Niedziela
28.10.2018
nr 301 (4837 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Czy jest to prawda?

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 00:25
Trzeba modlic sie za ofiary. Jak ktos w USA popiera prawo do indiwidualnego posiadania bronii to glosowanie na politykow partii osla robi tyle sensu co zatrudnienie pedofila zeby pilnowal dzieci. Jesli chodzi o sprzedaz ziem federalnych lub stanowych do uzytku prywatnego to wieksze zagrozenie stanowi partia slonia.

Autor: F.N.S  godzina: 00:54
Amerykańcu ja się nie obrażam na twe błędy ortograficzne - mylić się rzecz ludzka ;) Spotykać się z tobą nie mam zamiaru - raz, że daleko pewnie ode mnie mieszkasz a benzin jak wiesz w Polsze drożeje więc oszczędzać trza i nie wydawać na głupoty typu jazda przez ocean atlantycki, dwa - że mierna to by była przyjemność. Nie wnikam też gdzie i jak głęboko masz mą opinię ale jeśli ją masz gdzie piszesz - to współczuję. Ze względów fizjologicznych. Poza tym proponuje więcej czytać po polsku wtedy przyjdzie rozumienie tekstu. Pisałem gdzieś, że odnoszę się do hjuesej? Chyba nie. Może znasz jakichś ludzi którzy w powyższym kraju przebywają i mają korzenie wywodzące się z polskiej krainy. I pewnie żyją oni po ahmerykańsku jak ty. I może nawet polują w jakimś ichniejszym ahmerykańskim związku łowieckim (np AH ZL). Ale jeśli nie polują w Polskim Związku Łowieckim będąc myśliwymi w Polsce, nie znając polskiej specyfiki (nie umiem niestety boldować słów bo bym "polskiej" pogrubił) to wiedzą o życiu myśliwego w Polsce tyle co mamut o McDonaldsie. Tyle samo wiesz ty ahmerykańcu. Co się źle dzieje w dalekim ci PZŁ to jego członkowie mniej lub bardziej wiedzą - poczynając od głównego redaktora tego portalu a kończąc na słabym członku tego złego PZŁa czyli mnie. Ale nie wiedzą tego twoi ahmerykańscy kumple i nie wiesz tego ty. Świadomość twej wiedzy o tym co tu w "Polsze" się dzieje jest iluzją. A co do polskiego społeczeństwa panie NF to miało i ma ono gdzieś PZŁ. Miało i ma ono gdzieś pana Blocha. Ba... nawet reformę łowiectwa ma gdzieś. Polskie społeczeństwo chce spokoju i pieniędzy na godne życie (jak każde). Do porządkowania różnych rzeczy (zgodnie ze swą wolą) wyznacza swych przedstawicieli - a przynajmniej tak myśli. Ale oni niestety nie zawsze wiedzą o co chodzi w każdym temacie. I bywa, że działają niestety nie za bardzo odpowiednio do sytuacji. I zdarza się, że niezbyt przemyślanie a jednocześnie "pod wpływem" - co widać po zmianach w Prawie Łowieckim. Biorąc pod uwagę powyższe: hu es ej i jej obywatelom nic do tego.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 02:56
Masz racje I nie masz racji.Rozwijac tematu nie ma sensu. Pozdrawiam.

Autor: bfgj  godzina: 06:03
Dziś USA są lewackie jak Europa. Dwóch gości wchodzi sobie na mój "teren" i pierdzieli głupoty jakby nie mogli pogadać sobie "u siebie." Dawniej bez problemu wyjąłbym broń i obu intruzów odstrzelił jak kaczki i włos z głowy by mi nie spadł. To rządy Clintonów i Obamów doprowadziły do takiego syfu. Dzisiaj w konserwatywnym południowym stanie policjant kilka godzin prosi pijanego "meksykańca" aby dał sobie założyć kajdanki . Kiedyś nie do pomyślenia taka sytuacja. Mam nadzieję że Trump sobie z tym poradzi chociaż za bardzo w to nie wierzę. [W USA mieszkają ale nawyki polskie pozostały. Skoro lubią włazić i coś rozpierdzielić to zapewne i kłusowanie im się zdarza..] No to pogadaliśmy sobie o regulaminie forum i prawie prasowym.. Po amerykańsku. A raczej po polsku.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 07:09
Zalozenie kajdankow jedna lub dwie minuty szybciej jak nikt nie patrzy i to z "kopniakiem w dupe." "Syf" nie zaczal sie od Klintona i Obamy ale oni byli wychowankami systemu ktory to rozpoczal. Jak nadmienil Samuel rozwijanie tego tematu nie ma sensu..

Autor: bfgj  godzina: 09:15
Teraz już rozwijanie tego tematu właśnie ma sens. Główny temat wątku i tak rozpierdzielony. Więc lepiej pogadać o Ameryce.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 09:27
Fajny kraj. Energia tania (petrol, ropa, gaz) i przecietne jedzenie w stosunku do zarobkow. Mozna cos wybrac z nizszymi podatkami domami o odpowiedniej cenie i dobra struktura. Propomuje tobie wysmienity stan Iowa.

Autor: WIARUS  godzina: 10:12
Niech będzie pochwalony ….. miałem zamiar nie odzywać się w tym wątku, ale …… wobec faktu, że wyrządzono ewidentną szkodę Autorowi tego wątku na Jego boisku poprzez utopienie tematu w innej problematyce, przy jednoczesnej radości okazanej w postaci uniesionego kciuka po administracyjnym usunięciu wpisu w innym wątku, postanowiłem wtrącić kilka zdań adresowanych do głównego znawcy wszelkich problemów: Jeżeli ktoś mieszka sobie kilka, kilkadziesiąt - 20, 30 a może i nawet więcej lat poza granicami kraju, gdzie de facto ta zagranica jest jego ojczyzną, tam pracuje, egzystuje, płaci podatki, chodzi tam na wybory, ma paszport, obywatelstwo i jest oderwany od polskiej rzeczywistości, to taki ktoś NIE MOŻE mieć jakiegokolwiek wpływu na jakiekolwiek urządzanie Polski. Nawet w niszowych działach, takich jak np. łowiectwo. Bo on tej Polski nie zna, nie rozumie i w zasadzie nie potrzebuje. My go zresztą też nie potrzebujemy a pouczenia wzorowane na rozwiązaniach kraju pobytu, jako nieadekwatne do krajowych warunków, nadają się tylko i wyłącznie na śmietnik. Jak jest zaś takim patriotą, że bez wierzby płaczącej i bociana na dachu kurnej chaty ani rusz, to niech mi tu w tri miga wraca, niech tu zasuwa za marne grosze, tu się rozlicza i cierpi, niech udowodni, że coś kuma i chwyta z tej rzeczywistej polskości a nie tej cepeliowskiej i wtedy dopiero będzie mógł dywagować co jest dla nas dobre, kto ma personalnie o tym decydować, w jaki sposób i kogo wybierze tego kogoś, kto potem będzie mógł go dymać z bólem d.... lub bez. Jak się siedzi w takich choćby juesej od wielu lat albo np. od wojny, obrośniętym po uszy mchem i paprociami, to proszę przez ten ocean nie wtrącać się w porządkowanie mojego podwórka, ustawianie mi mebli w pokoju i wybieranie takich czy innych popaprańców lub bardziej intelektualnie rozwiniętych osób. Po prostu wypad!

Autor: bfgj  godzina: 10:39
@ WIARUS Zgadzam się z Tobą w 100% Do tego co napisałeś nic już nie można dodać. No może jedno. Polakom mieszkającym za granicą przez dłuższy okres odebrałbym prawa wyborcze. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Nie można też zapominać że Polacy wyjeżdżający na stałe do USA w okresach największej emigracji , ale także i teraz to w dużej mierze [choć nie wszyscy] ludzie prości , często niewykształceni, niezaradni, którzy nie potrafili dać sobie rady w ojczyźnie. Nie zmieniają tego nawet przykłady Polaków wybitnych którzy przyczynili się do rozwoju USA. W większości jest jednak inaczej. Emigracja przedwojenna a także częściowo powojenna wyrządziła i wyrządza Polsce wiele szkód. Nie mając kontaktu z obecną Polską kształtowali i nadal kształtują jej wygląd jako Polski zacofanej. Wśród Amerykanów funkcjonował i jeszcze nadal funkcjonuje stereotyp ,że Polska to nadal kraj biedny, zacofany, gdzie nowinki najnowszej techniki, albo w ogóle nie docierają, albo docierają po wielu latach. Ale kto ma przeciętnemu Amerykaninowi to powiedzieć? Trochę się to zmienia. Ale jest jeszcze wiele do zrobienia w tej materii szczególnie tam gdzie Polonia jest mniej liczna i kontakt z Polską mały

Autor: Lesław  godzina: 10:58
"W wielu wątkach powtarzają się stwierdzenia ,że na portalu panuje cenzura." Tak, cenzorzy stosują cenzurę ale nie taką jak to się potocznie wydaje. Cenzura polega na podziale piszących na tych co piszą zgodnie z linia programową portalu i im wolno więcej oraz tych którzy nie piszą zgodnie z linia programowa portalu którym wolno mniej. Co więcej redakcji portalu nie przeszkadza zamieszczanie przez uprzywilejowaną grupę informacji czy też danych wrażliwych o tych nielubianych. Zaś na odwrót reakcja jest spazmatyczna bardzo szybka. Niedopuszczalnym jest skrytykowanie właściciela portalu. A co opuszczania portalu. Jeśli weźmiemy pod uwagę iż ostatnimi czasy właściciel preferuje tu ludzi którzy jak sami potwierdzili dawali łapówki w kołach, oszukiwali rolników i kolegów i oni stają się górnymi moralizatorami. Do tego mamy pseudo-amerykanów. To jakiż sens jest tu pisać ? Już dawno pisałem, że portal powinien zmienić nazwę na lowieckipudelek.pl i to odda faktyczną rolę tego portalu.

Autor: bfgj  godzina: 11:35
@Lesław No właśnie. Dobrze to zauważyłeś. Bo ja chciałem ową cenzurę "rozpatrzyć" pod kątem regulaminu forum i prawa prasowego. Ale jak słusznie zauważasz z tym chyba nie ma problemu i nie ma cezury. Chyba że się mylę. Natomiast istnieje tu ograniczanie swobody wypowiedzi ze względu na to czy ktoś jest za obecnym modelem , czy nie jest. Natomiast całkowicie nie zgodzę się z Twoją opinią określającą łowiecki jako "pudelek". Dowolność tematów jest tylko w HP. Tutaj według mnie wolno pisać o wszystkim i myśliwy którego interesują dyskusje tylko łowieckie nie musi tu zaglądać. Ma sześć pozostałych działów, gdzie merytorycznie może do woli rozmawiać tylko na tematy związane z łowiectwem. Dlatego nie rozumem co przeszkadza Ci Amerykanin, a może i ja jeżeli piszemy sobie o np. o ursonach.

Autor: Pablo Jarzabek  godzina: 12:46
Zapomnij o tym wypadzie. Trzeba miec troche litosci. Rodaka ktory mieszka daleko od ognisk Polonii nie chca ani Polacy ani rodowici Amerykanie.

Autor: bfgj  godzina: 13:24
Pablo Jarzabek Nie ma mowy aby ktokolwiek kazał wypadać Ci z tego forum. WiIARUS chyba miał na myśli wypad z "pouczania nas jak mamy żyć" Ale najlepiej będzie wiedział WIARUS. [Daleko od ognisk Polonii? To nawet lepiej dla Ciebie]

Autor: szlagoś  godzina: 13:50
Jak czytam taki wątek to już wiem czemu portal "pada". Jako krajowego myśliwego gó..no mnie obchodzi jak jest w USA. Tak samo gó..no mnie obchodzi czy to jest dobre czy nie. Dla mnie jest najważniejsze jak jest tu w Polsce. A tu przynajmniej mi jest tak, że poluje na co chce i gdzie chcę. I wybaczcie, ale mam wielu kolegów którzy mają tak jak ja. Więc nie jest to żadna nadzwyczajna sprawa. Poluję w kole, poluję w OHZ, poluję gościnnie itd. U siebie mam zwierzynę grubą (sporo), na kaczki poluję u siebie bo też mam i gościnnie, na zające (dzikie) jeżdżę w gości, na OHZ wiadomo. Więc nie rozumiem po są wątki przepełnione tylko biadoleniem. Życie jest jakie jest. Nie każdy ma willę i nie każdy jeździ Lexusem. I nie każdy będzie miał wille i jeździł Lexusem. Biadolenie i narzekanie tego nie zmieni. A jeżeli komuś się wydaje, że jak zniknie PZŁ i pojawią się prywatne obwody to będzie społecznie sprawiedliwe to jest delikatnie mówiąc nie do końca zorientowany. szlagoś

Autor: Nathan Forrest  godzina: 14:08
Glos zabralem bo jeden z PZL stwierdzil klamliwie, z premedytacja,ze gospodaruje sie lowiecko w USA na 100 akrach, a to swiadoma bzdura.Mozna bawic sie w gospodarowanie na 3000 czy 10000 ha, I przez to nikt nie wie, ile PZL nachodowal zwierzyny w Polsce, na cudzej ziemi I na cudzy koszt.Dzisiaj to, ze ludzie( nie mysliwi) maja dosc PZL, to wlasnie skutek gospodarowania na cudzej ziemi kosztem rolnikow I nie tylko, a takie cwaniaczkowanie PZL przysporzylo tylko mysliwym wrogow ( nie tylko w kraju). Na stronach PZL byl regulamin zakladania wiejskich kol lowieckich z okresu przedwojennego, juz go nie ma w Biblotece internetowej PZL, tam pokazane bylo, jak wlasciciele ziemi mieli wplyw na pozytki z ich ziemi, ale jest to sprzeczne z bierutowskim systemem lowieckim, gdzie ktos musi dokladac do lowiectwa "elity'"!

Autor: WIARUS  godzina: 14:40
bfgj & Pablo Jarzabek - ja wiem co chciałem powiedzieć i powiedziałem. Nie ma potrzeby dalszego strzępienia języka w tej sprawie. Opisane w załączniku instrumentalne, interesowne i okazjonalne wykorzystywanie emigrantów, ich dzieci a nawet wnuków i prawnuków (z litości?) jest cechą tych, którzy "przytulą" każdego, kto kiedyś wziął swe losy we własne ręce i nikt ich teraz, jak piszesz, nie chce! Nie pozostaje nic innego jak z własnego wyboru kisić się we własnym środowisku. Ignorance is bliss.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 14:53
USA potrzebuje imigrantow, znowu piszecie bzdury, gospodarka rozwijajac sie gwaltownie potrzebuje pracownikow. I Tyle, ze legalnych.W USA zaczyna byc konflikt, bo duze kompanie zatrudnia ja na wizy pracownikow, ludzi wyksztalconych z Chin, Indii, Pakistanu I innych, bez kredytow do splat, gdy w USA ludzie co skoncza studa wyzsze, musza je splacac latami, I nie moga pracowac za stawki tych na wizach pracowniczych, stad wielu imigruje np.do NZ, UK.Brakuje ludzi do prac za najnizsze wynagrodzenie. Ta luke wypelniali "Meksykanie".Mysle, ze kolejny Prezydent USA, nie koniecznie D.Trump, bedzie musial ten temat rozwiazac. USA zbudowali imigracji I to stanowisko zaczyna byc problemem dla skrajnych Republicanow, co wykorzystuja Democraci.D. Trump wzbudzil tez nadzieje ludnosci skrajnie prawicowej, stad tez wiele aktow terroryzmu krajowego.Ludzie zaczyna ja byc zli na to.NRA tez zaczyna byc niezadowolona z obecnej Prezydentury, bo Prezydent zaczyna dla celow politycznych poswiecac ta organizacje I jej ideologie.

Autor: bfgj  godzina: 15:19
A mnie szczególnie w tym temacie bardzo ciekawi zupełnie coś innego Za co WIARUS masz żółtą kartkę? Jeżeli nie jest to tajemnicą.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 15:34
Pablo Jarzabek mieszkam daleko od Polonii z NY oraz IL, moj krewny w CA jest dzialaczem Kongresu I dal $1 mln na dom Polonii, w MD I Va tez jest Polonia pracujaca dla Government. Ta Polonia mysli podobnie do mnie. NY I Chicago ksztalci glownie obraz Polonii w Polsce.Ja zas wole, tych z dawnego Glosu Ameryki oraz ich potomkow. Znam ludzi z NY czy Chicago.

Autor: Nathan Forrest  godzina: 15:41
Mojej siostry ciotecznej corka z SC otwierala ten dom I spiewala hymn USA na otwarcie.

Autor: WIARUS  godzina: 15:43
bfgj - to żadna tajemnica - na wniosek (forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=542523&t=542164) za przyznanie osobistego dyplomu w formie załącznika za wysoką jakość wypowiedzi w tamtej wymianie poglądów ;-)

Autor: bfgj  godzina: 16:07
Pamiętam ten dyplom czytałem to . Ale nie mogę sobie przypomnieć dokładnie treści tego dyplomu I za to ktoś Cię zakapował , czy redakcja sama tak uznała? ------------------------------------------------------------------------------------ Teraz doczytałem. Nathan Forrest zakapował do redakcji. Tylko ciągle nie pamiętam co go uraziło.

Autor: hunter26  godzina: 16:10
Kol. WIARUS popieram w 100% to co napisales powyzej. Zreszta identyczne zdanie wrazilem jakis czas temu w ktoryms z tematow. Uwazam ze nie mam moralnego prawa wtracac sie w zycie polityczne w Polsce. I nigdy tego nie robie. Uwazam rowniez ze nikt kto wiele lat jest poza granicami Kraju I I nie odczuwa realiow zycia na wlasnej skorze nie powinien tego robic. Jedyna "polityka" ktora mnie tak naprawde interesuje to lowiectwo. Duzo poluje na terenie Ameryki Polnocnej I w Polsce. Mam na ten temat swoje zdanie wyrobione. I powtorze jeszcze raz to co napisalem kiedys. Jesli mam do wyboru np. rykowisko w Polsce czy polowanie na jelenie wapiti w Wyoming, Utah czy innym miejscu zawsze wybiore rykowisko. I robie to kazdego roku. Pozdrawiam Cie I Darz Bor!

Autor: Nathan Forrest  godzina: 16:30
Jeden z Kolegow z Chicago powiedzial kiedys bardzo interesujaca opinie.Jak zdobyc serce I przyjazn Polaka? Daj mu duzo komplementow, niewazne czy prawdziwych, to odda Tobie wszystko, za te komplementy. Podobnie jest z lowiectwem, wielu Kolegow ma w 4 literach jak jest, wazne by skorzystac. Znam takich, co poluja w Polsce I gadaja, co tam chca uslyszec, bo liczy sie polowanie. I chyba tak jest prawidlowo, bo szkoda strzepic jezyka, gdy ktos nie chce sluchac. Lepiej byc " przyjacielem'. Tyle.

Autor: bfgj  godzina: 16:59
@Nathan Forrest Z tymi "komplementami" to jest dokładnie odwrotnie.. To w USA jest taka tradycja że zawsze się uśmiechają , zawsze jest OK zawsze nie ma rasizmu i prawie zawsze mówią sobie komplementy nawet gdy myślą inaczej. To co Amerykanie pokazują na zewnątrz nie zawsze jest prawdziwe a najczęściej odwrotne. W duchu jest przeważnie zupełnie odwrotnie. To niestety Amerykanie najczęściej mówią innym to co inni chcą usłyszeć. Po tym względem Amerykanie są bardziej zakłamani niż Polacy. Nie siej propagandy.

Autor: F.N.S  godzina: 23:57
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: naruszenie dóbr osobistych osób trzecich.