Niedziela
17.10.2021
nr 290 (5922 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Niech będzie pochwalony....

Autor: kudłatyx  godzina: 07:51
Alfabet, znowu Niemcy Cie biją? Czy nie dotrze do tak i inteligentnej osoby, że prawa w UE nie tworzą Niemcy czy Francja, TYLKO PE, w ktorym zasiadają też POLSCY POSŁOWIE. Jest to wspolne prawo, uchwalone dla wszystkich, w tym POLAKÓW. Nie chodzisz na wybory, to do kogo nasz pretensje? Nie dziwi Cię to, że to prawo UE, przeszkadza tylko kaczysynom, a wszystkim innym nie? Piszesz, że Niemcy robią rolnikom utrudnienia, ,,,,,,to zapytaj co robi u NAS SANEPID i PIW? Koń by zrozumiał,,,,,a Ty nie? Ps. Skoro się upierasz,,,,,,,to mam rozumieć, że wszystko co kaczesyny uchwalą w sejmie Ustawami mnie nie dotyczy, bo ja kaczysynòw nie wybierałem i nie w kaczej Polsce sie urodziłem.

Autor: bfgj  godzina: 07:54
Czyli reforma idzie w dobrym kierunku. Kiedyś nikt nie zajmował się pedofilią , a dzisiaj już dwie jaskółki…. Ale mnie najbardziej rozbawiła teza @kudłatyx jego logika i sposób myślenia. Od wczoraj mam ubaw z tego powodu. A owa teza wygląda tak: "Jeżeli chcesz ,aby Twoje poglądy były najważniejsze to zaakceptuj i przyjmij moje poglądy i uważaj je sobie jako najważniejsze." Co Ty o tym WIARUS sądzisz? W oryginale @kudłatyx brzmi to tak. "Polskie prawo jest najważniejsze, ale ma być zgodne z prawem UE. Jeżeli coś w naszym prawie jest niezgodne z prawem Unijnym, to należy to zmienić w naszym i tak zmienione stosować jako NASZE najważniejsze!!!" Myślałem ,że On jest mądrzejszy, a tylko poglądy ma inne. A tu wyszło szydło z worka.

Autor: WIARUS  godzina: 11:41
Niestety ,nie idzie! Tylko czasami - jak robi się zbyt gorąco - coś tam mniejszego kalibru trafia na wokandę! Z woli decydentów politycznych a nie obowiązujących procedur prawnych!

Autor: kudłatyx  godzina: 18:25
Polskie prawo jest najważniejsze, ale ma być zgodne z prawem UE. ja nawet nie pomyślałem, żeś mądrzejszy,,,,, i czego w powyższym zdaniu nie rozumiesz?

Autor: bfgj  godzina: 19:27
@kudłatyx W tym zdaniu brakuje logiki. Jeżeli polskie prawo musi być zgodne z prawem UE to oznacza że prawo UE jest ważniejsze od prawa polskiego. A skoro UE narzuca nam swoje prawo to po co cymbały chodzą w koszulkach z napisem "KONSTYTUCJA"? W takim razie Konstytucja RP to tylko papier bo nie możemy w niej zapisać własnych polskich praw bo musimy je dostosować do tego co określa prawo UE. A po co nam uczelnie kształcące prawników od polskiego prawa? Trzeba zacząć kształcić tylko w prawie UE bo tylko ono się liczy. Tomy zapisów prawnych spalić. Zlikwidować Internetowy System Aktów Prawnych https://isap.sejm.gov.pl Po co to komu potrzebne. Mój wpis dotyczy polskich aktów prawnych różniących się od prawodawstwa UE ze względy na naszą tradycję, światopogląd. Te przepisy polskiego prawa nie mają żadnego wpływu na funkcjonowanie UE. UE powinna być tylko wspólnotą gospodarczą i nie powinno jej obchodzić jak w Polsce będziemy wędzić kiełbasę, jaką krzywiznę mają mieć ogórki, czy marchewka jest owocem ,czy warzywem, czy ślimak jest rybą, czy marmolada musi być wytwarzana z owoców cytrusowych , jak Polacy będą nosić kalosze, itp...