Środa
10.10.2018
nr 283 (4819 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: 650 zł za lochy!!  (NOWY TEMAT)

Autor: Leonsjo  godzina: 07:24
http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/nawet-650-zl-za-odstrzelona-039-sanitarnie-039-samice-dzika (www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/nawet-650-zl-za-odstrzelona-sanitarnie-samice-dzika,81487.html) ODSTRZAŁ SANITARNY!!!!! usunięcie z łowiska sztuki WYRAŹNIE CHOREJ. Można, a nawet należy, wykonać go bez względu na posiadanie odstrzału czy okres ochronny. Po dokonaniu odstrzału sztukę należy dostarczyć do nadleśnictwa i sporządzić protokół. Czy Pan minister Ardanowski nową definicję TEŻ wprowadzi !??

Autor: Lesław  godzina: 10:52
Nie minister a towarzysz Ardanowski, a wiadomo jak to z towarzyszami jest. Zawsze wymyślają nowe definicje rzeczy oczywistych ...

Autor: MARS  godzina: 16:13
Leonsjo, odstrzał sanitarny według Twego wyobrażenia to niestety bardzo, ale to bardzo zamierzchłe czasy.

Autor: Leonsjo  godzina: 17:18
Mars. Masz rację...

Autor: Tomi76  godzina: 17:21
A moze pajac Ardanowski juz sobie odpusci i odda stolek komus kto ma glowe na karku.takich rzadzacych jak mamy to sie wieszac powinno bez wyroku

Autor: WIARUS  godzina: 18:15
Taka redukcja jest działaniem czysto administracyjnym i sprowadza nas do roli reduktora zwierzyny (dziennik.lowiecki.plhttps://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/asf-odstrzal-dzikow-ryczalt,151,0,2418327.html)
    Rozporządzenie ministra rolnictwa w sprawie wysokości ryczałtu za wykonanie odstrzału sanitarnego dzików zawisło na stronie resortu we wtorek. I od razu wywołało burzę. Co z niego wynika? Myśliwi za samicę przelatkę (do dwóch lat) i dorosłą samicę dostaną 650 zł. Za pozostałe dziki - 300 zł. W uzasadnieniu przedstawiono nawet szczegółową kalkulację tej kwoty dla jej maksymalnej wartości. Z dokumentu wynika, że sam strzał wyceniono na 112 zł. Ocena wieku samicy i kontrola rzetelności dokumentowania to 70 zł, dłuższy pobyt na łowisku - 280 zł, dojazd - 50 zł.


Autor: F.N.S  godzina: 23:25
Może jestem uprzedzony ale wydźwięk tego artykułu w money.pl (mimo wypowiedzi pana Miłosza) jest jednoznaczny: myśliwi z radością w oku i za pieniądze podatnika zabijają biedne dziki oraz (co jest bardzo ważne i niepodlegające dyskusji) są jednym z najważniejszych wektorów rozprzestrzeniania się ASF czyli po prostu oni roznoszą ASF. ZG PZŁ milczy. Pewnie biedny czuje się winny... że ma takich zdegenerowanych członków. Łowiectwo do likwidacji (ruch w tym kierunku powolny acz stabilnie utrzymywany). Państwo powinno przejąć kontrolę nad wypłatami odszkodowań. Podoba wam się? Ogólnie wybory tuż tuż - będzie tego więcej. Ciekawi mnie dalsza polityka ZG PZŁ. Jako myśliwy członek PZŁ nic o tym nie wiem. Rzecznik raczej mało czyta to forum. Pewnie tylko facedzbuka okupuje albo inne twajdery.

Autor: F.N.S  godzina: 23:30
No i taki cytacik z komentarzy pod artykułem. Wypowiedź tzw "Rolnika": "Rolnik 2018-10-10 23:17 Skoro to głównie myśliwi na swoich butach roznoszą ASF po całym kraju to myślę,że powinno się również odstrzelić właśnie myśliwych i to by rozwiązało problem z tą świńską zarazą" Czy takie wypowiedzi nie są karalne? Jest tu jakiś prawnik? I jak myślicie, politycy czytają fora czy komentarze pod artykułami?

Autor: Renegat  godzina: 23:42
Czy leci z nami Pilot prawnik biegnijcie donieść na rolnika na pewno się polepszy .

Autor: F.N.S  godzina: 23:44
Renegat nie kpij. Wiesz co to jest błąd zaniechania?