nawet lewak to wszystkie inne prawa, przepisy ustawy muszą być dostosowane do Konstytucji. Nie może być tak ,że Konstytucję będziemy dopasowywać do umów międzynarodowych, traktatów i innych umów. Za te brednie będziesz klęczał. Logika .Logika. Logika. Jakie Ty masz "wykrztałcenie"?

Autor: kudłatyx  godzina: 17:06
Jakiś mądry inaczej napisał,,,,logika, logika,logika. Wybitna inteligencja 😲 która wymyśliła, że przepisy UE należy dostosować do tego, co wypociła kucharka i prokurator stanu wojennego. Już widzę jak np rząd Włoch czy Francji dostosowuje się do tego, co wypocił Wolski tzw TK. A co ich to obchodzi? Nic. Klepnij się w sagan, bo od tego klęczenia cały rozum ci w kolana poszedł. Przyjmijmy, że Konstytucje ma 20 krajów UE i wg Ciebie przepisy UE należy do tych 20 różnych Konstytucji dostosować? Niby jak? Czy tobie się coś ze Związkim Radzieckim nie pomyliło? Wchodziliśmy na własną prośbę do UE i zobowiązaliśmy się dostosować przepisy krajowe do Unijnych. To my mamy się dostosować do prawa UE, a nie UE do prawa Wolski. Członek się dostosowuje do wspólnoty, a nie wspólnota do członka. Jaki trzeba mieć zryty prawacki beret, by tak prostych i oczywistych spraw nie rozumieć. Typowy homosowietikus,,,,,, z grzeczności nawet nie pytam jakie masz wykształcenie ,,,,,, bo przedszkole się nie liczy.

Autor: bfgj  godzina: 17:48
Chłopie ogarnij się bo większych idiotyzmów nikt tu nie napisał. UE to jeszcze nie jest państwo. A po co Francja czy Włochy mają dostosowywać się do naszej Konstytucji? A po co przepisy UE mają być dostosowane do 20 konstytucji? Zrzeszenie wielu państw odbywa się na takich zasadach że traktat powinien zawierać przepisy wspólne dla wszystkich państw których nie obejmuje konstytucja [handel, tranzyt, cła, wymiana technologii itp ] i wszystkie przepisy zgodne z ich konstytucjami [np. prawo do nauki] Natomiast wszystkie przepisy które się różnią w zapisach konstytucji poszczególnych państw powinny być pozostawione w gestii tylko tych państw. Be wpierdzielania się w nie swoje sprawy. Proste jak drut. Oczywiście ,że Konstytucja to nic trwałego i można ją zmieniać i dostosowywać jeżeli te zmiany są na naszą korzyść. Ale nie rozumem dlaczego my mamy zmieniać u siebie przepisy które obowiązuję w tych krajach które nam te zmiany nakazują. Niemcy nie zamykają kopalń a je rozbudowują. Francja Niemcy i jeszcze kilka krajów mają takie przepisy prawa ,że właściciel telewizji naziemnej musi być zarejestrowany w tym kraju i 51 % kapitału musi pochodzić ze strefy UE. O wyborze sędziów nie chce mi się pisać bo tam jest gorzej niż u nas. Ale widocznie nie dla wszystkich jest to zrozumiałe Dlatego Szkoła Szkoła i jeszcze raz Szkoła. Będziesz klęczał za te brednie, które wypisujesz i będziesz pokutował. [Jeżeli UE [Francja , Niemcy] uznają że islam jest jedyną religią to my Polacy mamy zmieniać konstytucję i przechodzić na islam? A jeżeli Turcja wejdzie do UE to mamy ją chrystianizować?] Ja pitole. Co za teorie.