Poniedziałek
21.01.2019
nr 021 (4922 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Zal  (NOWY TEMAT)

Autor: Opechancanough  godzina: 12:38
W dniu 14 stycznia 2019 roku w Schaumburgu w IL,zmarl wspanialy czlowiek, dobry i serdeczny dla innych Kolega: Roman Krzeminski.Honorowy czlonek Zewu Natury, spolecznik znany z wspierania Daru Serca i innych charytatywnych akcji, ksztalcenia wielu wedkarzy, uwazany przez Wielkich Wedkarzy USA( Mistrzow USA) za znakomitego wedkarza , szczegolnie muchowego. Zal, i ..... pustka, tym wieksza, ze jeszcze 9 stycznia, gdy skladalem Mu zyczenia z okazji rozpoczecia Nowego Roku, powiedzial mnie, wiesz czego mnie mozesz zyczyc? ... Zebym mogl jeszcze kiedys stanac w gorskim strumieniu i polowic na muche. Roman kazdego roku przez ok 18 lat, serwowal na Wigilie dla Bezdomnych i Biednych w Bazylce w Chicago ryby, ktore sam zlowil oraz przyrzadzil, prawie kazda impreza polonijna, o charakterze charytatywnym byla przez Niego wspierana.

Autor: Opechancanough  godzina: 12:50
Byl wzorem, choc byl zwyczajnym czlowiekiem, to mimo, ze nie byl bogaty materialnie, byl bogaty sercem dla innych, szczegolnie potrzebujacych, chorych i biednych. Fakt, ze te 18 lat w Wigilie, dawal ludziom biednym I bezdomnym swoje ryby, swiadczy kim byl. Zal !

Autor: Opechancanough  godzina: 12:59
Przepraszam za blad w dacie z racji smutku o tym I zadumy nad Jego smiercia, zmarl Kolega Roman Krzeminski w dniu 14 stycznia 2019 roku, tj 5 dni po Naszej rozmowe.Daty w pierwszym poscie nie zdazylem poprawic w wyznaczonym czasie na forum.

Autor: Opechancanough  godzina: 13:14
Kochal bardzo Gdansk, byl w Polsce rok przed smiercia, ale gdy wrocil do USA powiedzial mnie, ty wiesz jakie tam brudne rzeki.To byl wlasnie Roman, kochal przyrode, dbal o nia oraz milowal wedkarstwo cale zycie.Zal czlowieka!

Autor: Opechancanough  godzina: 13:28
Informacje ta przekazalem tutaj, bo wielu polonijnych mysliwych znalo Romana Krzeminskiego, byl na wielu imprezach Zewu Natury, na strzelaniu dla Daru Serca, wielu wrocilo do Polski juz na stale. Za ok 2 tygodnie bedzie u Jezuitow w Chicago spotkanie osob, ktore go znaly.

Autor: Nun  godzina: 13:54
Witamy ponownie ,i długo nie wytrzymałeś bez forum a obiecałeś .Czas zabawę zaczynać :) DB

Autor: pięta  godzina: 14:52
Czyli kolejny nick Pana Porcupine bez czerwonej kartki no bo kto by tu ze stanów nam podawał takie informacje ? W Polsce dziesiątki wędkarzy umiera i nikt o tym nie pisze, po za tym nietrudno się było domyślić kto tu się zalogował i dyskutuje san ze sobą .

Autor: atsap bez czerwonej kartki  godzina: 15:03
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: bfgj  godzina: 15:17
Pamiętam że pisał tu już taki jeden co pisał 15 swoich wpisów jeden po drugim. Ale to chyba przypadek i zbieżność Nie mniej jednak witam Polaka z USA. Szkoda też wędkarza zwłaszcza ,że to porządny chłop. -------------------------------------------------- Przeniosłeś się do Czikago?

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 16:40
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: Opechancanough  godzina: 16:56
Panie Pieta, zapewne sa dziesiatki wedkarzy, ktorzy umarli w tym czasie.To takze zal dla ich bliskich I znajomych. Przeczytaj uwaznie, co napisalem. Rozumiem, ze nie ma Pan zadnego pojecia o wedkarstwie muchowym.To wielka Sztuka. Kto wie, gdyby nie rak, to ten czlowiek stale by wedkowal w wodach Shenandoah. Mam nadzieje, ze to robi tam, gdzie sie kiedys znajdziemy Wszyscy. Tak jak sobie chcial, by mu inni zyczyli, stoi w strumieniu gorskim I lowi cierpliwie na muche, tak fajnie I z grancja Mistrza. Fakt, ze nawet takiego tematu nie potraficie uszanowac, swiadczy, ze Roman sluszenie zrobil nie wracajac do Polski. To juz inni ludzie, choc kraj ten sam. Bez delikatnosci i szacunku w takich chwilach.

Autor: pięta  godzina: 17:07
Drogi panie proszę ,mi wybaczyć ,że nie będę uczył się tego pańskiego kolejnego nicka /bo tak często je pan zmienia ,że nie warto się przyzwyczajać / a zdradza pana to ,że dyskutuje pan sam z sobą i po tym pana rozpoznajemy.Mnie to nie interesuje /a sądzę ,że innych też / ,że zmarł tam w tym USA jakiś wędkarz , myśliwy czy motocyklista to są tematy przykre i niech spoczywają w pokoju. Tysiące ludzi umiera dziennie na świecie i tyleż się rodzi. Jeśli już musisz pan pisać pisz pan o ciekawych sprawach np. Jaki tam jest postęp prac przy budowie płotu na granicy USA z Meksykiem bo...jakoś mało tu dostajemy wiadomości na ten temat albo kiedy skończy się ta blokada rządu u WAS to były by ciekawe tematy. Myślę ,że większość zalogowanych tu forumowi -czy o tym panu wędkarzu nie słyszała/ w tym i ja/ więc nie dziw się Pan ,że jest taka reakcja na pański wpis . pozdrawiam .

Autor: Opechancanough  godzina: 17:15
Panie Pieta, wspolczuje Panu.Nic Pan nie zrozumial, dlatego koncze z Panem ta wymiane zdan. Smierc Prezydenta Adamowicza nie przyniosla zadnych zmian w zachowaniu i mysleniu wielu tam mieszkajacych. Przykro. Tyle.

Autor: pięta  godzina: 17:18
Po swoich byle jakich wpisach nie wycieraj sobie akurat pan buzi śp. Panem Pawłem Adamowiczem bo to jest nietakt z pańskiej strony i wobec Polaków i rodziny tego pana . Na takie zachowanie nie ma usprawiedliwień żadnych.

Autor: Opechancanough  godzina: 17:23
Nietakt to widac po wpisach tych, co niepotrafili przyjac w spokoju, szacunku informacji o smierci osoby, ktora Szanowalem, a szukali wylacznie w tych wpisach powodu do zaczepki I obrazy.

Autor: pięta  godzina: 17:26
Czy naprawdę pan nie rozumie ,że takie informacje nie interesują tu nikogo . Zmarli pańscy znajomi są tylko znajomymi pana i niech spoczywają w spokoju tak jak i wszyscy inni zmarli. .

Autor: Mark - 2  godzina: 17:27
pięta Nie przesadzasz czasami, o ile wiem to Piotr Adamowicz, żyje i ma się całkiem dobrze (tak się składa iż znam go) - a co jest nietaktem, to pan sam osądź. Bez odbioru. :(

Autor: pięta  godzina: 17:30
Czeski błąd został w porę poprawiony -dziękuję za zwrócenie słusznej uwagi ? Za przejęzyczenie przepraszam bo było niezamierzone DB

Autor: Opechancanough  godzina: 17:31
Panie pieta to Pana wylacznia opinia, ze napisales, ze ciebie to nie interesuje.Ja tez nie znalem wielu, co o ich smierc tu opisano na forum, a takze tych, co znalem, I mimo, ze czesc byla zlymi ludzmi, nie komentowalem tego. To ta roznica miedzy mna, a wieloma z was.

Autor: Mark - 2  godzina: 17:32
Dziękuję i D.B.

Autor: Opechancanough  godzina: 17:43
A jak Pan chce ..... Panie pieta informacje o USA, to zaspokoje Pana ciekawosc, ale w innych tematach, napewno zas nie w tym!!!

Autor: bfgj  godzina: 17:45
@pięta. Widzę że posługujesz się "mową nienawiści" Czy nie możesz być milszy dla naszego rodaka. Tylko czepianie się i hejt. Ponadto nie masz żadnego szacunku w obliczu śmierci rodaka. Przeczytaj sobie artykuł na interii. Może coś zrozumiesz. Jeżeli nie czytałeś to dam Ci link. Ja tam witam Amerykanina.

Autor: bfgj  godzina: 17:51
I oto link dla pięty do felietonu na Interia.pl (forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=549400&t=549400)

Autor: pięta  godzina: 17:55
Panie bfgj różnica jest taka ,że tamten rodak w USA zmarł zapewne śmiercią naturalną/ gdyby było inaczej pan o tym nowym nicku zapewne nie omieszkał by wspomnieć / i niech spoczywa w pokoju zaś śp. Pan Paweł Adamowicz został zamordowany na oczach wielu milionów rodaków a dlaczego się tak stało wróć sobie pan do artykułu pana redaktora Walenciaka /zamieściła go grzecznościowo na moją prośbę Redakcja portalu . I nie pisz mi pan tu o jakiejś "mowie nienawiści " wobec kogokolwiek którą wobec oceny pana uprawiam . Napisanie bowiem prawdy nie jest hejtowaniem i o tym powinien pan już dawno wiedzieć bo jest pan także w różnych "dyskusjach " a nie zawsze ich atmosfera jest taka sielska dla wszystkich biorących w niej udział dyskutantów .

Autor: Opechancanough  godzina: 17:56
Mam prosbe, temat byl informacyjny.Nie chce w nim polityki, hejtu ..... I Pana piety!

Autor: pięta  godzina: 18:02
Szanowny panie gdyby nie było wpisu nie pojawiłaby się dyskusja taka czy inna ale przychylę się do pańskiej prośby już do pana nie będę się zwracał w tym temacie ......kłaniam się nisko rodakowi zza wielkiej wody. Jeszcze na koniec krótkie zapytanie jeśli można czemu pan zmienił poprzedni nick był ładny jakaś tam postać historyczna ?

Autor: Leonsjo  godzina: 18:08
Pięta. A ty skąd możesz wiedzieć że nikogo TU nie interesują tego typu informacje?! Za siebie możesz się wypowiadać a nie w czyimś imieniu. Kultura tego wymaga. Co w tym widzisz złego?!! Ps. Mnie np. zawsze tego typu informacje interesują. Bo człowiek chociaż na chwilę się ,,zatrzymuje" i ma czas na chwilę refleksji że przemijamy. Musimy zacząć śpieszyć się kochać ludzi tak szybko odchodzą...... Ks. Jan Twardowski. A nie tylko żółć na każdym kroku....

Autor: Opechancanough  godzina: 18:10
Dziekuje

Autor: pięta  godzina: 18:13
Ach kolega Leonsjo witam ,witam i pana w tej krótkiej wymianie zdań ale obiecałem autorowi wpisu i dalej nie będę w temacie ....polemizował ani z nim ani z kolegą Leonsjo najuniżeniej przepraszam ,że zawiodłem więc tylko pozdrawiam i ukłony dla małżonki DB

Autor: pięta  godzina: 18:16
Proszę ale brak jest krótkiej odpowiedzi na moje proste pytanie Panie Opechancanough / trudno to napisać ! /- dlaczego zmienił pan nick ?

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 18:16
Kochany przyjacielu pięta, mnie niezmiennie fascynują trzy zagadki, może Ty znasz odpowiedź: 1. Co to jest: Po wodzie pływa i kaczka się nazywa? 2. Co to jest: dwie kulki i armatka? 3. Kto jest głupszy? sam głupek, czy ten co z głupkiem dyskutuje?

Autor: bfgj  godzina: 18:19
pięta. Uprawiasz mowę nienawiści w stosunku do Opechancanough i do tego stygmatyzujesz go na tym portalu. Jeszcze raz zachęcam do poczytania felietonu. Opechancanough jest Polakiem a mowa nienawiści dotyczy stosunku Polaka do Polaka. Proponuję trochę zadumy i szacunku dla rodaka na obczyźnie. Zwłaszcza po tym co się stało. Śmierć jest śmierć. Czy śmierć na raka jest mniej tragiczna. To jest z Twojej strony także umniejszanie komuś tragedii którą przeżył. Dlaczego szufladkujesz ludzi i wybiórczo im umniejszasz.

Autor: pięta  godzina: 18:22
Wiadomo ZOMO wpis mój wyżej oznajmił ,że dalej dywagacji nie będę uskuteczniał obiecałem to temu panu z trudnym nickiem więc niech kolega wybaczy ale obietnicy trzeba dotrzymać a odpowiedzi na zadane pytania kolega zna są one takie same jak i moje pozdrawiam DB

Autor: bfgj  godzina: 18:25
A ja nie mam trudnego nicku. Mi też nic nie odpiszesz? Nawet mnie nie przeprosisz?

Autor: pięta  godzina: 18:29
Panie bfgj na swój kolejny wpis otrzymał już pan moją odpowiedz o godz 17.55 więc po co kolejny raz wracasz waść do tematu uszanujmy prośbę rodaka zza wielkiej wody proszę dalej tematu nie drążyć ja go zakończyłem ze swej strony a Pan się rozpisujesz całkiem niepotrzebnie i drążysz pan nieustannie . Jeśli takie tematy Pana osobiście interesują to pisz pan sobie z tym rodakiem na prywatnej poczcie nikt tego panu nie broni pozdrawiam

Autor: bfgj  godzina: 19:04
@ pięta Ok. Zapytam tylko. Czy wiesz dlaczego tak Ci napisałem?

Autor: bfgj  godzina: 19:06
@Opechancanough Pisz sobie do woli. Dzisiaj masz dzień wolny od pracy więc możesz go poświęcić na pisanie na łowieckim..

Autor: Opechancanough  godzina: 19:27
Polecam tym, co zrobili z tego tematu, hejt, by przez 18 lat, np. lowili ryby dla potrzebujacych, bezdomnych, samotnych, chorych ,przyrzadzali je w swoim prywatnymi czasie, prosze robic to z serca, bez potrzeby uznania od innych , oklasow, polityki,by ofiarowac z serca innym na Wigilie. Cierpliwie i stale latami.Byc moze wowczas zrozumiecie wiele spraw w zyciu.Tak cierpliwie, po wedkarsku. Koniec juz z tym waszym hejtem na forum, I z szacunkiem dla informacji tu zamieszczonej o wspanialym czlowieku!

Autor: Opechancanough  godzina: 19:43
Gdybym przeczuwal, ze sa tu tacy chorzy ludzie, tego tematu bym nie zamieszczal.Nie byl Celebrata, Politykiem, nie szukal ukladow, oklaskow, byl tylko zwyczajnym czlowiekiem, dobrym, co uprawiajac swoje hobby, dzielil sie nim z potrzebujacymi.Panie pieta, On nie prosil innych o konserwy, o numery Lowna Polskiego za free, tak jak Pan to czynil na forum.On mial serce I Panu tez by dal wedzona rybe za free. Wiem, ze jest to poza Pana zdolnosciami rozumowania, niech Pan kiedys komus w potrzebie cos ofiaruje, a nie tylko szuka za free!!!!! Niech sie Pan zastanawi nad swoja postawa, moze Pana zycie bedzie pogodne. Dobrze ludzie sa pogodni w zyciu.Prosze sprobowac I zyc z usmiechem na twarzy do innych!

Autor: pięta  godzina: 19:57
Podziękowałeś Pan za to ,że napisałem panu ,że dalej nie będę z panem dyskutował więc po co Pan ciągniesz dalej ten temat??? Stajesz się pan osobą śmieszną nie umiejącą się opanować pomimo tego ,że sam pan o zakończenie tematu prosiłeś takie zachowanie świadczy o ......tym ,że to pan byłeś i tym Porcupine z kartką i bez oraz owym Nathanem ... pewnych zachowań i nawyków nie da się zmienić choćby człowiek nawet bardzo się starał a zmiana nicku na kolejny nie wystarczy!.. ! Miało rację wielu forumowiczów pisząc ,że z panem nie należy wchodzić w jakiekolwiek wymiany zdań pana tu po prostu nie ma . I trzeba było słuchać mądrzejszych ....i bardziej doświadczonych a nie pakować się w ten kociokwik bo to najzwyczajniejsza strata czasu..

Autor: Opechancanough  godzina: 20:01
To po cos wszedles z butami w ten temat. Pluc chciales hejterze jadem.Zero szacunku do smierci innego czlowieka, tylko pseudo madrosci Pana Piety, chcesz za free ryby wedzone, podaj adres , to wysle! Co za ... Nie wiem jak nazwac... Co to za pieta.... szkoda gadac!

Autor: bfgj  godzina: 20:05
I znowu mowa nienawiści ze strony pięty. Daj mu spokój niech sobie pisze.

Autor: pięta  godzina: 20:06
Odpiszę teraz niegrzecznie -spadaj pan ze swymi adresami i wędzonymi rybami za darmo wszystkie mają ....zapewne dużo rtęci w sobie .Darów z USA nie przyjmuję żadnych także od rodaków i innych instytucji charytatywnych proszę samemu to skonsumować sobie .

Autor: Opechancanough  godzina: 20:11
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: pięta  godzina: 20:11
Panie bfgj z tym księdzem to tak na poważnie pań pisałeś ? Znaczy się już po kolędzie skoro masz waść czas ślęczeć na tym portalu z dobrymi radami ?

Autor: bfgj  godzina: 20:14
Panie pięta. Ja zawsze piszę na poważnie. Chcesz się pan upewnić aby rozpocząć mowę nienawiści w stosunku do duchownych?

Autor: Opechancanough  godzina: 20:15
Wypad Panie Pieta!

Autor: pięta  godzina: 20:23
No co to to nie ale zapytam sądząc po godzinie wpisu myślę ,że już po kolacji a przed zmówieniem brewiarza ? Pozdrawiam u mnie duchownych pozdrawia się krótkim "Szczęść Boże " tak i ja waści wielebnego pozdrawiam i miłych snów przed pracowitym dzionkiem. Proszę pamiętać ,że jutro Dzień dziadka proszę więc nie zapomnieć o modlitwie za wszystkich dziadków w kraju i za granicą.

Autor: bfgj  godzina: 20:58
@pięta Zapytam jeszcze raz. Czy wiesz dlaczego w ten sposób do Ciebie piszę?

Autor: pięta  godzina: 21:08
Jeszcze nie spisz robi się późnawo nie będę Cię przed nocą niepokoił kolego swymi odpowiedziami w trosce o twój spokojny sen.. Przypomnę Ci te pytania w jakiejś kolejnej ...dyskusji póki co życzą dobrej nocy. Szczęść Boże

Autor: bfgj  godzina: 21:10
@pięta Ja jeszcze spać nie idę. Gdybyś był łaskaw jednak odpowiedzieć. Czy wiesz?

Autor: pięta  godzina: 21:16
Czy niezbyt wyraźnie napisałem panu w wpisie z godziny21.08 ? Moim skromnym zdaniem aż zbyt wyraźnie i temat został wyczerpany zatem dobrej nocy i...Szczęść Boże nie dbam o takie niuanse o które raczysz waść mnie pytać.

Autor: bfgj  godzina: 21:22
No właśnie . Gdybyś wiedział dlaczego Ci tak napisałem to nie napisałbyś ,że przypomnisz mi te pytania w jakiejś kolejnej dyskusji. A jak zapomnisz? Może jednak lepiej teraz to wyjaśnić.

Autor: pięta  godzina: 21:27
Nie nalegaj kolego bfgj o takich zacnych forumowiczach się nie zapomina bądź tego pewien więc już po raz ostatni Szczęść Boże. Ja idę poczytać mam bardzo ciekawą książkę a robi się już późno i mróz się wzmaga/ trzeba do pieca dołożyć by nie zamarznąć / dobrego serfowania po portalu do białego rana .

Autor: bfgj  godzina: 21:31
Ja wiem że jesteś pamiętliwy. Trudno. Czytaj książkę. Bo ze złości na pewno nie będziesz mógł zasnąć.