Czwartek
24.01.2019
nr 024 (4925 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Jak to policzyć?  (NOWY TEMAT)

Autor: 28rafal  godzina: 11:12
"W miniony weekend, gdy skoordynowane polowania przeprowadzono po raz pierwszy, myśliwi odstrzelili 721 dzików. Zorganizowano wtedy 437 takich polowań, uczestniczyło w nich ponad 5,5 tysiąca myśliwych." Mamy ok. 2000 kół łowieckich. Zorganizowano 437 polowań,,szału nie było. Uczestniczyło 5500 osób,, to po około 13 osób na polowaniu. Strzelono 1,6 dzika na jednym polowaniu. Szacowany koszt polowań ok.1 092 500zł. Koszt pozyskania 1szt. to ok.1515zł. Nie uczestniczyło w polowaniu ok. 115 tyś. myśliwych. Dobrze to przeliczam?

Autor: J.Chudy123  godzina: 11:23
Do kogo pijesz? "Nie uczestniczyło w polowaniu ok. 115 tyś. myśliwych."

Autor: J.Chudy  godzina: 11:25
przecież wg ministra polowanie miało się odbyć tylko w 3 województwach, to skąd tam wziąłeś 120 tyś myśliwych?

Autor: Leonsjo  godzina: 11:50
J. Chudy. Co ty wygadujesz? To co w telewizji minister i spółka wygadywali to1 wielkie kłamstwo!!! Pisma zostały wysłane przez ZO do Wszystkich kół nakazujące zorganizowanie dodatkowych polowań!!! Groźby też w nich były ( może nie karalne) ale min. Wypowiedzenie dzierżawy obwodów za nie dostosowanie się!! Pisma rzadne odwołujące W/w NAKAZY do kół nie trafiły ?? Więc o czym rozmawiamy.??

Autor: 28rafal  godzina: 11:55
J.Chudy ,,,nie rób ze mnie idioty! Zachodnia polska dostała wezwania do "dodatkowych polowań" i polowali..Może to były nielegalne polowania?

Autor: J.Chudy123  godzina: 12:13
@ Leonsjo Czy ty myślisz, że nie wiem co nawyprawiał Jenoch z bandą przygłupów tymi swoimi pismami? Nie musisz mi nic tłumaczyć. Spoko. Baranim pędem - koła za przyczyną swoich nierozważnych ZK, bez zastanowienia przystąpiły do ogólnopolskiego spędu w polowaniach wielkoobszarowych. Śmiechu warte. WYSŁUCHAJ DO KOŃCA (dziennik.lowiecki.plhttps://wsensie.pl/wsensie-tv/51-programytv/polska-na-serio/31696-malgorzata-golinska-chce-wierzyc-ze-za-histeria-zwiazana-z-asf-stal-brak-informacji-a-nie-celowe-dzialanie?fbclid=IwAR2uIIjGxlutWhE_H41qGvddZToKq1OWleJCH3AQvKvsmO2y710iZ2qSU8c) @28rafal Ty siejesz ferment. Zastanów się zanim cokolwiek podasz, tam gdzie masz podać. Wg. ciebie pozostali ze 115 tyś myśliwych miało polować ??? Posłuchaj p. Małgorzaty Golińskiej co powiedziała, a później przełóż to na to, co się działo i dzieje.

Autor: 28rafal  godzina: 12:39
J.Chudy123,,,,dobrze, że są jeszcze na forum dobre, stare rurki fermentacyjne. Dzięki ich staraniom cały ferment idzie w gwizdek,,psy szczekają, karawana jedzie dalej a dzban wodę nosi. Ja dostałem zaproszenie na: Dodatkowe polowanie" "Nie podał, o jakie powiaty chodzi, ale dodał, że polowania mają „na celu stworzenie strefy buforowej między terenem, gdzie występuje ASF, a tym, gdzie tej choroby nie ma. Linia demarkacyjna przebiega przez województwa warmińsko-mazurskie, mazowieckie i lubelskie”. Tyle że wcześniej, 4 stycznia, rzeczniczka PZŁ Paulina Marzęcka informowała portal RMF24, że odstrzał wielkoobszarowy został zarządzony w 8 województwach, w blisko 320 obwodach łowieckich. Dzień później, 5 stycznia, rzeczniczka Związku powiedziała na antenie TOK.fm, że „polowania wielkopowierzchniowe są planowane na terenie całego kraju”. Po cytowanej wyżej wypowiedzi ministra z 9 stycznia, OKO.press zapytało PZŁ, w ilu województwach ostatecznie odbędą się polowania i dlaczego ograniczono ich zasięg. Rzecznik Marzęcka odpisała nam 10 stycznia, że polowania odbędą w trzech województwach. Nie wskazała, w których, ale „nie ma żadnych ograniczeń” i „w tym czasie każde koło łowieckie może zorganizować polowanie zbiorowe na dziki”. Czyli — krótko rzecz ujmując — zbyła nas, bo przecież wcześniej podawała inne informacje. „Mieliśmy przekazane, że polowania wielkoobszarowe mają odbyć się w całej Polsce” — powiedział Onetowi Janusz Rynkiewicz, Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Koszalinie, który był na tym spotkaniu."

Autor: J.Chudy  godzina: 13:25
Leonsjo, to ja mam mądrego ŁO i dał na piśmie, że jeżeli nie mieścimy się w wyznaczonym rejonie, to dodatkowych polowań nie musimy robić. I nie robimy. Oooo!

Autor: J.Chudy123  godzina: 14:37
@28rafal Ani Twoja ani moja i innych wina, że są powoływani w /do organów i na stanowiska osoby niekompetentne, nie znające w dziedzinie łowiectwa prawa, ustaleń, struktur etc. i nie znają geografii Polski. Tyle myśliwych zostało wymanewrowanych w pole z tymi polowaniami przez jakąś rzecznik :-) A gdzie są jej przełożeni - merytoryczni? Pozwalają puszczać buble do takiej rzeszy ludzi, a później szukają oszczędności lub zlecają sporządzenie statystyk - ile co kosztowało? Powinni ponosić kary finansowe za swoje czyny, które nie są pomyłką, a tylko zwykłym brakiem kompetencji. Zaślepieni walką o stołki, potrafią tylko bublować w nowelkach statutowych i dop..... członkom kół i ich zarządom zamiast się przyłozyć do roboty. Na nauke już nie ma czasu w tej sytuacji. Tak, masz rację - karawana jedzie. Za co oni biorą pieniądze?

Autor: 28rafal  godzina: 15:06
J.Chudy123,,,,to co się teraz wyprawia, jest jak sen wariata. Ciekawe ile kół w tym tygodniu ruszy w pole? Do ilu niewinnie wskazanych wpłyną pisemne odwołania akcji "Wisła"?

Autor: sumada  godzina: 20:15
28rafal Ciekawe cyfry można by się pozastanawiać co oznaczają. Wiadomo dla każdego co innego. :-)).