Sobota
12.01.2019
nr 012 (4913 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Tylko słowo pisane jest ...trwałe a papier jest ...cierpliwy no i jest dowód  (NOWY TEMAT)

Autor: pięta  godzina: 09:40
Skoro w ciągu niecałego miesiąca urzędujący minister potrafił zmienić swoje zdanie w kwestii odstrzału wszystkich dzików w tym loch prośnych oraz prowadzących warchlaki to co stoi na przeszkodzie aby zmienić w zapisie obowiązującego dziś prawa wpis w kalendarzyku polowań z' dziki wszystkie czas odstrzału-cały rok" na zapis dziki lochy czas ochronny od 15 stycznia do 15 sierpnia a pozostałe bez zmian odstrzał cały rok czyli powrócić do zapisu kalendarzyka okresów polowań do tego co obowiązywało przez szereg lat i nikomu nie przeszkadzało. Jako myśliwy nie mam dziś po tym wszystkim żadnej pewności ,że za kilka dni pan minister po raz kolejny nie zmieni swego zdania gdy tylko nagonka medialna społeczeństwa ucichnie i znów zmieni swój stosunek do odstrzału loch i prosiaków . Co jest na piśmie to jest na piśmie/ papier ponoć jest cierpliwy / a własne słowa można zmieniać czego dowodem są ostatnie wydarzenia ,które wynikły tylko i wyłącznie pod naciskiem opinii społecznej. Bo gdyby nie ona nic by się nie zmieniło dalej strzelalibyśmy do prośnych loch i warchlaków. Ludziom zmieniającym tak szybko swoje poglądy po prostu nie można zawierzać na 100% choćby nie wiem jak się zaklinali ,że mają teraz dobre intencje. Po za tym rządy się zmieniają ministrowie się zmieniają a zapis prawa winien być czytelny i jasny. Taki zapis daje jakieś... status-quo....myśliwym.

Autor: Zaranek  godzina: 10:03
Mogą sobie zmieniać nie zmieniać okresy ochronne czy je likwidować co mnie to obchodzi.Przez 30 lat nie polowałem na dziki po za terminem 15.08-15.01 i dalej będę tak polował bez względu co wymyślą. Poluję dla przyjemności a nie dla mięsa, Nie chce przeżywać stresu na polowaniu idąc do strzelonego dzika zadając sobie pytanie . Czy to nie leży locha. I niech mi nikt nie mówi że rozpozna lochę w zbożu , nie koszonej łące itd.

Autor: karlik  godzina: 10:11
Kowalczyk zmienił zdanie w ciągu tygodnia. Przecież polowania wielkoobszarowe wg ustaleń z końca grudnia miały się odbyć w całym kraju. Po medialnym szumie i protestach mówi się już tylko o takich polowaniach w 3 województwach a dokładniej- tylko w kilku powiatach graniczących ze strefami ASF. A u was pięta, będziecie polować za tydzień wielkoobszarowo;-)?

Autor: pięta  godzina: 10:18
W moim kole sezon polowań zbiorowych z psami trwa tylko do 15 stycznia i szlus zwierzyna też musi odpocząć u większość samic zwierzyny płowej zaczyna się już intensywny rozwój płodu.....A polowanie na dziki bez psów mija się x celem więc po co te zapowiedziane przez Pana Kowalczyka polowania ?

Autor: jeager  godzina: 10:22
Też uważam, ze MŚ powinien już dziś przywrócić okres ochronny na dzika-lochy, który Szyszko usunął w okresie swojego urzędowania. Byłaby szansa wyeliminowania z łowiectwa mięsiarzy, bo dla nich nie ma znaczenia płeć dzika. Mięsiarze to przypadkowi myśliwi, nie wyrośli z pokolenia myśliwych.

Autor: jasik  godzina: 11:28
Jeager. Nie uogólniaj. Znam wielu jak to określasz przypadkowych myśliwych, którzy nie wyrośli z pokolenia myśliwych a są porządnymi ludźmi i etycznymi myśliwymi. A znam też takich, którzy mają rodowód myśliwski i daleko im do tych jak określasz "przypadkowych". Darz bór

Autor: pięta  godzina: 11:42
P R O S Z Ę P I S A Ć N A TEMAT K O L E D Z Y IN A C Z E J T E M A T S I Ę R O Z W A D N I A jak zwykle na tym portalu . A temat brzmiał przywrócić zapis w kalendarzyku polowań na lochy polujemy od 15 sierpnia do 15 stycznia na resztę dzików cały rok i ma to być na piśmie nie na ustne zapowiedzi ministra, który często zmienia zdanie !Ułatwmy życie i pracę rzecznikom dyscyplinarnym po coś oni są w tym Zrzeszeniu.

Autor: SPOKO  godzina: 12:22
Czemu od razu wyjeżdżacie z mięsiarzami. To,ze strzela 5,10 czy 50 dzików nie znaczy, ze jest pazerny ,zachłanny lub ma przetwórnie. Była i jest obecnie potrzeba redukcji dzików. Inną sprawą jest okres ochronny na lochy. Tu jestem zdecydowanym zwolennikiem wprowadzenia okresu ochronnego. Wczoraj miałem mamę z 5 maluchami które były mało widoczne w śniegu. Zresztą okres polowań z zbiorowych też należy skrócić.

Autor: jeager  godzina: 13:03
SPOKO, I słuszna uwaga. Okres polowań zbiorowych do 15 stycznia. Nie będzie pomyłek w dzikach.

Autor: bfgj  godzina: 13:32
Pomimo zmiany decyzji dowiedziałem się ,że jednak zmasowane polowania odbywają się. Z tego wynika że co innego zapowiedzi medialne w telewizji dla uspokojenia społeczeństwa a co innego rzeczywistość. Są koła łowieckie "wierne" obecnej władzy i za pieniądze rozpoczęły dzisiaj masowe polowania.

Autor: karlik  godzina: 17:05
"Zmasowane" polowania do jutra mogą się odbywać zgodnie z prawem- nawet tam gdzie nie ma ASF, więc nie wiem w czym masz znowu problem?

Autor: bfgj  godzina: 17:28
Wiadomo ,że chodzi o coś zupełnie innego. Coś co nie jest zgodne z prawem i etyką.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:28
O czym Ty bfgj znowu bredzisz??? "Są koła łowieckie "wierne" obecnej władzy i za pieniądze rozpoczęły dzisiaj masowe polowania." Rekompensata należy się TYLKO I WYŁĄCZNIE za dzika strzelonego w ramach ODSTRZAŁU SANITARNEGO. Odstrzał sanitarny jest realizowany na polowaniu indywidualnym w strefach ASF. Póki co, nie ma ZBIOROWYCH ODSTRZAŁÓW SANITARNYCH. Ergo za polowanie zbiorowe ani dziś ani jutro myśliwy nic nie zarobi. Przestań pomawiać, szkalować i szerzyć dezinformację, bo na forum jesteś na tyle długo aby doskonale wiedzieć jak to działa mimo, że nie jesteś myśliwym. A Twoje kłamliwe wpisy można tłumaczyć jedynie złą wolą i chęcią siania hejtu.