Poniedziałek
11.02.2019
nr 042 (4943 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Niemieckie krowy

Autor: domiś2  godzina: 07:58
Duży Misiu, i to jest oczywista wina Czechów, że nie chcą jeść zdechłych krów z Polski. My to mamy wielkie otwarte serca i żołądki i jakby jakaś krowa zdechła w Czechach, to od razu byśmy ją od nich kupili i ze smakiem zjedli. Piszesz kasa, kasa, kasa - to prawda, tylko, że jak się chce kasę mieć, to o swój wizerunek trzeba dbać. Jak się nie dbało, to teraz trzeba sobie te wszystkie krówki samemu zeżreć! Tylko jeszcze jedno mnie ciekawi, co się dzieje z "leżakami" świnek? Czy służby państwowe się tym zainteresowały, czy jak zawsze mają to w żopu i czekają na reporterów jakiejś stacji TV? a potem płacz i TV jest winna. Aby narzynaczowi było lżej - to wina Tuska, bo przez ostatnie osiem lat .......

Autor: Leonsjo  godzina: 08:19
domiś2.... Przez ostatnie osiem lat.... Żarł zdechłe krowy??😁. Żarcik taki -skojarzenie nastąpiło. Nie nerwujta się tak.... Żeby jasność była ja np. jestem ,,obojętny politycznie tzw. ateista polityczny. I wszyscy czy rządzący teraz czy opozycja są po jednych pieniądzach.!! Tylko jest jeden problem TERAZ opozycjonisci są tak cieńcy i niewiarygodni że muszą zatrudniać ludzi z TV ( w tym przypadku TVN) żeby afer poszukiwali. Toooo znaleźli przez przypadek mord zdychających krów. I DOBRZE że to wylazło....

Autor: J.Chudy123  godzina: 08:38
Główny Lekarz Wetów dziś leci do Brukseli wytykać Niemcom i Francuzom, że incydent uboju chorego bydła był hejtowany, a u nich zamiatają pod dywan. Ciekawe co ustali, co nagłośni (-nią) w UE, jak go wydymają alianci :-)

Autor: domiś2  godzina: 09:12
Leonsjo, też jestem apolityczny, ale dzisiaj rządzi ten co rządzi, więc z jakiej to racji mam obwiniać poprzedników lub kogoś innego? Idę o zakład, że ten wspaniały rząd i dobra zmiana nawet nie pomyślała, aby sprawdzić co się dzieje z chorymi świniami, bo i po co? Może żadna TV się nie zainteresuje, a do tego Niemcy też pewno jedzą chore świnie, to i my możemy. Wiem, wiem: przez ostatnie osiem lat ...... Chudy123, od razu mi lepiej, że Niemcy i Francuzi TEŻ jedzą chore krowy. Normalnie tak mnie pocieszyłeś, że pójdę i poszukam gdzieś przy drodze jakieś padliny, bo może oni tam w tej UE, też taką zbierają i jedzą, tylko o tym nie mówią!

Autor: Stetu  godzina: 09:33
No a już włoskie czy hiszpańskie rodzinne firmy bazują tylko na padlinie i dlatego mają szacunek lokalnej społeczności od pokoleń. Jeszcze parę wpisów i na pewno okaże się, że to antypolski spisek i granda. Żreć padlinę i nie marudzić. Patriotą się jest w każdym aspekcie!

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 13:39
Mnie w tym reportażu zastanowiła natomiast jedna rzecz. Przywiezione krowy tamtej nocy czekały na "strzykawkę łaski" do samego rana, bo inspekcja musiała cytuję "środki usypiające zgromadzić z całego województwa". Jeżeli aby uśpić 5 krów trzeba postawić na nogi całe województwo to chyba coś tu jest "nie-halo". Ja rozumiem, że to leki ścisłego zarachowania, że nie każdy może je mieć na stanie, itp. itd., ale na litość boską jeżeli nie ma ich instytucja, która z urzędu odpowiada za bezpieczeństwo i musi się prosić wetów z całego województwa to jest to jakiś totalny absurd! Trzeba też nie mieć kompletnie wyobraźni żeby nie dostrzec, że w raportach jest coś "nie-teges", bo przy takim zabezpieczeniu środka usypiającego widać, że inspekcja przez lata żyła w przekonaniu, że polskie krowy po prostu nie chorują. Jak inaczej to tłumaczyć? Jeżeli zakład bijący miesięcznie kilkaset krów nie jest w stanie uśpić 5 krów? A co stałoby się gdyby się podwójna naczepa TIRa z krowami przewróciła? I jednorazowo byłoby do uśpienia nie 5 a np. 50 krów?

Autor: J.Chudy123  godzina: 14:04
To nie były środki usypiające, a potrzebna odpowiednia ilość peklosoli do peklowania na mokro.

Autor: Bari  godzina: 17:21
Afera mięsna. Będzie dymisja, ale nie ministra. Posadę ma stracić główny lekarz weterynarii (dziennik.lowiecki.plhttps://www.money.pl/gospodarka/afera-miesna-bedzie-dymisja-ale-nie-ministra-posade-ma-stracic-glowny-lekarz-weterynarii-6348349088225409a.html)

Autor: Mark - 2  godzina: 18:10
I jak zwykle w "tym kraju" - "Cygan zawinił, kowala powiesili". Oraz zamieść jak najszybciej pod "dywan". Byle "suweren" to łyknął i uwierzył. Jak widać "ciemny lud", wszystko kupi.:))