Piątek
09.11.2018
nr 313 (4849 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Tablice polowanie

Autor: trucizna  godzina: 09:45
Ile ty tych tablic umieszczasz gdy jest polowanie ? Czy robisz to wcześniej na zaplanowanych miotach ? Czy też w dniu polowania ? To czasochłonne . A jak mioty są zmieniane w ostatniej chwili ? Dla mnie to najbardziej idiotyczny pomysł jakikolwiek wymyślono . Ja proponowałbym pastuch okalający pędzony miot pod wysokim napięciem a dokoła jego tablice z trupią czaszką z napisem ,, Przebywanie grozi śmiercią "

Autor: 28rafal  godzina: 11:22
Kolego trucizna ,,,"A jak mioty są zmieniane w ostatniej chwili ?" Zapomniał Kolega o obowiązku obecności na polowaniu: "Mobilnej grupy szybkiego znacznikowania". ?? :-)

Autor: Wana  godzina: 12:46
Przepis bez sensu i bez konsekwencji dla jego nie stosowania. Każdy zarzut o braku tablicy da się obronić podejrzeniem, że niechętni myśliwym ludzie tablice zabrali i zniszczyli. Powieście dwie tablice na dwóch wejściach do lasu od strony zabudowań i nie zdejmujcie przez cały sezon.

Autor: 28rafal  godzina: 14:00
Wana ,,,:-) Niech uchwalą i wyznaczą "Państwowe Bramy Wjazdowe LP. Bramy te zostaną prawidłowo oznakowane. Zainstalowane kamery monitoringu umożliwią pełen nadzór a nowoczesne lasomaty zwiększą dochody skarbu państwa. Każdy bez ważnego biletu w lesie, złamie obowiązujące prawo i w zgodzie ze złamanym może paść trupem od myśliwskiej kuli..

Autor: F.N.S  godzina: 15:04
Celowy przepis by utrudnić myśliwym organizację i przeprowadzenie polowania. W takiej formie jaki został przyjęty i zapisany - czysta hipokryzja. Z jednej strony wymagają (w kuper rolnikom wchodząc) - z drugiej ograniczają (wchodząc bez mydła organizacjom anty-łowieckim). Jak by nie można było stałych tablic wprowadzić z datami i godzinami rozpoczęcia/zakończenia polowania na terenie danego obwodu w miejscach odpowiednio wyznaczonych, by zapewnić informację dla osób postronnych korzystających z lasu lub innego miejsca gdzie wykonywane jest polowanie. Plus oczywiście oficjalna tablica ogłoszeń w Urzędzie Gminy. Tak to byle głąb może wyrwać to coś na 1 metr 60 cm a następnie zgłosić na policję. Oczywiście w ramach przeprowadzania monitoringu polowania i sprawdzania, czy przebiega zgodnie z przepisami. (wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,24121845,obroncy-zwierzat-na-linii-strzalu-wczesniej-nie-bylo-tego.html) Zastanawiam się na jakich zasadach leśnicy umieszczają tabliczki o wycince lub możliwości pożaru ... Tam też jest często napisane, że "zakaz" i że "grozi śmiercią lub kalectwem". Wisi to i wisi a nikt się nie przyczepia jak do myśliwych. Może są tu jeszcze jacyś leśnicy ? :)

Autor: bfgj  godzina: 15:42
A czy ja z grupą kolegą idąc sobie na grzyby możemy powiesić w lesie tablicę z napisem: "Uwaga zbieranie grzybów. Zakaz strzelania od godz 6:00 do 10:00"

Autor: F.N.S  godzina: 16:12
Jeśli znajdziesz na to przepis to i owszem. (prawo.sejm.gov.pl/) W innym wypadku będzie to chyba podpadało pod wandalizm i śmiecenie. Chyba, że we własnym ogrodzonym lesie. ;)