Poniedziałek
21.01.2019
nr 021 (4922 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Donosy myśliwych na myśliwych..  (NOWY TEMAT)

Autor: jeager  godzina: 09:35
Autor: saampek Data: 17-01-19 10:13 "odwołanie Jenocha" Taki piękny wątek został rozjechany walcem przez myśliwych donosami. Panowie myśliwi żyjący donosami, zwolennicy i przeciwnicy zakładam dla Was nowy temat. Proszę o wklejanie donosów z całej Polski a zainteresowanych proszę o wyrażanie opinii właśnie tu. Darzbór!

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 09:38
Dla rozgrzewki donieś sam na siebie . Będziesz bardziej wiarygodny co do intencji -zakładając ten wątek .

Autor: mokrzec  godzina: 10:19
Zdecydowanie lepsza jest zmowa milczenia. Każdy robi co mu się podoba i panuje koleżeńska atmoswera.

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 10:36
jeager, że tak zapytam: a na czym polegało piękno tamtego tematu "odwołanie Janocha"? Chyba na dyskusji dwóch, no może w porywach trzech mądrych inaczej, piszących sami ze sobą pod wieloma nickami, typu: Kolejność przypadkowa 1 post - Janoch musi odejść 2 post - Janoch musi odejść natychmiast!!! 3 post - Janocha już nie ma!!!! 4 post - Janoch to następca TW Blocha - musi odejść 5 post - JANOCH MUSI ODEJŚĆ!!! 6 post - największy szkodnik łowiecki Janoch powinien podać się do dymisji 7 post - Janoch nie chce odejść, bo może dostać 12 m-czną odprawę 8 post - Malec musi zostać i wywalić Janocha! 9 post - pyr, pyr, pyr, 10 post - WYWALIĆ JANOCHA!! 11 post - Janoch musi odejść i oddać nam ukradzione obwody 12 post - Janoch nie odejdzie, bo za dużo zarabia 13 post - mamy już gotowe taczki dla Janocha 14 post - pyr, pyr, pyr, 15 post - Janoch musi odejść, jak nie, to rolnicy wyniosą go na widłach, pyr, pyr, pyr, 16 post - właśnie szykujemy najazd na W-wę traktorami. Janoch musi odejść 17 post - Wczoraj byłem u ministra. Janoch musi odejść 18 post - JANOCH MIEJ HONOR I SAM ODEJDŹ!!! 19 post - Oddaj nam nasze obwody. Janoch musi odejść. 20 post - pyr, pyr, pyr, 21 itd 22 itd Zaprawdę piękne są takie wasze tematy!!! Brawo WY!!! Co do donosów, to donosicielami się zwyczajnie brzydzę!

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 10:48
Śmiało Panie Mokrzec !  Donieś może na ojca zmowa milczenia Pawlikom M - jest im obca .

Autor: marcino  godzina: 11:19
ad wiadomozzeZOMO słusznie zauważyłeś - mamy do czynienia z paroma osobami i wieloma nickami. Ale nawet jakby pod jednym nickiem kryło się trzech "reformatorów" to i tak w skali związku jest to promil. Problem polega na czymś innym. Urok mediów społecznościowych. Plaga naszych czasów. Garstka ludzi z najbardziej abstrakcyjnymi i oderwanymi od rzeczywistości poglądami ma niewspółmierny wpływ na kształtowanie opinii, często podważając absolutnie niekwestionowane racje. Manipulują niewiedzącymi na skale niespotykaną. Zwycięstwo głupoty nad autorytetami. Taki problem jest z ruchami antyszczepionkowymi i taki sam problem ma dzisiejsze łowiectwo, W skali mikro - ten sam problem jest na forum.

Autor: lucznik7x64  godzina: 11:29
Donos kojarzymy z poprzednią epoką,obecnie jest to obywatelski obowiązek.

Autor: J.Chudy  godzina: 11:32
Marcino, co do tego portalu, to nie przesadzaj. Czytając posty reformujących oceniamy ich poziom i wartości merytoryczne. To kompletne , subiektywne dno. Pewną wartością są teksty ich przeciwników. Ci bawią się przednio. Reakcja redakcji na ich posty świadczy o tym po której stronie staje i w czyim interesie to robi. Nazwa portalu łowiecki.pl, moim zdaniem jest nadużyciem.

Autor: karlik  godzina: 11:38
Jeager zwrócił uwagę o ujawnionym paskudnym donosie, który ujrzał światło dzienne w innym temacie: "Odejście Jenocha" przez kol. broni. Zamiast posądzać jeagera o jakieś niecne intencje, proszę przeczytać 10-12 ostatnich wpisów w tamtym temacie...

Autor: karlik  godzina: 11:43
Chodziło oczywiście o post: "odwołanie Jenocha" . Sorki za błąd.

Autor: jeager  godzina: 11:57
Nie wiem jak wypadamy statystycznie w donosach chociażby w Europie. Chyba znajdujemy się na czele końca tabeli. Niemniej jednak w Niemczech jest to zaszczytna troska obywateli o porządek i bezpieczeństwo publiczne. Obywatele sami dbają o prawny porządek i natychmiast informują odpowiednie służby czy instytucje. U nas niesamowita znieczulica na zasadzie "a to nie moja sprawa; nie dotyczy mnie; dobrze robi, że kradnie, bije, morduje;" Donosami anonimowymi, nieprawdziwymi, zmyślonymi brzydzę się. Oficjalne donosy powinny być honorowym obowiązkiem każdego prawego obywatela.

Autor: Zaranek  godzina: 12:52
Donos jest i pozostanie donosem. Nieważne kto donosi i na kogo. Jeśli doniósł raz zawsze możesz donieść ponownie a ty możesz być tym na kogo doniesie w imię wyższych celów np. kasy

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 13:14
"Kasa" chyba w twoim pojęciu jest "wyższym celem". Na mnie nie robi wrażenia i nie wywołuje emocji. Tym bardziej nie jest w stanie stać się motywacją dla "donosów".

Autor: Włodas  godzina: 21:35
Mariusz J....dawaj !!!! Może z kompanem urzędasem zapodacie parę "ciekawostek" na kolegów....hmmm Brawo Wy !!

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 22:29
@jeager Niestety w naszym kraju to wszystko jest postawione na głowie. Aby taka postawa jak oczekujesz była oczywista muszą być spełnione dwa warunki łącznie. Jasne prawo i efektywne służby. Może najpierw przykład z Niemiec. Pewna pani dzwoni na Policję, że sąsiad źle zaparkował na ulicy. Policja kontaktuje się z właścicielem samochodu oraz informuje o zgłoszeniu, prosi o przeparkowanie auta inaczej będzie zmuszana nałożyć mandat. Mężczyzna wyjaśnia, że jest w pracy, jest abslutnie pewien, że auto pod domem zaparkował prawidłowo i nie widzi powodów aby musiał jechać przez całe miasto i je przestawiać. Policja zjawia się na miejscu "deliktu" stwierdza, że istotnie pojazd jest zaparkowany prawidłowo. Pani sąsiadka otrzymuje mandat za nieuzasadnione zgłoszenie skutkujące marnowaniem czasu Policji. Oczywistym jest, że gdyby auto jednak stało nie tam gdzie powinno to mandat otrzymałby właściciel auta a nie sąsiadka. A teraz przykłady z Polski. 1) Kobieta dzwoni do służb w niedzielę ponieważ z komina kamienicy obok unosi się czarny gryzący dym. Pani dyspozytorka stwierdza, że nie będzie z takiego powodu ludzi w niedzielę niepokoić... No pewnie nie można przecież przeszkadzać komuś kto w niedzielę łamie prawo. 2) Matka człowieka siedzącego w więzieniu jest przerażona tym co jej syn mówi jej na ostatnim widzeniu. Mimo ogromnych oporów, że denuncjuje własne dziecko idzie na Policję i prosi aby interweniowali, bo jej syn po wyjściu na wolność zrobi coś strasznego. Policja coś tam pisze do więzienia, klawisze odpisują, koleś wychodzi na wolność i zabija Prezydenta Gdańska na oczach milionów widzów. Widzisz jakieś różnice? Bo ja tak. Poza tym w naszym kraju prawo bywa tak absurdalne i nie licujące ze zdrowym rozsądkiem, że donosy na jego podstawie przez żadnego przyzwoitego człowieka nie mogą zostać pochwalone. Owszem są sytuacje jasne i klarowne. Np. zgłoszenie kogoś kto jedzie wężykiem bo jest nietrzeźwy jest w pełni uzasadnione. Nie mam żadnych rozterek moralnych przed doniesieniem na kogoś kto może zaraz kogoś przejechać. Z drugiej strony nie zakapowałabym żadnego myśliwego za to, że zabrał ze sobą osobę nieletnią na polowanie, bo uważam ten przepis za głęboko sprzeczny z Konstytucją, logiką i zdrowym rozsądkiem. W tym konkretnym przypadku donos odnosił się do stanu zdrowia. Z tego co później napisano, facet został przebadany i zachował pozwolenie na broń. Jak to świadczy o autorze donosu? Pozostawiam do oceny we własnym zakresie. Bo w moim mniemaniu to w takim wypadku on powinien zapłacić owe badania i jeszcze dostać mandat jak owa niemiecka sąsiadka. Nie znam osoby, której donos dotyczył natomiast moje osobiste doświadczenia z autorem tego "zawiadomienia" każą mi patrzeć na te rewelacje mocno sceptycznie. To co pisze zwykłam dzielić przez 100 i brać jeszcze spory margines ostrożności.

Autor: bfgj  godzina: 22:39
MNJN Jedziesz samochodem i widzisz jak przed tobą auto zachowuje się dziwnie jedzie wężykiem. Jesteś przekonana że kierowca jest pijany. Wzywasz patrol i okazuje się że kierowca jest całkiem trzeźwy i w porządku tylko testował sprawdzał swój układ kierowniczy. Czy wzywający policję powinien dostać mandat? [podany przykład jest prawdziwy a nie wymyślony]

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 22:46
bfgj Nie rozmydlaj tematu. Każdy wie o co chodzi. A w Twoim przypadku- tak powinien zapłacić mandat. Za mylne przekonania normalny człowiek bierze odpowiedzialność, umie przeprosić i ponieść konsekwencje.

Autor: bfgj  godzina: 22:50
mam nick jak nikt A na jakiej podstawie stwierdzisz że kierowca nie jest pijany.? Ja takich zdolności nie mam. Więc za co mandat? A gdybym nie zgłosił a kierowca był pijany i kogoś zabił?

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 22:51
bfgj Życie polega na dokonywaniu wyborów i ponoszenia ich konsekwencji. Czego tu nie rozumiesz?

Autor: bfgj  godzina: 23:07
Niestety ale się mylisz.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 23:14
W czym się mylę?

Autor: bfgj  godzina: 23:32
mam nick jak nikt Opisałem Ci to w tym drugim temacie. Co innego donos, który może być pomówieniem i nieprawdziwy [gwałt] Osoba zgwałcona to wie. [Chyba że o możliwości popełnienia na kimś gwałtu donosi trzecia osoba] A co innego jest donos o możliwości popełnienia wykroczenia czy przestępstwa w celu, aby ustrzec się przed tragedią [ donos że prawdopodobnie kierowca może być pijany ] To jest różnica w donosach i odpowiedzialności.