Środa
15.05.2019
nr 135 (5036 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Sposób na oczyszczenie atmosfery wokół kapłanów kościoła katolickiego

Autor: pięta  godzina: 08:46
Kolego Renegat temat jest o kościele katolickim i nieprawidłowościach dziejących się wewnątrz niego a nie o PZŁ.

Autor: WIARUS  godzina: 10:40
pięta - dobry, cyt:-"Sposób na oczyszczenie atmosfery wokół..." to może okazać się skorzystanie z zebranych tu wypowiedzi różnych ważnych osób naszego kraju (dziennik.lowiecki.plhttps://aszdziennik.pl/126479,jak-rozmawiac-pedofilii-w-kosciele-po-filmie-sekielskiego). Nie uważasz?

Autor: ULMUS  godzina: 11:40
Aleju Aleju :)))) ....jak Darski :) Kmicic by dał radę :)

Autor: Alej.....  godzina: 11:56
Ale co jak Darski? Coś inaczej zrozumiałeś, Ulmusie, niż że katalostwo, judolstwo i islamstwo wkładam do jednego wora? Naprawdę niewyraźnie piszę? O co chodzi z tym Darskim? - bo kompletnie nie czaję. Pamiętam, że onegdaj chyba Biblię spalił, czy potargał??

Autor: pięta  godzina: 16:00
Kolego WIARUS dobra ta wstawka ale popatrz podobno w Licheniu już zasłonięto pomnik z tym klęczącym kapłanem a portale podają już dziś sprostowanie biskupa Głódzia ,że nie to miał na myśli mówiąc o ...ofiarach pedofilii w kościele dzieje się oj dzieje a i w Sejmie dziś trwała dyskusja na ten temat coś widocznie jest na rzeczy....a podobno wszystko to za sprawą filmu braci Siekielskich...Ta puszka pandory coraz bardziej...cuchnie.AZ strach pomyśleć kogo jeszcze tak naprawdę może dotknąć rozliczanie tego zjawiska w polskim kościele.

Autor: ULMUS  godzina: 16:15
Wszystko dobrze czujesz Aleju :) Znakomicie czujesz co wolno piać a czego pod żadnym pozorem nie wolno napisać :)

Autor: pięta  godzina: 18:45
Otwierasz portal SPOŁECZNOŚCIOWY A TAM O DZIWO KOLEJNY SKRUSZONY HIERARCHA CO TO NIE CHCIAŁ WYSTĄPIĆ W FILMIE SIEKIELSKICH DZIŚ JUŻ PRZEMYŚLAŁ DZIŚ BY JUŻ WYSTĄPIŁ....ale jest już po fakcie ! Rozpatrując to negatywne zjawisko wpierw bym rozliczył tych ,którzy takie przypadki świadomie utajniali , mataczyli i przenosili tych że księży na inne parafie dla utajnienia procederu ,Lecz parafrazując zaistniałe fakty w myśl biblijnej zasady :kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamieniem. jakoś tych rzucających.. ....nie było..Wszystko robione jest zbyt późno za dużo nazbierało się krzywd...dziś jest zaskoczenie i niedowierzanie ,że do takich spraw dochodziło.

Autor: ricardo  godzina: 20:06
Robia rekonesans , graja na zwloke ,tylko juz niebardzo sie da.Jakis z Vatykanu ma sie pojawic ,pewnie zalatwia go po swojemu. Wystarczy jedna msza celebrowana przez konkretnego hierarche na ktorego jescze nie ma nic,odpowiednie slowa o tym co zaszlo i zdecydowana czesc ludzi ,odwraca sie w druga strone,przy tym jeszcze zbiora niemala kase.

Autor: Renegat  godzina: 21:02
Zgadza się Pięta że tematem dyskusji jest pedofilia w kościele która jest złem ale są to takiej samej wagi tematy jak lustracja w PZŁ.Zobaczcie do czego doprowadził brak lustracji w kościele i wielu innych środowiskach w tym łowieckim .Moralnie z tych powodów z naszego narodu została kupa gruzów i mnie to smuci.

Autor: narzynacz  godzina: 21:32
Tak sobie myślę że ten film powinien nakręcić romek Polański. Aby kościół się oczyscił trzeba wywlec wszystkie brudy a te co teraz mamy to jest 3 liga . Takich wysoko postawionych mając dobry materiał to można nieźle cisnąć i doić. Na koniec i tak ich wydadzą . Nikt nie zniszczył teczki z syfem na biskupa . Taki materiał to żyła złota

Autor: ricardo  godzina: 23:41
Dobrze byloby isc do kosciola na msze i wyjsc po paru minutach ,stac przed kosciolem kilkanascie minut i do domu wszyscy we wszystkich kosciolach,i tak przez jakis czas,niech otrzezwieja.Wizyt tak zwanych duszpasterskich nie przyjmowac,jak ktos chce niech zlozy wizyte na plebani ,po to jest.