Poniedziałek
21.01.2019
nr 021 (4922 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Prezydent Gdańska zaatakowany

Autor: bfgj  godzina: 06:59
Alej..... Jaki hejt? Ja Owsiaka bardzo lubię jako człowieka. Ma fajne okulary. Krytykuję jedynie to co mi się nie podoba w jego działaniu. Nawet nie zabraniam nikomu wrzucać pieniądze. To co? Krytyka też już jest zabroniona?

Autor: Alej.....  godzina: 08:38
"Jaki hejt?" Ano klasyczny. Taki, jaki tu na Owsiaku uprawiasz, Bfgj. Od jakiego nie potrafisz się powstrzymać - nawet w wątku o zamachu na p. Adamowicza. Hejt oparty na insynuacjach i pomawianiu. Twoje hejterstwo jest czytelne, dla każdego, wiele tyle rozgarniętego, czytelnika.

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 09:05
aley, żeby to tylko bfgj, nawet wuj onufry postanowił dorobić do skromnej pensyjki dohtorskiej i pewno kasuje od Pisiorów 1,50 zł od antyOwsiakowego hejtowego postu . hehehehe! a mówił, że to tylko Owsiakowy gescheft, a sam dorabia.

Autor: MAK  godzina: 09:38
Wojciech Dąbrowski, który przez blisko dwa miesiące prowadził strajk głodowy przed Urzędem Miejskim w Gdańsku, zmarł w czwartek rano. Mężczyzna żyjąc od początku sierpnia w namiocie protestował przeciwko eksmisji z mieszkania komunalnego, domagał się spotkania z prezydentem Pawłem Adamowiczem. (dziennik.lowiecki.plhttps://dziennikbaltycki.pl/zmarl-wojciech-dabrowski-ktory-prowadzil-strajk-glodowy-przed-urzedem-miejskim-w-gdansku/ar/686017) Komentarz jest zbędny.

Autor: Alej.....  godzina: 10:00
MAK. Dlaczego komentarz miałby być zbędny?? - komentarze są już nawet gotowe zaraz pod zalinkowanym artykułem. Nie trzeba nawet pisać, wystarczy przeczytać. cyt: "Pamiętam tą sprawę Krzysztof z Gdańska (gość) 17.01.19, 20:12:48 Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8 Pamiętam tą historię... Sprawa miała miejsce w 2012 roku (7 lat temu). Gość nie płacił czynszu więc miasto go eksmitowało do lokalu socjalnego. Jednak człowiekowi nie odpowiadał standard nowego mieszkania więc go nie przyjął i zaczął strajk pod Urzędem Miejskim. Ja oczywiście rozumiem frustrację osoby eksmitowanej do mieszkania socjalnego ale czynsz za mieszkanie NALEŻY PŁACIĆ. Charakterystyczne, że nawet pieniacz Guzikiewicz oskarżający prezydenta Adamowicza o wszystkie zło tego świata, po przedstawieniu dowodów w sprawie przez urzędników miejskich stulił dziobek i nie ciągnął sprawy!"

Autor: MAK  godzina: 11:45
Z komentarzy: Najwyższe czynsze w Polsce "W Gdańsku - po podwyżce czynszów w mieszkaniach dla ubogich, czyli w mieszkaniach komunalnych, będzie dochodzić do następnych tragedii, bo nasz bogaty Gdańsk ma najwyższe czynsze w Polsce." "kto wybrał to towarzystwo? Burłak Plichty w tym czasie miał inne problemy na łysej głowie . Ciekaw jestem jak czuje się rzecznik prezydenta-Pawlak, który w wywiadach próbował ośmieszyć pana Dąbrowskiego. Najbogatszy prezydent w Polsce z rzecznikiem wybrali się wybornie."

Autor: MAK  godzina: 11:49
Przesłuchanie Pawła Adamowicza przez komisję śledczą ds. Amber Gold 12.09.2017 (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=loODdNxuP4A&t=2737s) Z "igły" zrobiono "WIDŁY"

Autor: narzynacz  godzina: 12:03
jak się jest cieniasem który nie potrafi odnieść się do argumentów wszystko pakuje się do jednego wora z napisem " hejt"

Autor: MAK  godzina: 13:14
Zdaniem innych, z komentarzy, cytuje: "A jak umarł Pan bogaty To mu nieśli wieńce, kwiaty Order dali mu po śmierci By mu złocił się na piersi A jak umarł chłop z fabryki Nie płakali, bo był nikim Odszkodowań nie ma wtedy Trumnę trzeba brać na kredyt A jak padło dziecko z głodu Nie ruszyło to narodu Dalej po bogaczu kwilił Taki to był nastrój chwili"

Autor: Alej.....  godzina: 13:36
Bfgj, niniejszym zostałeś uznany za argumenciarza. Przez grubasa. Gratuluję. Mak, naprawdę można mieć żale względem nieżyjącej ofiary zamachu, że ludziska po nim zapłakali? Ostro grasz...

Autor: bfgj  godzina: 13:38
Alej..... Opanuj się najpierw przemyśl co piszesz. Wskaż mi mój hejt na Owsiaku oparty na insynuacjach i pomawianiu. ----------------------------------------------------------- Wszystko co piszę oparte jest na informacjach prasowych . Nie mam obowiązku weryfikować informacji prasowych i za nie nie odpowiadam i mam prawo legalnie je przytaczać. Gdyby te informacje były nieprawdziwe to Owsiak powinien wytoczyć proces tym mediom i tym sposobem zatrzymać rozpowszechnianie tych informacji. ------------------------------------------------------------------------------------------------------- A teraz wskaż mi moje posty będące hejtem w stosunku do Owsiaka które są insynuacjami i pomówieniami. W przeciwnym razie napiszę pod Twoim adresem personalny post za który być może dostanę od razu czerwoną kartkę. Uważam ,że to jest z Twojej strony zwyczajne chamstwo pod moim adresem.

Autor: Alej.....  godzina: 13:50
Bfgj. napisałeś cyt:"Ja krytykuję każdego kombinatora i oszusta" - napisałeś to w kontekście Owsiaka. Teraz idziesz w z zaparte, ale to nie jest żadna krytyka tylko zwykły hejt. Dodatkowo w wątku o zamachu na Adamowicza. Jakby tego było mało, jeszcze mi tu chamstwo zarzucasz.

Autor: bfgj  godzina: 15:06
Alej… Jesteś zwyczajnym manipulatorem. Ten mój wpis, którego celowo nie przytoczyłeś w całości był skierowany do 28rafal i był bezpośrednią odpowiedzią na jego stwierdzenie dotyczące analogii w przekazywaniu pieniędzy na o. Rydzyka I w tej materii odpowiedziałem bezpośrednio 28 rafał Autor: bfgj Data: 20-01-19 19:03 ["28rafal Ja krytykuję każdego kombinatora i oszusta. Rydzyka też. [pomimo ,że jestem wierzący i praktykujący] Natomiast wielu ma klapy na oczach i widzi tylko jedną stronę."] Dlatego nie sugeruj mi tego czego nie zrobiłem. Ponadto ze spokojem przyjąłbym Twoją krytykę moich wypowiedzi gdyby miała ona inne określenia. Np. takie że kogoś atakuję czy się go zwyczajnie czepiłem. Sugerowanie że posługuję się pomówieniem i insynuacją są określeniami „poniżej pasa” ponieważ są to określenia na tyle mocne że za takie określenia mógłbym stanąć przed sądem i Owsiak mógłby żądać zadośćuczynienia. Nie masz żadnych dowodów, aby stwierdzić ,że nazwałem Owsiaka oszustem. Tylko Twoja manipulacja moimi wypowiedziami uroiła w Twojej głowie takie skojarzenia. Chciałbym abyś odnosił się do faktów , a nie domysłów. Kiedy nie tak dawno prowadziłem z Tobą polemikę na temat kościoła Ty nie przebierałeś w słowach dla wyrażenia swojego oburzenia postępowaniem księży Ale mi nawet przez myśl nie przeszło ,aby posądzić Cię o insynuacje, pomówienia czy heit. Uważałem ,że masz prawo do krytyki tego co Ci się nie podoba. Dalej uważam ,że to co napisałeś pod moim adresem było to z Twojej strony chamskie. Tak daleko jak Ty nie posunął się tu jeszcze żaden z moich adwersarzy.

Autor: narzynacz  godzina: 15:10
spoko .....terenówka z salonu z ceną zaczynającą się o 250 tys . do wożenia d.... prezesa złotego melona ..i nie można słowa powiedzieć ........skromnie i transparentne

Autor: Alej.....  godzina: 15:28
Dokładnie, Bfgj. Wpis skierowany był do Rafała i był o Owsiaku i o Rydzyku też. (jeżeli był o Rydzyku też, to musiał być o Owsiaku, bo właśnie w kontekście Owsiaka odpowiadałeś Rafałowi - nie rób ze mnie idioty, bo ja potrafię czytać ze zrozumieniem) Wpis był insynuacją i pomówieniem, a ja nie będę szamba nazywał perfumerią... PS. Po kościelnej pedofilii jadę bez insynuacji i bez pomówień. Jadę im po faktach.

Autor: bfgj  godzina: 15:36
Na jakiej podstawie Ty wyciągasz wniosek że moja wypowiedź dotyczyła Owsiaka. Nasza wymiana zdań dotyczyła Rydzyka i odpowiadałem w kontekście Rydzyka. Owsiaka to Ty sobie sam dorobiłeś. Tobie wszystko kojarzy się z Owsiakiem. Miałem ochotę napisać Ci bardziej dosadnie i personalnie na temat Twoich manipulacji. Ale nie napiszę bo kartek Adminowi braknie.

Autor: Alej.....  godzina: 16:01
Bfgj. Rafałowi odpowiadałeś ewidentnie w kontekście Owsiaka. Tyle, że dołożyłeś tam jeszcze Rydzykowi. Myślałeś, że krew wypijesz a dziury nie zrobisz??

Autor: 28rafal  godzina: 16:22
bfgj,,,, Według personalistów wstyd chroni ludzką godność, a wstydliwość łączy się z doświadczeniem i przekonaniem o własnej wartości. . 28rafal,,,,pozostaw te dylematy puszkowemu ludowi. To oni decydują swoimi grosikami o tym co było a co nie było potrzebne. Ja nie mam żadnego wpływu na co wydaje moje pieniądze rydzyk. Nie mam nawet prawa do odmowy przekazania moich podatkowych grosików,,,robią to za mnie jego pomazańcy. bfgj,,,Ja krytykuję każdego kombinatora i oszusta. Rydzyka też. [pomimo ,że jestem wierzący i praktykujący]

Autor: bfgj  godzina: 16:28
Ty wiesz lepiej w jakim ja kontekście się wypowiadałem? W mojej wypowiedzi nie ma nazwiska Owsiaka. I to jest fakt. Twoje domysły to manipulacja. Ale Ty wiesz lepiej ode mnie. Ty nawet wiesz co ja chciałem powiedzieć. Ty nawet wiesz, że pisząc "Rydzyk" miałem na myśli "Owsiak" Przestań robić z Siebie błazna. Skończyłem.

Autor: bfgj  godzina: 16:31
28rafal "każdego" oszusta. Rozumiesz? "każ-de-go" -każdego który tym oszustem jest.

Autor: Alej.....  godzina: 16:36
Bfgj. Pisząc "krytykuję każdego kombinatora i oszusta. Rydzyka też" miałeś na myśli Owsiaka i Rydzyka. To jest doskonale czytelne. Kluczowy jest kontekst Twojej odpowiedzi na Rafałowe pytanie. Pojechałeś tam zarówno Owsiakowi jak i Rydzykowi - i to bez argumentów, o co bezpodstawnie posądził Cię Narzynacz...

Autor: Alej.....  godzina: 16:38
"Każ-de-go" ? "Rydzyka też" ?

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 17:12
Alej ma rację.. kluczowe jest słowo - Rydzyka też

Autor: Mark - 2  godzina: 17:14
narzynacz Spoko, czyżby zazdrość cię "zżerała" - to załóż fundację i po roku - dwu jak podejrzewam, będziesz jeździł taką samą lub lepszą terenówką. Mamy demokrację i każdemu wolno, nieprawdaż? A czy będzie skromnie i transparentnie, to już cię ocenią różni "tacy hejterzy" na pewno. :))

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 17:16
Mark-2, on nie musi się wysilać, on z tych, co to im się należało

Autor: bfgj  godzina: 18:07
wiadomożeZOMO Ja nie wypieram się że Rydzyka też ...każdego kto jest oszustem i Rydzyka też. 28rafal-owi chodziło o to że ja niby nie oskarżam o nic Rydzyka bo jestem wierzący i chodzę do kościoła. Więc odpisałem mu w tym sensie że ja krytykuję każdego kombinatora i oszusta. Także Rydzyka pomimo że jestem wierzący i praktykujący. Każdego kombinatora i oszusta. "Każdego" oznacza że także Ciebie jeżeli nim jesteś, Rydzyka i oczywiście Owsiaka jeżeli nim jest. Nie napisałem że Owsiak jest oszustem i z mojego wpisu to nie wynika bo jego nazwiska nie wymieniłem. Ale pisząc "każdego kombinatora i oszusta" miałem na myśli wszystkich kombinatorów i oszustów na całym świecie. I to jest prawda. Czy Ty też czujesz się obrażony? Bo jeżeli "każdy" to "każdy" . Prezydent USA też , no i oczywiście papież też jest "każdy"

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 18:31
bfgj, nie wiem jak Papież i Prezydent, ale ja tak. Ps. Mowa była o Owsiaku, i napisanie Rydzyk też, wyraźnie wskazuje, że obaj tacy są! Co sądzisz o Rydzyku, zwisa mi, ale Owsiaka nie obrażaj!

Autor: bfgj  godzina: 19:12
wiadomożeZOMO Ok. Prośbę kogoś kulturalnego zawsze uszanuję Będę "jeździł" tylko po Tobie. Prezydenta Papieża i Owsiaka nie ruszam.

Autor: Bi-Se  godzina: 19:29
tak ogólnie piszą (dziennik.lowiecki.plhttps://fakty.interia.pl/polska/news-wystarczy-iskra-by-uruchomic-nienawisc-eksperci-o-mowie-nien,nId,2794659)

Autor: bfgj  godzina: 19:48
Autor: Bi-Se Data: 11-01-19 15:07 Wersja do wydruku .......że co niby? Heh...to już wiadomości z Wirtualnej Polski nie można zamieścić? Nic sobie nie mogę zarzucić w przeciwieństwie do Twojego wpisu.Uważam,iż każdy ma prawo mieć własne,a nie tendencyjne zdanie kierując się wpisami /TOP-TEN/. /ta,ta....nie ten:) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- A jeżeli ta wiadomość i Twój wpis będą tak diametralnie różnić od poglądów innych że posądzą Cię o insynuację, pomówienie i mowę nienawiści to co wtedy powiesz?

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 19:58
bfgj, napisał cyt "Będę "jeździł" tylko po Tobie." Panie bfgj, ja mieszkam w Żywcu nad Wisłą, jak podejdę do sąsiada, a wypłacę z liścia, to zapomnisz że mieszkasz w Żywcu nad Sanem:-) Ale od Owsiaka 3 .. w bok!

Autor: bfgj  godzina: 20:03
No dobrze. Wracamy do tematu. Ciekawy artykuł w Wirtualnej Polsce (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/pogrzeb-pawla-adamowicza-samolot-mial-leciec-po-zone-do-usa-6340938148329089a) Pojednanie , miłość, wybaczenie, Ciekawe komentarze pod art.

Autor: WIARUS  godzina: 20:17
Pokłosie (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/ty-bedziesz-nastepny-pogrozki-wobec-kolejnego-prezydenta-6340601544623745a) Prezydent miasta ujawnia swoich hejterów (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/grozono-mu-maczeta-wywiezieniem-do-lasu-prezydent-miasta-ujawnia-swoich-hejterow-6340987319666305a)

Autor: Bi-Se  godzina: 20:18
Każdy może mieć własne zdanie,a czytanie i zastanowienie się w temacie jeszcze nikomu nie zaszkodziło /no może jednak z wyjątkami?/....co innego hejt !!!Od kultury człowieka zależy w jaki sposób sformułuje swoąj opinię i ją przedstawi,najgorszą prawdę da się przełknąć.....jeśli zasadna ,a nie tendencyjna baj!

Autor: J.Chudy  godzina: 20:23
No to sobie pojeździsz. ;-))))))) Przemyśl to jeszcze. ;-)))))))))

Autor: Bi-Se  godzina: 20:29
........................o nic nie mogą mnie posądzić. ,,wklejka"to nie znaczy moja opinia, tylko zaobserwowane spostrzeżenie ujęte w felietonie ogólnie dostępnym ogółowi/no nie......to co ,,wklejałam-podzielałam:)

Autor: Bi-Se  godzina: 20:44
życie szczęśliwsze....spokojniejsze...od nas też zleży wiele-aż (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=2STRCKYyk28)

Autor: WIARUS  godzina: 20:54
Tuż po zabójstwie – pojawił się postulat, wysunięty przez PiS, aby nie upolityczniać wydarzenia. A w ogóle pogrzeb Adamowicza ma zbyt głośną oprawę i „umarłemu” nie należy się pochówek katolicki (Adamowicz był katolikiem, ale nie tym "właściwym"). Hejterzy, za Cejrowskim, porównują uroczystości pogrzebowe do atmosfery po śmierci Stalina, kiedy zapanowała histeria i przymusowy płacz. Czołowi politycy PiS ostentacyjnie opuścili salę sejmową podczas minuty ciszy w hołdzie dla zamordowanego Adamowicza. Prezydent Andrzej Duda w Bazylice Mariackiej nie podał ręki byłym prezydentom Wałęsie i Kwaśniewskiemu. Hejterom muszą się takie słowa i gesty podobać. Już wkrótce powrócą do klawiatur, sal obrad, ambon i redakcji. Jako naród natrafiliśmy na ścianę. Nie posuniemy się do przodu, zanim nie zrozumiemy, co się z nami dzieje. Dlaczego w obliczu takiej tragedii, są wśród nas Polacy, w tym wielu polityków, a nawet sam prezydent, publicyści, ogromna część prawicy, którzy chcą zminimalizować ten straszliwy mord, a nawet go wyszydzić? Są katolicy, którzy złorzeczą tym, którzy już nie żyją! Nie ruszymy. Musimy zawrócić!

Autor: bfgj  godzina: 21:08
No ale nikt nie zwrócił uwagę jak na pogrzebie potraktowano Prezydenta Polski. To jest jednak prezydent wybrany w demokratycznych wyborach. Czy takie potraktowanie jest oznaką miłości , przebaczenia i szacunku ze strony władz miasta i rodziny? Jak mają się do tego piękne słowa wypowiadane w czasie pogrzebu.?

Autor: WIARUS  godzina: 21:16
Minister w kancelarii Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski, wyjaśnił dlaczego prezydent zasiadł podczas mszy w dalszej ławie. (dziennik.lowiecki.plhttps://natemat.pl/261463,szczerski-dlaczego-duda-na-pogrzebie-pawla-adamowicza-siedzial-w-dalszej-lawie)

Autor: narzynacz  godzina: 21:16
Mark 2 prymitywny wybieg na zazdrość rozczaruje cię .....nie mam aspiracji skakać po stołach ani nie jestem na tyle bezczelny aby w dniu morderstwa składać dymisję i wracać w dniu pogrzebu stosując tanie zagrywki aż tak bezczelny nie jestem .nie nadaje się aby być prezesem złotego melona

Autor: bfgj  godzina: 21:29
@WIARUS Nie posądzam Cię o naiwność. Cytat z prasy" decyzja o umiejscowieniu w piątym rzędzie premiera i prezydenta była wspólną decyzją gdańskich władz i rodziny Pawła Adamowicza. Organizatorem sobotniego pogrzebu było miasto Gdańsk. Jak ustaliła WP, premier Mateusz Morawiecki gościł na obiedzie po mszy w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Wśród gości byli duchowni m.in. abp Leszek Sławoj Głódź, najbliższa rodzina, władze Gdańska. Czy na obiedzie gościł prezydent Andrzej Duda? Tego nie wiemy. Koniec cytatu.

Autor: Bi-Se  godzina: 21:36
Oojjjjj ---narzynacz Nie życzę Ci tego,abyś przez trzy lata/2 razy w roku po 3 dni/ spał zamieniie na krzesełku w Centrum Zdrowia Dziecka przy ŁÓżeczku dziecka------a potem z czerwonym serduszkiem na leżaku plażowym/luksus/......zdrowia serdecznie zyczę! Bi-Se

Autor: WIARUS  godzina: 21:37
Taki Gość ma wiele obowiązków i zobowiązań! Robi co chce i kiedy chce! Pojechał na narty do Zakopanego! (dziennik.lowiecki.plhttps://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2249317,Pobity-zostal-rekord-charytatywnego-Slalom-Maratonu-Zakopane-Prezydent-nie-rezygnujemy-ze-swiadczenia-dobra) Jak umiesz to zrób sobie kalkulację czasu!

Autor: Mark - 2  godzina: 21:37
bfgj A ty swoje dalej dalej, potraktowano go jak każdego innego żałobnika. Ponieważ nie był to pogrzeb państwowy i takie a nie inne było życzenie rodziny, oraz organizatorów pogrzebu. A to że jest wybrany w demokratycznych wyborach, to gdzie jest napisane - że zawsze nawet na prywatnej uroczystości ma siedzieć na "honorowym miejscu". Po drugie, nikt go oficjalnie na ten pogrzeb nie zapraszał, przyjechał sam z własnej woli, a nie zawsze i we wszystkich wypadkach, uroczystościach prywatnych, jest się "prezydentem", nieraz nawet jest to nie wskazane. Po trzecie, jak np. jeździ na nartach, to też należy wszystkich usunąć ze stoku i okolicy..? Chwała, mu jednak za to że nie zachował się jak jego "przełożony", chociaż raz zachował się jak normalny człowiek, więc w czym problem.?

Autor: bfgj  godzina: 21:48
Mark - 2 Zacytowałem tylko fragment prasy. Każdy ten fragment może przeczytać. Dlaczego piszesz że ja szczuję. A może to Ty szczujesz podważając to co pisze rzetelna prasa. Czuję się dotknięty przez Ciebie mową nienawiści.

Autor: Bi-Se  godzina: 22:03
................a cytujesz prasę posiłkowo? a,żesz TY bfgj:) Ja też cytowałam prasę,a odzew Twój, no tak lekko odzew....nie na miejscu. Poczułeś się urażony?.....aaa... dotknięty? Buchcacha ,idę spać,zmów paciorek modląc się o światłe myśli dnia jutrzejszego na portalu! :) baj!

Autor: bfgj  godzina: 22:10
Bi-Se Kompletnie nie zrozumiałaś mojego wpisu do Ciebie. To był wpis ironia do Twojego linku "tak ogólnie piszą" Mogłaś nie podawać tego linku.

Autor: Bi-Se  godzina: 22:38
LINK-JAK LINK