Czwartek
23.05.2019
nr 143 (5044 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: Konflikt interesów  (NOWY TEMAT)

Autor: Silwerus  godzina: 13:11
Otrzymałem takie oto zapytanie .. Prezes koła łowieckiego ,który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, wykonuje swoją firmą roboty budowlane na rzecz koła. Oczywiście nie ma mowy o żadnych przetargach czy zapytaniach cenowych. Czy w takim przypadku mamy tu do czynienia z konfliktem interesów.?

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 13:27
Oczywiście, że mamy. Prezesowi jako kierującemu kołem, powinno zależeć by usługa była wykonana dobrze i po niskiej cenie. Prezesowi, jako właścicielowi firmy budowlanej zależy aby usługa była wykonana jak najdrożej. Aczkolwiek - nie należy wykluczać też sytuacji, że Prezes to uczciwy człowiek i wykona usługę "po kosztach". Tak, żeby było dobrze ale żeby na tym nie stracić. Bo niby czemu miałby stracić ? Ale ja bym na jego miejscu tego nie robił.

Autor: kreon13  godzina: 13:28
Jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził. zawyża znacząco ceny? robi? więc o co chodzi? Ten Kraj jest chory.Jak by robił za darmo to by było ok.

Autor: J.Chudy123  godzina: 13:30
O jakim konflikcie interesów jest tu mowa? Jeżeli ktoś tak uważa, niech pogoni do roboty komisję rewizyjną aby ustała, czy w pobliżu nie ma innego biznesmena świadczącego takie usługi taniej i solidniej? Takie zachowanie w celu sprawdzenia prezesa poczyni zapewne kroki udupienia tego kogoś wnikającego w sprawy kołowo-biznesowe. A to już nie jest zgodnie z przyjętom liniom Pezeteła w imię koleżeństwa.

Autor: Broxen  godzina: 14:11
A po cholerę w Zrzeszeniu taki szpec ? Polski Związek Łowiecki Zarząd Główny Polski Związek Łowiecki jest Zrzeszeniem osób fizycznych i prawnych, które prowadzą gospodarkę łowiecką poprzez hodowlę i pozyskanie zwierzyny oraz działają na rzecz jej ochrony poprzez regulację liczebności populacji zwierząt łownych. Specjalista ds. zamówień publicznych Miejsce pracy: Warszawa Zakres wykonywanych zadań na stanowisku: ......(...) Jest dostępna spora lista stałego łącza z ZG. Marian czeka i wszystko wyjaśni.

Autor: Silwerus  godzina: 14:27
Konflikt interesów – w ekonomii – wzajemne przenikanie się interesów własnych i służbowych. Dbałość o interesy własne często jest sprzeczne z dbałością o interesy wykonywane w ramach obowiązków służbowych. Czasem wręcz te interesy się się wykluczają Koło ma osobowość prawną. Gospodaruje na majątku Skarbu państwa Jest częścią zrzeszenia, które powstało na mocy ustawy. Czy w takim stanie prawnym powinno opracować jakieś czytelne reguły zlecania robót? Konflikt interesów pozorny czy rzeczywisty?

Autor: Mark - 2  godzina: 14:36
A KŁ, czasami nie musi stosować się do tej ustawy - jeżeli tak, to wystarczy poczytać i zgłosić odpowiednim organom. (prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20040190177/U/D20040177Lj.pdf) Ale to chyba rola KR tegoż KŁ, nieprawdaż.?

Autor: Silwerus  godzina: 14:53
Komisja rewizyjna też powinna działać na jakiejś podstawie.. Koło to dość specyficzny twór prawny, jak cały Pzł.. Gdyby podlegały ustawie o zamówieniach publicznych sprawa by była prosta.

Autor: Mark - 2  godzina: 17:19
Silwerus A dlaczego to KŁ nie podlega pod tą ustawę, możesz podać konkretny przepis prawny ? Bo według mnie KŁ, "łapie się" pod tą ustawę chociażby zgodnie z Art. 3.1. Ponadto KR, powinna działać w granicach prawa powszechnie obowiązującego. Więc w oparciu o wszelkie przepisy prawne wydane przez państwo we wszelkich działach gospodarki - od finansów do przepisów szczegółowo łowieckich, czyż nie.? No ale mogę się mylić, więc może jakiś bardziej biegły w prawie by to wyjaśnił. Bez "angażowania" w to np. US. :)