Środa
20.10.2021
nr 293 (5925 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Niech będzie pochwalony....

Autor: WIARUS  godzina: 12:00
Niech będzie pochwalony.... (dziennik.lowiecki.plhttps://twitter.com/RKaznowska/status/1450476767291002890?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1450476767291002890%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftvn24.pl%2Ftvnwarszawa%2Fnajnowsze%2Fwarszawa-religia-w-szkolach-ponadpodstawowych-prawie-70-procent-uczniow-nie-chodzi-na-religie-5458756)
Cytat: - "A co jest w tych komentarzach i kto je napisał?" - to już trzeba samemu przeczytać, przemyśleć i ewentualnie wnioski wyciągnąć! Znajdowanie potrzebnych treści nie jest trudne i każdy bez wad intelektualnych potrafi to zrobić - tak kiedyś zostałem poinformowany publicznie!

Autor: bfgj  godzina: 15:56
@WIARUS Na własną opinię Ci nie stać? Zobacz jak kudłatyx-a pięknie "załatwiłem". Nie wie co odpisać na mój ostatni post i dal dyla w krzaki. Z Tobą jest podobnie. Ty nie masz własnego zdania . Tobą manipulują media. A mnie goowno obchodzi co do łbów wciskają media i jaką opinię kształtują. Mam własny rozum , potrafię myśleć , i sam wyrażam niezależną opinię. Media są dla mnie tylko informacją i to z ograniczonym zaufaniem jeżeli chodzi o rzetelność i prawdziwość przekazu. Reszta jest u mnie w głowie. U Ciebie jest odwrotnie.

Autor: lelek_nowy  godzina: 16:40
bfgj, odpowiem na pytanie dlaczego UE w swoim prawie nie napisze że kara śmierci pozostaje w gestii państw członkowskich. Gdyby w traktatach lub prawie UE był taki zapis, to jak żonę poprzez worek foliowy wyślesz na tamten świat, to zrobisz to w kraju, gdzie nie ma kary śmierci (tak z ostrożności), ale drugi mniej ostrożny lub mniej kumaty zrobi to samo w kraju, gdzie kara śmierci istnieje. Tak ma być? UE uważa, że nie, bo uznaje obywateli wszystkich krajów członkowskich za równych i nie może jeden kraj eksterminować ludzi, a inny nie. Albo kara śmierci we wszystkich krajach, albo w żadnym i to jest równość wobec prawa w każdym kraju członkowskim.

Autor: WIARUS  godzina: 16:55
@bfgj - od dawna wiadomo, że jesteś najmądrzejszy, na wszystkim się znasz i liczą się tylko Twoje racje. Dyskusja z Tobą to jak rozmowa niemowy z wiszącym na ścianie muzeum obrazem średniowiecznym albo coś na wzór wczorajszej mowy PMM w Strasburgu - prosto do muru niezrozumienia! Szanuję jednak prawo każdego do autokompromitacji! Tak trzymaj i pamiętaj, że od ludzi niemądrych należy trzymać się z daleka, bo ich głupota może być zaraźliwa i nawet profesorskie tytuły przed nią nie chronią! Twój megalomański wpis powyżej (20-10-21 15:56) tego dowodzi. Jeśli sądzisz, że zrozumiałeś to, co napisałem, to prawdopodobnie niezbyt jasno i wyraźnie to wyartykułowałem! Nisko się kłaniam! Karłom inaczej nie można się ukłonić!

Autor: bfgj  godzina: 18:58
@WIARUS Twój post powyżej świadczy o tym ,że potrafisz wyrazić własną opinię. Ale Ty wolisz lekceważyć uczestników tego forum katując ich linkami do wątpliwych informacji i opinii. @ lelek_nowy W moim wpisie kara śmierci była tylko przykładem w dyskusji na wyższością prawa UE nad krajowym. Ale jeżeli już chciałbyś analizować zasadność kary śmierci w poszczególnych krajach to przykładem są USA. W jednych stanach jest w innym nie ma i takie problemy o których piszesz nie prowadzą do ujednolicenia. ==================================================================== Niech będzie pochwalony..... W innym temacie kudłatyx podał link (dziennik.lowiecki.plhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_pierwsze%C5%84stwa_prawa_wsp%C3%B3lnotowego) nie zdając sobie sprawy ,że ów link właśnie udowadnia głupotę UE którą on popiera . Zasada pierwszeństwa prawa wspólnotowego nie jest stosowana nigdzie na świecie. W żadnych traktatach, umowach. itp. Tą zasadę wprowadza tylko UE. To precedens na skalę światową. No ale UE ma powody aby zastosować coś czego nikt nie stosuje, Tą "zasadą" gnębi i dyscyplinuje słabsze i mniejsze państwa. To bat na tych którzy mają inne zdanie. A niektórzy Polacy cieszą się że będziemy płacić kary, zamykać zakłady, itp. Co to za Polacy? Ale przyjdzie i na nich czas. Będą klęczeć. Braknie dla takich kościołów i klęczników. Trzeba już rozpocząć wielką narodową budową kościołów , aby mieli gdzie odpokutować winy. Amen.

Autor: lelek_nowy  godzina: 19:10
Federacja stanów USA ma swój sposób stosowania prawa, a UE swój. Każdy kraj wchodzący do UE podpisuje traktat, w którym zgadza się na pewne reguły prawne, a jeżeli te reguły mu przestają odpowiadać, to się wypisuje z UE, a nie trajkocze, o konieczności zmiany podejścia do prawa w UE.

Autor: kudłatyx  godzina: 20:23
bfgj, Ty naprawdę niekumaty jesteś A co unię obchodzi czy my lubimy LGBT czy ich nie tolerujemy? A jednak się wtrącają . Nic Unię nie obchodzi, czy Ty lubisz osoby LGBT, czy ich nie lubisz, bo nie o lubienie tu chodzi, a o RÓWNE PRAWA DLA WSZYSTKICH, w tym osób LGBT.