Środa
10.10.2018
nr 283 (4819 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Łeba rykowisko  (NOWY TEMAT)

Autor: robcio2  godzina: 09:38
Wypoczywam w Łebie. Za "Maximem" ryczą byki ? Wie ktoś coś o tym ?

Autor: Mark - 2  godzina: 10:02
A co w tym dziwnego. W Słowińskim Parku Narodowym, jest całkiem niezła populacja i to pięknego jelenia. Pojedź do Smołdzina i w siedzibie SPN (muzeum), można obejrzeć niezłe wieńce i nie tylko. A i zapolować tam też kiedyś można było (odstrzały redukcyjne), jak jest teraz nie powiem, nie byłem tam już z 6 lat. Kiedyś "dawno temu", polowałem w okolicach Czołpina, głównie na dziki i jelenie z legalnym odstrzałem z SPN.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 10:13
Chyba już po rykowisku. Przynajmniej u nas nastała zupełna cisza. Co do Słowińskiego Parku to kiedyś, przez całe lata, jeździłem z Tatą na kaczki koło wioski Czysta. Było to przy granicy jeziora Gardno. Były tam wspaniałe przeloty- setki kaczek. Tata cały czas sądził, że to obwód jego koła. Kiedyś spotkał tam dwóch myśliwych. Zapytał czego tu szukają. Pokazali odstrzały z Parku.... Po czym sprawdził u łowczego granicę obwodów.... No i okazało się, że całe lata strzelał w Parku Narodowym.... I jakoś nikomu to nie przeszkadzało.

Autor: Mark - 2  godzina: 11:02
Kaczki to "pryszcz", a jakie gęsi się strzelało ze wzgórz za Gardną Wielką podczas ich przelotów na jezioro - ech "łezka się w oku kręci", gdy się wspomni polowania w SPN.